Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną, uderzył w drzewo. Nie żyje pasażer

Kierowca samochodu dostawczego, który uderzył w drzewo w miejscowości Zemborzyce Tereszyńskie, prawdopodobnie próbował ominąć wbiegającą na jezdnię sarnę. Na miejscu zginął 52-letni pasażer.

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2.00 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Zemborzyce Tereszyńskie, w terenie niezabudowanym.

Według wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem dostawczym marki Iveco na prostym odcinku drogi zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. Z jego relacji wynika, że próbował ominąć sarnę, która niespodziewanie wbiegła na jezdnię. 

W wyniku zderzenia z drzewem na miejscu zginął 52-letni pasażer. 38-latek kierujący pojazdem z obrażeniami został przewieziony do szpitala. 

Policjanci wyjaśniają teraz szczegóły wypadku. Jednocześnie apelują, aby nie lekceważyć znaków "Uwaga! Dzikie zwierzęta" oraz ograniczeń prędkości, również na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych.

Więcej o:
Komentarze (34)
Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną, uderzył w drzewo. Nie żyje pasażer
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 11 razy 7

  Braki w wyszkoleniu kierowcy. W razie groźby kolizji ze zwierzyną należy trzymać się kierunku jazdy.
  Zwierzyna rzadko biega podczas ciemnej nocy. Znacznie częściej o świcie i o zmroku. W mediach jest za mało pogadanek z ludźmi lasu. Kiedyś za komuny był taki popularny program telewizyjny "Zwierzyniec" (na końcu były amerykańskie kreskówki). Program prowadził prawdziwy człowiek lasu: Michał Sumiński, były żołnierz NSZ.

 • zigzaur

  Oceniono 8 razy 6

  Potężny niemiecki automobilklub ADAC lobbuje, aby był zakaz jazdy samochodem, przynajmniej dla zawodowych kierowców, w drugiej połowie nocy, kiedy to człowiek jest najmniej sprawny. Kierowcom prywatnym ADAC odradza taką jazdę ale naciska, aby pracodawcy tak planowali trasy transportu, aby nie było jazdy o tej porze.

 • obeznany

  Oceniono 9 razy 5

  >>> Jednocześnie apelują, aby nie lekceważyć znaków "Uwaga! Dzikie zwierzęta" oraz ograniczeń prędkości <<<

  Całe szczęście, że można przynajmniej lekceważyć inne znaki ostrzegawcze i ograniczenia prędkości.

 • mocno_kwasny

  Oceniono 9 razy 3

  Jechał Iveco i sarny się przestraszył ? Inny imbecyl bał się szlabanu i też ludzie zginęli

 • anders76

  0

  Na kursach na prawko powinno sie omawiac takie sytuacje i kierowca powinien miec mentalna gotowosc do takiej konfrontacji. W Skandynawi zaleca sie maksymalne bezpieczne hamowanie po prostej z wysprzegleniem w momencie uderzenia. Jezeli to zwierz z rogami to delikatna zmiana kierunku co by uderzyc w zad, bo tam rogow nie ma. Takie postepowanie bardzo oszczedza ludzi.
  Obowiazuje zgloszenie do policji, jezeli zwierzak zyje to policja go dostrzeliwuje, jezeli uciekl to miejscowi mysliwi go tropia i dostrzela jesli ciezko ranny.

 • charlie10011986

  Oceniono 3 razy -1

  chuibas przysnął

 • bzyk_origo

  Oceniono 9 razy -3

  Katopolactwo to jednak bezdennie glupi narod...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX