Podkarpacie. 117 niewybuchów, w tym granat moździerzowy, na łące w Nowym Łupkowie koło Sanoka

Podkarpacie. W Nowym Łupkowie koło Sanoka policjanci zabezpieczyli 117 niewybuchów, w tym granat moździerzowy, amunicję strzelecką oraz kilka sztuk amunicji artyleryjskiej. Amunicja została zneutralizowana na wojskowym poligonie.

Funkcjonariusze policji z Sanoka otrzymali zgłoszenie, że na jednej z łąk w Nowym Łupkowie znajduje się amunicja. Policjanci sprawdzili teren i potwierdzili doniesienia, odkrywając początkowo kilkadziesiąt niewybuchów. Podczas akcji usuwania amunicji okazało się, że jest jej więcej.

Podkarpacie. W Nowym Łupkowie w powiecie sanockim znaleziono 117 niewybuchów

W piątek 5 kwietnia odizolowano teren, na którym znajdowały się niewybuchy i usunięto amunicję. W czasie akcji zabezpieczono łącznie 117 niewybuchów, takich jak granat moździerzowy, amunicja strzelecka różnego typu i kalibru oraz kilka sztuk amunicji artyleryjskiej. Odnaleziona na łące amunicja została przewieziona na poligon wojskowy, gdzie ją zneutralizowano.

Na terenie powiatu sanockiego może się znajdować jeszcze więcej niewybuchów z czasów II wojny światowej. Policja apeluje, żeby ich nie dotykać, nie przesuwać i nie usuwać na własną rękę. O takim znalezisku należy powiadomić najbliższą jednostkę policji, podając jak najdokładniejsze informacje o miejscu, w którym amunicja ostała znaleziona. Jeżeli to możliwe, osoba, która znajdzie niewybuchy, powinna także zabezpieczyć teren tak, aby osoby postronne nie miały do nich dostępu. 

Więcej o:
Komentarze (7)
Podkarpacie. 117 niewybuchów, w tym granat moździerzowy, na łące w Nowym Łupkowie koło Sanoka
Zaloguj się
 • lord-p

  Oceniono 3 razy 3

  Nowy Łupków lezy kilkadziesiąt km od Sanoka (to raczej nie "koło") i to nie żadne Podkarpacie tylko Karpaty. Co najwyżej podkarpackie województwo. Ale widać, że autor tekstu też na geografii spał

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Ho, ho, ho, na wojskowym poligonie zdetonowano, niesamowite.

 • hotin

  Oceniono 4 razy 2

  Zawezwać w trybie pilnym ambasadorów Niemiec i Federacji Rosyjskiej,by przyznali się do własności i na własny koszt je zabrali do siebie.

 • yotempe

  Oceniono 1 raz 1

  Chrin zakopał na lepsze czasy...

 • qawsedrftg

  Oceniono 2 razy 0

  To może być sprawka dobrego wojaka Szwejka, przejeżdżał wszak pociągiem przez Łupków w drodze na front.

  Mało to razy chodząc po chaszczach w Beskidzie Niskim i Bieszczadach znajdowało się różne pamiątki wojenne?

 • kat_na_lemingi

  Oceniono 1 raz -1

  >>>zabezpieczyli 117 niewybuchów

  Aż ta logika wojskowych trepów - niewybuchy che, che, che
  A to zwykły skład broni był z WW2 zachowany na lepsze czasy ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX