"Łańcuchy światła" w polskich miastach. Tłumy ludzi manifestują poparcie dla strajku nauczycieli

Setki osób zgromadziły się m.in. w Poznaniu, Toruniu, Łodzi czy we Wrocławiu, by poprzeć strajk nauczycieli. - Wierzymy, że godne zarobki nauczycieli to także nasza sprawa - powiedziała jedna z uczennic, obecna na wiecu w Poznaniu.

Jak widać na zdjęciach i nagraniach publikowanych w mediach społecznościowych, frekwencja dopisała. Na placu Wolności w Poznaniu zgromadziły się setki mieszkańców, którzy chcieli wesprzeć strajk nauczycieli. Wśród przemawiających osób byli uczniowie i nauczyciele.

Strajk nauczycieli. Łańcuch światła w Poznaniu

- Na początku była edukacja i to ona was dzisiaj tu przywiodła, świadomych obywateli, świadomych tego, że edukacja jest najważniejsza - mówiła jedna ze strajkujących nauczycielek, obecnych na placu Wolności. Jak stwierdziła, nauczyciele strajkują, bo "edukacja poddawana jest systemowej pogardzie". - Przejawia się m.in. tym, że nauczyciel z 25-letnim stażem zamiast 3800 zł, o które walczymy, zarabia tylko 2800 zł - dodał.

Wiece także we Wrocławiu i Łodzi

- Uważam za wielkie szczęście to, że wykonują moją pracę, chodzę do niej bardzo szczęśliwa - mówiła nauczycielka historii, która wzięła udział w manifestacji. - To ciężka i trudna praca, ale również bardzo potrzebna. Ten strajk jest o godność, a to oznacza również godną pensję - dodała.

- Wierzymy, że godne zarobki nauczycieli to także nasza sprawa, od nich zależy nasza edukacja, a edukacja kształtuje nasze społeczeństwo i naszą przyszłość - mówiła z kolei jedna z uczennic. Mieszkańcy zaczęli gromadzić się ok. godz. 20. Niektórzy przynieśli transparenty z hasłami i biało-czerwone flagi. W tłumie widać było też loga Solidarności. Manifestacja trwała ponad godzinę.

Wiece poparcia dla nauczycieli odbyły się również w innych miastach, m.in. w Łodzi, Toruniu czy we Wrocławiu

Więcej o:
Komentarze (628)
"Łańcuchy światła" w polskich miastach. Tłumy ludzi manifestują poparcie dla strajku nauczycieli
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 103 razy 71

  Kochani Rodacy, przyzwoici Ludzie - pokażmy nauczycielom, że nie są sami, proszę!!!

 • krynolinka

  Oceniono 100 razy 64

  Budujące widoki. Można ukraść komuś pieniądze, auto, ale wykształcenia nikt nie podwędzi!

 • eva01

  Oceniono 72 razy 56

  Moralne bagno w Polsce następuje. Oświata dzieci staje się powodem do opluwania ludzi, którzy ich nauczają. Liczy się ksiądz i PIS, którego popiera mniejszość Polaków. Zmierzamy donikąd.

 • pysio62

  Oceniono 82 razy 54

  Slusznie, nauczyciele powinni zarabiac wiecej, i nalezy poppierac ich strajk. A co sie stalo z tymi "miliardami zlotych", co niby PIS "odzyskal" z VAT-u? Kaczynski i PIS nie mieli 1 miliarda dla niepelnosprawnych, nie mieli i nie maja pieniedzy dla nauczycieli, a jak widmo odsuniecia od wladzy i wyladowania w wiezieniu stalo sie bardzo realne, to nagle "wyczarowali" 40 miliardow tylko w tym roku, w przyszlych latach to bedzie jeszcze wiecej, a teraz chca rozdac, i to na kredyt, jeszcze wiecej pieniedzy. Prosze tylko nie pisac o Grecji, nam nikt nie pomoze, my po prostu zbankrutujemy, i to bedzie Wenezuela i Zimbabwe.

 • sowielustro

  Oceniono 77 razy 45

  Nie ma w tym nic dziwnego, że wśród ludzi z niższym wykształceniem znaczna większość uważa, że nauczyciele na wiele nie zasługują (zapewne większość tu plujących ma do przedstawicieli tego zawodu osobiste pretensje). Nie dziwi też, że w olbrzymiej większości przeciwnicy strajku to wyborcy PiS-u, bo budzenie i wykorzystywanie nastrojów antyinteligenckich to fundament polityki tej partii. Ciemny lud - to przecież pogardliwe określenie własnego elektoratu przez szefa propagandy tej formacji. Wyborca ten jest bezmyślny, niegramotny i zdecydowany popierać każdego populistę za byle ochłap i kosztem najwyższych wartości. Dzięki takim konformistom pierwsza komuna twała prawie pół wieku, bo protestowali tylko nieliczni odważni i świadomi - dziś także atakowani i opluwani. Masowe protesty wybuchały tylko w odpowiedzi na niespodziewane podwyżki cen żywności i wódki. Masowe poparcie dla obecnych pobożnych komunistów też ma merkantylne uzasadnienie - motłoch, jak widać, można tanio kupić.

 • tomtg123

  Oceniono 51 razy 39

  Jutro, Warszawa, 19.00 Plac Zamkowy ? Będę.
  I przelewik na "Fundusz strajkowy" już poszedł :)

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 54 razy 36

  @radmaj12
  Strażakom też zapłaciłbyś za pracę tylko wtedy, gdy gaszą pożar. Bo gdy nie gaszą, to znaczy że nie pracują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX