Kolejna noc i poranek z przymrozkami. Ostrzeżenie IMGW i RCB

Uwaga na przymrozki! IMGW ostrzega, że o poranku i w nocy temperatura przy gruncie może spaść do nawet -6 stopni. Ostrzeżenia meteorologiczne obowiązują w niemal całym kraju.

Dzisiejszy i kolejny poranek oraz najbliższa noc mogą być zimne. W większości województw temperatura może spaść poniżej zera, a przy gruncie osiągnąć wartość nawet -6 stopni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegają przed przymrozkami.

Uwaga na przymrozki! Ostrzeżenie IMGW dla kilkunastu województw

IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla większości województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Przymrozków nie prognozuje się tylko w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i podlaskim. Ostrzeżenia IMGW o przymrozkach obowiązują do jutra, do godziny 8:00.

Przymrozki, które obserwujemy dziś w Polsce mają związek z wpływem wyżu Katharina, który dotarł nad nasz kraj znad Skandynawii. Z północnego wschodu kieruje się ku nam chłodne i suche arktyczne powietrze, które powoduje spadek temperatury, odczuwalny przede wszystkim przy gruncie. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Kolejna noc i poranek z przymrozkami. Ostrzeżenie IMGW i RCB
Zaloguj się
 • robotnik61

  0

  (-6 przy gruncie) To nie trzeba się kłaść po imprezie.

 • kl002

  Oceniono 2 razy 0

  w Polsce nie ma żadnych zagrażających życiu zjawisk pogodowych, czasami raz na 30 lat powódź

 • komentarz

  Oceniono 1 raz -1

  Naprawdę potrzeba tutaj aż Rządowego Centrum Bezpieczeństwa?! Czy ta przybudówka pisich przy każdej okazji musi uzasadniać swoje istnienie? A może zostawmy jednak RCB na sprawy poważniejsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX