Oddali strajkującym nauczycielom pieniądze z 500 plus. "Kwota równie znacząca, jak system edukacji"

- To jest dla nas bardzo znacząca kwota, ale tak samo znaczący jest dla nas system edukacji - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl Paula Bruszewska, zawodowo zajmująca się m.in. organizującą uczniowskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Ekspertka przekonywała, że choć model polskiej szkoły "jest zdezaktualizowany", to własnie m.in. z tego powodu należy wpierać strajk nauczycieli.

Gościem Piotra Maślaka w przedpołudniowej rozmowie Gazeta.pl była Paula Bruszewska, jedna z założycieli start-upu społecznego Social Wolves zarządzającego m.in. platformą edukacyjną Zwolnienizteorii.pl. Tematem rozmowy - poza niecodziennym gestem wsparcia dla nauczycieli - były zmiany potrzebne w edukacji oraz wpływ technologicznych i ekonomicznych przemian na kompetencje, które należy przekazywać uczniom.

Bruszewska: chcemy, żeby nauczyciele czuli zaufanie społeczne

Bruszewska wraz z mężem Marcinem wpłaciła 108 tys. złotych na strajkujących nauczycieli. Dlaczego para zdecydowała się na ten krok? - Na co dzień pracujemy z nauczycielami i widzimy jak potężną mają rolę w rozwoju młodych ludzi, a przez to w przyszłości naszego społeczeństwa i chcieliśmy im pokazać, że uważamy że są ważni, zarówno ich zdanie, jak i ich samopoczucie - wyjaśniła kobieta.

Gest Bruszewskich zyskał ogromny odzew w mediach społecznościowych. Wśród wyrazów solidarności i słów poparcia pojawiało się pytanie o to... skąd młode małżeństwo miało 108 tys. do oddania dla strajkujących nauczycieli?

- Być może trochę awansem, ale zdecydowaliśmy się przekazać całe fundusze, których spodziewamy się od rządu w ramach 500 plus - powiedziała Bruszewska. - To jest dla nas bardzo znacząca kwota, ale tak samo znaczący jest dla nas system edukacji. To jest coś czemu z mężem poświęciliśmy nasze życie - stwierdziła kobieta.

Bruszewska przekonywała, że - podobnie jak w krajach na całym świecie - model polskiej szkoły "jest zdezaktualizowany", ale własnie m.in. z tego powodu nauczyciele potrzebują wsparcia.

Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy z nauczycielami. Chcemy, żeby byli uskrzydleni, żeby czuli zaufanie społeczne

- zadeklarowała Paula Bruszewska.

Więcej o:
Komentarze (61)
Oddali strajkującym nauczycielom pieniądze z 500 plus. "Kwota równie znacząca, jak system edukacji"
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 10 razy 8

  Pisie trolle już na posterunku ;) Lubią liczyć cudze pieniądze, oprócz pieniążków episkopatu, Kryształa Srebrnego, kilku jego ubeków i jednego Tadka z Torunia, znanego konesera podarunków od bezdomnych.

 • jeak

  Oceniono 9 razy 7

  Poczytajcie więcej o tych młodych ludziach i czym się zajmują ...
  Te 108 tys. to mądrze wydane pieniądze - robią im reklamę.

 • crowley_666

  Oceniono 14 razy 6

  Ale się PISsdzielskie trole rozkwiczały,
  PISiory to by nawet marnej kopiejki ze śmierdzącej onucy nie dały!!!!

 • batnadziadow

  Oceniono 10 razy 4

  108 tys za reklamę we wszystkich ogólnopolskich mediach? Dobry deal.

 • kor102

  Oceniono 2 razy 2

  Czy to jest biznes typu "kangur", gdzie dzieci płacą za udział w konkursie, a tłuste koty się śmieją?

 • wrzos34

  Oceniono 2 razy 2

  I bardzo dobrze :) Wszyscy powinni zrezygnować z 500 plus i przeznaczyć te środki na nauczycieli :) Rodzice popierają protest, nie chcą pieniędzy od rządu, państwo powinno spełnić oczekiwania, zabrać 500 plus!

 • goldenboy34

  Oceniono 12 razy 2

  za 108tys zrobili kampanię reklamową start-upu wartą kilka razy więcej niż wpłacona kwota.
  Dobry biznes

 • yan57

  Oceniono 3 razy 1

  a ciebie drogi emerycie było by stać oddać 108 tyś na nauczycieli i jeszcze są młodymi ludzimi na dorobku i mają takie duże pieniądze ciekawe skąd.. a pewnie głodnemu proszącemu na ulicy dali by kopa.nie kupuje tego dla mnie ma drugie dno.

 • tokraj17

  Oceniono 1 raz 1

  Górnikom za strajki się należało . Ale prezes lubi mężczyzn , kobiet niezbyt (no bo co z nimi robić ) a niestety większość nauczycieli to kobiety .Nie boi się też emerytów i niepełnosprawnych . W sumie strajk skazany na niepowodzenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX