Miała ponad trzy promile, wiozła autem dzieci. Kobietę zatrzymał inny kierowca

Lubelska policja chwali kierowcę z Łukowa, który dokonał na drodze obywatelskiego zatrzymania. Zauważył on jadący "wężykiem" samochód. Okazało się, że siedząca za kierownicą kobieta jest pijana, a w aucie wiezie dwoje dzieci.

W ubiegłym tygodniu 52-latek zadzwonił na policję w Łukowie z informacją, że dokonał obywatelskiego zatrzymania. Jak opisał, zwrócił uwagę na "jadące wężykiem" audi. Kierująca nim kobieta nie mogła utrzymać auta na swoim pasie, najechała na wysepkę na środku jezdni. 

Gdy audi zatrzymało się na czerwonym świetle, 52-latek wyszedł ze swojego samochodu, podszedł do audi. Otworzył drzwi, wyłączył silnik i zabrał kluczyki. Zauważył, że na tylnych siedzeniach jest dwoje dzieci. 

Na miejsce przyjechała policja. Po badaniu alkomatem okazało się, że 36-letnia kobieta miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Policja podaje, że 36-latka kobieta usłyszy zarzuty. Ma odpowiadać za narażenie dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. 

Lubelscy policjanci piszą, że "zachowanie 52-latka to przypadek właściwej reakcji na bezmyślność nietrzeźwych, kierowców" i dziękują mu za "godną naśladowania postawę". Policja prosi każdego, by reagować, gdy spotyka się nietrzeźwą osobę za kierownicą i zadzwonić na 112. 

Więcej o:
Komentarze (41)
Łuków. Miała trzy promile, wiozła dzieci. Zatrzymał ją inny kierowca
Zaloguj się
 • bioder65

  Oceniono 31 razy 21

  Takim su.om,bo trudno nazwać to matką uczciwi ludzie rękami prezesa plus fundują gorzałę.

 • olek_k11

  Oceniono 11 razy 11

  Dzwonić to sobie można, jechałem kiedyś za takim autem, którego kierowca jechał zygzakiem, bałem się go wyprzedzić, bo zjeżdżał na środek jezdni jakby wcale nie patrzył w lusterka. Zadzwoniłem na 112, zgłosiłem sprawę podając, w którym miejscu jesteśmy , w którą stronę jedziemy, markę auta i nr rejestracyjny auta. Jechałem za gościem jeszcze ponad pół godziny przejeżdżając przez 2 miasta ( w tym jedno powiatowe ). Po kilkudziesięciu km gość zjechał z głównej drogi i odpuściłem temat. Policja oczywiście nie zareagowała, nawet nie zadzwonili do mnie.

 • pis_cie_kocha

  Oceniono 10 razy 10

  "W ubiegłym tygodniu 52-latek zadzwonił na policję"
  No, to trzeba przyznać, że nawet szybko przyjechali.

 • topiramax

  Oceniono 11 razy 9

  Brawo dla gościa. Skąd mógł wiedzieć czy za kierownicą nie siedzi jakiś bandzior.

 • jerzytop

  Oceniono 11 razy 9

  Lubelscy policjanci piszą, że "zachowanie 52-latka to przypadek właściwej reakcji na bezmyślność nietrzeźwych, kierowców" i dziękują mu za "godną naśladowania postawę". Policja prosi każdego, by reagować, gdy spotyka się nietrzeźwą osobę za kierownicą i zadzwonić na 112.
  I wszystko było by OK gdyby właśnie Gdyby np komenda Policji w Bytowie mogła tak samo dziękować kierowca ktorzy zatrzymali swego czasu pijanego kierowcę rozpoznanego jako funkcjonariusz policji z Bytowa
  Koledzy nie spieszyli się a zatrzymany obywatelsko pijaczyna korzystając z chwili nieuwagi uciekł samochodem bo kto będzie szarpałę z policjantem i zabierał mu kluczyki .
  Całe zdarzenie opisywała GP24 oraz Dziennik Bałtycki 7maj 2015r
  " Zasłużony " policjant w ekspresowym tempie przeszedł na również Zasłużoną emeryture i sobie odpoczywa po trudach policyjnej pracy
  Paweł T., policjant z Bytowa, który miał prowadzić po pijanemu prywatne auto, w ekspresowym tempie odszedł na emeryturę
  Do zdarzenia doszło 2 maja na trasie Lipnica - Bytów. Uwagę przypadkowego kierowcy zwrócił jadący zygzakiem biały renault. Młody mężczyzna rozpoznał za kierownicą funkcjonariusza bytowskiej policji. Natychmiast wezwał patrol, ale ten we wskazane miejsce nie dotarł.

 • ceppisowski

  Oceniono 10 razy 8

  Babsko powinno stracic PJ na 5 lat i zaplacic 20tys kary
  Jezeli to byl debiut.
  Dziekujemy 52- latkowi
  Tepic pijakow, jezdzacych na 3-go i wyprzedzajacych na pasach!!!!!!

 • mar.rod81

  Oceniono 12 razy 8

  Ponad 3 promile i jeszcze chodzi???? Gruby melanż musial byc

 • Olo Baj

  Oceniono 6 razy 6

  Brawo gościu to się chwali tak ma być 3 promile alkoholu i jeszcze za pasażerów miała dwoje dzieci głupia ci .a

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX