Egzamin gimnazjalny z języka obcego. Potrzebne są większe komisje nadzorujące

W piątek o godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin gimnazjalny z języka obcego. To trzeci i ostatni już egzamin, do którego przystąpią uczniowie ostatnich klas gimnazjów. Do testu podejdzie 350 tysięcy młodych ludzi. Egzamin ten będzie jednak specyficzny.

Mimo strajku nauczycieli, czwartkowy egzamin gimnazjalny z matematyki i przedmiotów przyrodniczych odbył się bez komplikacji we wszystkich szkołach. Zasady przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego z języka obcego są jednak nieco inne niż reguły przeprowadzania egzaminów wcześniejszych, co może generować kolejne problemy w organizacji egzaminów.

Egzamin gimnazjalny z języka obcego. Anna Zalewska: "Jesteśmy gotowi"

W przypadku egzaminu gimnazjalnego z języka obcego musi być więcej komisji nadzorujących, ponieważ uczniowie odpowiadają na pytania związane z wcześniej wysłuchanymi tekstami. Ze względów technicznych ta część egzaminu musi być przeprowadzona w mniejszych salach. Minister edukacji Anna Zalewska zapewniała, że szkoły są na to przygotowane.

To dużo więcej komisji, dużo więcej zespołów nadzorujących. Pytaliście państwo, czy jesteśmy do tego przygotowani. Tak, jesteśmy gotowi na piątek na egzaminy - mówiła szefowa resortu edukacji.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w czwartek przed południem zaznaczał, że nie ma sygnałów od dyrektorów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, żeby przy egzaminie były jakiekolwiek zakłócenia. "Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach przebiegają spokojnie” - mówił dyrektor CKE.

Przypomnijmy, że przystąpienie ucznia do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia szkoły. Można go nie zdać, ale wynik egzaminu jest brany pod uwagę w rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Uczeń niezależnie od tego, czy nauczyciele w jego szkole strajkują, powinien się stawić na egzamin. Wyniki sesji kwietniowej poznamy 14 czerwca.

Więcej o:
Komentarze (42)
Dziś egzamin gimnazjalny z języka obcego. Potrzebne są większe komisje nadzorujące
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 3 razy 3

  Więźniowie mogą iść do komisji, nie mają nic do roboty, a na pilnowaniu znają się jak mało kto.

 • remo29

  Oceniono 2 razy 2

  Ale się trolli nazlatywało, na Nowogrodzkiej idą pełną parą.

 • ps11111ps

  Oceniono 8 razy 2

  Same katechetki i ksieza w komisji, to przynajmniej nie ma obaw, ze ktos z dorosłych podpowie dzieciom. Bo oni z angielskim to słabo. Z anielskim troche lepiej

 • lisamonika

  Oceniono 1 raz 1

  ksieza I straznicy wiezienni nie znaja jezykow?

 • mitexmitex

  Oceniono 11 razy 1

  Ponoć z języków obcych mają egzaminować byli przyszli i obecni PiS-owscy członkowie z europarlamentu PiS

 • tommms

  Oceniono 13 razy 1

  Bożu boziu, pisiowe niedorajdy próbujące być trolami znowu przypuściły ofensywę fastfoodowego sadła, smrodu z japy i brudu spod paznokci, byle by ich komentarze były pierwsze pod artykułem. Co za determinacja! Kaczollini głaszcze miauczka jak to czyta!

 • smokwawerski

  Oceniono 8 razy -2

  Bajzel, bajzel. Mam nadzieję, ze egzamin gimnazjalny dojdzie do skutku (dla mnie to symbol końca ścisłej nauki) a ta cała reszta- ośmioklasiści i podwójne rekrutacje do liceów - początek durnej, ogłupiającej reformy, nauczyciele mogą olać.

 • anna.maj98

  Oceniono 8 razy -4

  zlikwidować kartę nauczyciela a potem zwolnić wszystkich strajkujących oraz wprowadzić egzaminy dla nauczycieli bo znam takie nauczycielki które w podstawówce ledwo przechodziły z klasy do klasy a prawdopodobnie takich jest najwięcej nauczycieli całe swoje życie uczy tego samego tak to małpa może wykładać niema weryfikacji do zawodu ludzie przypadkowi którzy w normalnej pracy by nie dali rady to też szukają synekur takich żeby nie trzeba było za długo być w pracy malutko pracować i ogrom przywilejów gdyby było inaczej to 90 procent pedagogów dzisiaj chlało by pod biedronką to widać po wypowiedziach pedagogów jacy oni są zmęczeni strajkowaniem gdzie nic nie robią tylko hejtują to niedziwne że pedagog po dwóch godzinach w szkole są zmęczeni chciałam bym ich widzieć po 10 godzinach pracy na nogach toby umierali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX