Niedziele handlowe - kwiecień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Czy 14 kwietnia to jedna z nielicznych niedziel handlowych w tym roku? Czy supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą dziś otwarte? Podpowiadamy.

Z obowiązujących przepisów wynika, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę tygodnia. Należy jednak pamiętać, że od tej reguły są dwa wyjątki - kwiecień oraz grudzień. W kwietniu tego roku wypadają dwie niedziele handlowe, a to z uwagi na zbliżające się święta wielkanocne. W praktyce oznacza to, że w kwietniu 2019 roku zrobimy zakupy dziś, a także za dwa tygodnie, czyli 28 kwietnia.

Niedziele handlowe 2019. Kiedy kolejne dni bez zakazu handlu?

Jak już wspomnieliśmy, następna niedziela handlowa wypadnie tydzień po Wielkanocy, czyli 28 kwietnia, a kolejna dopiero pod koniec przyszłego miesiąca. Od maja wraca zasada mówiąca o tym, że niedziele handlowe wypadają raz w miesiącu. Na kolejny miesiąc, w czasie którego niedziel handlowych będzie więcej, musimy trochę poczekać. Dopiero w grudniu będą trzy niedziele handlowe - 15, 22 i 29 grudnia.

Więcej o:
Komentarze (18)
Niedziele handlowe - kwiecień 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • saviour

  Oceniono 3 razy 3

  pisiorki wściekłe w komentarzach - to nigdy mi się nie znudzi

 • pawell78

  Oceniono 5 razy 3

  "Na kolejny miesiąc, w czasie którego niedziel handlowych będzie więcej, musimy trochę poczekać" Cóż za cudowne zdanie i cudowna interpunkcja

 • prezes Szatni hotelowej

  Oceniono 12 razy 2

  Tak najwyższy czas wziąć kąpiel, napocząć świąteczny bożonarodzeniowy prezent w postaci dezodorantu Brutal i z zimną krwią pójść do Lidla na zakupy, Już nie mogę doczekać się zakupu dwóch litrów mleka oraz powiedzenia pani ze sklepu (Grażyna) dzień dobry- może dzisiaj po pracy kawa??

 • stanislaw.sk

  Oceniono 8 razy 2

  [U.Z.]
  Czy kościoły dzisiaj będą otwarte i czy plebanie i zakrystie są zabezpieczone od agresorami?

 • lukaszmluki

  Oceniono 3 razy 1

  „Z obowiązujących przepisów wynika, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę tygodnia”
  To ile jest tych niedziel w tygodniu?

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 7 razy 1

  UZ, żebyś nie musiał zaczynać od poniedziałku nowego śledztwa, to podpowiem ci, że następna niedziela jest niehandlowa, bo nie dość, że nie będzie ostatnią w miesiącu, to jak raz w następną niedzielę wypada święto :)
  Honorarium za przeprowadzone śledztwo proszę przelać na moje konto.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 13 razy 1

  Z ciekawością i zadowoleniem przeczytałem dzisiejszy artykuł nad którym zapewne myślał cały tydzień UZ, że dzisiaj handlowa niedziela natychmiast pastuję buty, prasuję spodnie w kant ponieważ w przed wigilijną niedzielą chcę dzisiaj w Biedronce przyszpanować nienagannym wyglądem i strugać milionera nawet na to konto przeznaczyłem 87 zł w celu zrobienia zakupów.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 9 razy -1

  Kurczak kosztowna niedziela za wyświęcenie palmy w kościele trzeba rzucić minimum złoty pięćdziesiąt a w drodze powrotnej wstąpić do Biedronki po ulubione o smaku wiśniowym za 930, ale taka niedziela zdarza się raz w roku więc jak szaleć to szaleć!!

 • robotnik61

  Oceniono 11 razy -1

  Ten "uz" wypisuje jakieś bzdury.! (w 2019 r. niedziele handlowe wypadają raz w miesiącu, w ostatnią niedzielę tygodnia) Jak ma pisać takie bzdury to lepiej wydrukować tabelkę z datami tych niedziel handlowych wypadających w "ostatni dzień tygodnia" i nie musiał by się palant produkować co sobotę.!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX