Wnuk Lecha Wałęsy jeździł po pijanemu, później kopnął policjanta. Sąd w Gdańsku wydał wyrok

Sąd uznał Dominika W., wnuka Lecha Wałęsy, winnym m.in. sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna pod wpływem alkoholu urządził sobie niebezpieczny rajd ulicami Gdańska i znieważył policjantów. Sąd skazał go na 2 lata i 8 miesięcy więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zatrzymania wnuka Lecha Wałęsy doszło 25 lutego 2018 r. Jak podaje prokuratura, Dominik W. 25 lutego 2018 r. jadąc golfem uszkodził inny pojazd. Według świadka był pod wpływem alkoholu. Po zdarzeniu został zatrzymany na jednej z ulic w Gdańsku, jego auto było wyraźnie uszkodzone. W trakcie zatrzymywania, jak opisuje Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury "oskarżony znieważył funkcjonariuszy policji słowami obelżywymi, a jednego z nich kopnął. Chciał w ten sposób wymusić na nich odstąpienie od podjętych czynności". Ponadto przed przyjazdem policji W. groził śmiercią i szarpał mężczyznę, który chciał go zatrzymać. Badanie alkomatem wykazało, że Dominik W. miał 2,08 promila alkoholu we krwi.

Wnuk Lecha Wałęsy skazany

Sąd uznał W. winnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, znieważenia funkcjonariuszy policji, zmuszenia funkcjonariusza policji do odstąpienia od czynności służbowej, użycia przemocy oraz groźby wobec osoby, która podjęła próbę zatrzymania go oraz uszkodzenia jednego pojazdu na kwotę przekraczającą 2.500 złotych. 

Wnuk byłego prezydenta został skazany na 2 lata i 8 miesięcy więzienia. Dominik W. musi zapłacić też 8 tys. zł na poczet Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto nałożono na niego 6-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Więcej o:
Komentarze (225)
Wnuk Lecha Wałęsy jeździł po pijanemu, później kopnął policjanta. Sąd w Gdańsku wydał wyrok
Zaloguj się
 • wypierdek_lapowkarz

  Oceniono 63 razy 27

  prawo prawem. Dlatego Kartofel powinien mieć też sprawe za łapownictwo.

 • kroliklesny

  Oceniono 80 razy 22

  Nienawistnicy, dajcie spokoj Prezydentowi. Nie moze on odpowiadac za gowniarza, bo ten jest dorosly i ma swoje zycie. A Prezydent i tak juz przeszedl dawno do historii. I zadne kaczorki go z niej nie wyrwa! Pozdrawiam gdanszczan!

 • kocurko

  Oceniono 35 razy 21

  No i dobrze

 • 99venus

  Oceniono 16 razy 16

  Niech siedzi-zasłużył.

 • spam_box

  Oceniono 33 razy 15

  To że bezdzietny ojciec narodu jest bezdzietny to nie jest takie głupie. Tym to by odpriedalało.

 • ola-blue

  Oceniono 31 razy 15

  Karać! Nie ma wyjątków. Dziadek jeszcze pasem powinien po goliźnie.

 • krzywelustro

  Oceniono 33 razy 11

  Może i dobrze, że geny niejakiego Rajmunda K. nie zostały zbyt masowo przekazane dalej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX