Niedziele handlowe w 2019. Czy w następną niedzielę sklepy będą otwarte?

W 2019 roku niedziela handlowa wypada raz w miesiącu: wyjątkiem są tylko kwiecień i grudzień, kiedy handlowe niedzielę wypadają częściej. W tym miesiącu zakupy mogliśmy już zrobić w ubiegłą niedzielę, 14 kwietnia.

Zgodnie z kalendarzem dni handlowych w kwietniu niedziele handlowe wypadają aż dwa razy. Pierwsza szansa na zrobienie niedzielnych zakupów już była, a następna czeka nas zaraz po świętach.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 21 kwietnia sklepy będą otwarte?

21 kwietnia wypada Niedziela Wielkanocna, która jest świętem wolnym od pracy. Tego dnia tradycyjnie nie zrobimy zakupów w sklepach i centrach handlowych. Sklepy zamknięte będą także kolejnego dnia - w Poniedziałek Wielkanocny. Z powodu świąt w kwietniu wypadają aż dwie niedziele handlowe, następna zaplanowana jest na 28 kwietnia.

Niedziele handlowe 2019

W 2019 roku niedziele handlowe wypadają głównie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Wyjątkiem są kwiecień i grudzień, kiedy ze względu na święta Wielkanocne i Boże Narodzenie, niedziele handlowe wypadają częściej. Za rok zakaz będzie bardziej restrykcyjny. Zakupy w ostatni dzień tygodnia zrobimy tylko siedem razy w roku: w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, w jedną niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Niedziele handlowe w 2019. Czy w następną niedzielę sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • prezes Szatni hotelowej

  Oceniono 2 razy 2

  No cóż NPK to nie ta klasa co UZ, lata praktyki, budzenie stopniowego napięcia u czytelnika podobne i porównywalne do filmów Hitchcocka gdzie widz niejednokrotnie miał serce w tak zwanym gardle tylko uzyc może nam to zapewnić niestety jego koontz będziemy mogli dopiero przeczytać jutro

 • co.ty.powiesz

  0

  Jak to, w najbliższą niedzielę nie będę mogła pójść do galerii handlowej, żeby spędzić w niej przynajmniej pół dnia? Nie będę mogła kupić sobie kostiumu kąpielowego i deski surfingowej na prezent? Toż te pisiory są gorsze od nazistów, zamykając sklepy w niedzielę wielkanocną!

 • beton44

  0

  Gdzie UZ !!! ??? !!!

  Tylko jemu wierzę w tak ważnej sprawie !!!

 • gazeta-za-10

  0

  Po co wybiegacie w przyszłość.
  Dzisiaj czytelnicy chcą wiedzieć czy Wielka Niedziela będzie handlowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX