Bieszczady: Niedźwiedź zaatakował człowieka w rejonie Komańczy. Mężczyźnie udało się uciec

W rejonie Komańczy w Bieszczadach doszło do ataku niedźwiedzia na człowieka. Mężczyźnie udało się uciec o własnych siłach - jako pierwsi pomocy udzielili mu turyści.

O sytuacji poinformowało Nadleśnictwo Komańcza, które przestrzega turystów przed zbaczaniem ze szlaków. Tak właśnie miał zrobić 50-letni mężczyzna, który został zaatakowany przez niedźwiedzia. 

Niedźwiedź zaatakował człowieka w Bieszczadach - mężczyzna miał rany brzucha i barku

Rzecznik Nadleśnictwa Komańcza Edward Orłowski w rozmowie z portalem nowiny24.pl powiedział, że mężczyzna zboczył ze szlaku wytyczonego wokół Jeziorek Duszatyńskich. Najprawdopodobniej w rejonie młodnika, czyli młodego, gęstego lasu, został zaatakowany przez niedźwiedzia, który szukał tam schronienia. Według leśników była to samica, która chciała obronić swoje młode. 50-latek został poturbowany przez zwierzę, ale udało mu się o własnych siłach uciec z miejsca ataku. Rannego mężczyznę zauważyli uczestnicy pikniku w Duszatynie, gdzie udzielono mu pomocy. Poszkodowany został przewieziony do szpitala z ranami brzucha, uszkodzonym barkiem i śladami po ugryzieniach.

Nadleśnictwo podkreśla, że piękna pogoda zachęca do spacerów po lesie, jednak każdy turysta powinien trzymać się oznaczonego szlaku. Na wiosnę niedźwiedzie wraz z młodymi opuszczają swoje gawry, wtedy też zaczynają przebywać w innych częściach lasu, zwłaszcza w gęsto zalesianych młodnikach. Zbaczając ze szlaku ryzykujemy spotkanie z dzikim zwierzęciem, które może zdecydować się do ataku zwłaszcza wtedy, gdy zagrożone jest jego potomstwo. 

Więcej o:
Komentarze (76)
Bieszczady: Niedźwiedź zaatakował człowieka w rejonie Komańczy. Mężczyźnie udało się uciec o własnych siłach
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 32 razy 22

  "Mężczyźnie udało się uciec".
  Nawet niedźwiedzie to dzisiaj nie to samo co kilkadziesiąt lat temu. Zero kondycji.

 • fitt

  Oceniono 14 razy 10

  Przede wszystkiem,
  po zauważeniu Ursusa, nie należy panikować, uciekać, nie daj Panie Buczku głaskać,
  tylko spokojnie manifestować oddalanie się.
  Tak pouczał stary gajowy Marucha.

 • zueoko

  Oceniono 18 razy 10

  Po kij złaził ze szlaku jak jest mówione żeby nie schodzić? Mam nadzieję, że obejdzie się bez reperkusji wobec niedźwiedzia.

 • siwywaldi

  Oceniono 21 razy 7

  Miś się wqrwił, bo Prezes obiecał swym wyborcom unijną kasę na krowę i "świnię plus", a na "Niedźwiedzia plus", ni chu.... chu... :-))

  A przecież Komańcza, to Podkarpacie, czyli NAJWIERNIEJSZY elektorat PiS

 • bleifuss

  Oceniono 11 razy 7

  No i gdzie są bojowcy Szyszki i PZŁ? Wycinali drzewa wzdłuż pięknych alej Pomorza, bo się pijana kawalerka na nich rozbijała, wycinali Puszczę Białowieską, bo drzewa mogły się obalić na spacerowicza (jak na razie to przygniatały raczej pilarzy, którzy je ścinali), a tu taka groźna matka niedźwiedzica przywaliła gościowi, co wlazł do jej matecznika. Panowie, flinty do dłoni, ruszać w bój, miśka można sobie przecież obejrzeć w zoo albo w gazecie obok niejakiego maciurewicza, won im z lasów i z polskiej ziemi

 • tomwojewodzki

  Oceniono 11 razy 7

  ale czy niedźwiedź wie dokładnie gdzie są wyznaczone szlaki? Może jakieś szkolenie dla Ursusa z funduszu UE?

 • jami100

  Oceniono 17 razy 7

  No, nie włazić niedźwiedziowi do mieszkania. Jego dom, jego twierdza.

 • justas32

  Oceniono 25 razy 5

  PiS pewnie tylko szuka pretekstu żeby wybić wszystkie niedźwiedzie ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX