Strajk nauczycieli. O 15 wznowienie rozmów z rządem. "Są propozycje radykalizacji protestu"

- Pojawiają się propozycje radykalizacji form protestu. Temperatura jest naprawdę bardzo wysoka - mówili przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego na konferencji prasowej przed kolejną turą negocjacji z rządem, które rozpoczną się o godzinie piętnastej.

W całej Polsce trwa strajk nauczycieli, a o godzinie 15 - zgodnie z propozycją Beaty Szydło - mają zostać wznowione negocjacje strony rządowej z przedstawicielami związków nauczycielskich z ZNP i FZZ. Wcześniej dla mediów wypowiedział się prezes ZNP Sławomir Broniarz, który zażądał wyznaczenia mediatora oraz tego, aby premier Mateusz Morawiecki wziął udział w rozmowach z nauczycielami. 

ZNP: Są propozycje strajków okupacyjnych w szkołach

Na konferencji prasowej przed rozpoczęciem rozmów przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego poinformowali, że są gotowi na rozmowy z rządem, ale nie ukrywają, że temperatura strajku podwyższa się, a biorący udział w akcji protestacyjnej nauczyciele nie wykluczają zaostrzenia formy protestu.

Skoro rozpoczął się strajk i skoro tyle tysięcy nauczycieli bierze w nim udział, to znaczy, że po pierwsze dotychczasowe propozycje rządu są przez nich odrzucone, a po drugie - pojawia się coraz bardziej  natarczywy postulat powrotu do dotychczasowej propozycji płacowej [do tysiąca złotych podwyżki - red. ]. Strona rządowa musi o tym wiedzieć

- mówił Broniarz w rozmowie z dziennikarzami. - Pojawiają się propozycje radykalizacji form protestu. Temperatura jest naprawdę bardzo wysoka - dodał, podkreślając, że dziś o godzinie 15 ZNP oczekuje od rządu nowej, konkretnej propozycji, a nie "ugniatania apelami o zrozumienie czy wyrozumiałość".

Na konferencji prasowej poinformowano, że  ze środowisk nauczycielskich pojawiają się propozycje "strajków okupacyjnych w szkołach i placówkach".

- Myśleliśmy, że w niedzielę będzie zakończenie tych rozmów, a strona rządowa uznała, że chce nas wszystkich przeliczyć. Teraz strajk trwa i wbrew oczekiwaniom rządowym ma tendencję rosnącą a nie malejącą, więc myślę, że to pole negocjacyjne zawęża się - powiedzieli przedstawiciele ZNP na konferencji.

Więcej o:
Komentarze (320)
Strajk nauczycieli. O 15 wznowienie rozmów z rządem. "Są propozycje radykalizacji protestu"
Zaloguj się
 • jakub13579

  Oceniono 59 razy 51

  Trzeba przypomnieć słowa Ludwika Dorna. "kaczyński ustępuje tylko wtedy jak mu się woda do ust nalewa." Trzeba przypomnieć protest osób z niepełnosprawnościami, które zostały sponiewierane jak śmieci, bo byli zbyt słabi i nieliczni, żeby przeciwstawić się pisowi.
  Policja w dwa dni dostała co chciała, bo taki był strach pisuaru przed demonstracją onr-u
  Jeżeli nauczyciele teraz się poddadzą to nigdy nic nie dostaną jak długo karaczan będzie u władzy.

 • pollion1

  Oceniono 39 razy 35

  gdzie schowali Suskiego???Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski stwierdził, że pomiędzy zarobkami nauczycieli i posłów jest „nieduża różnica”. W szafie siedzi z Caryca Katarzyną?
  Pewnie jej futro pucuje ...

 • juszczyniakspodsrody

  Oceniono 34 razy 30

  Czy obecnie wogóle ktoś jeszcze mówi o kopercie 50.000,00+ ?!
  No właśnie!

 • jhbsk

  Oceniono 45 razy 29

  Ani kroku w tył. Każde wahanie PiS bezwzględnie wykorzysta.

 • state77

  Oceniono 27 razy 25

  Rozwiązanie jest proste. Trzeba przestać rozdawać kasę rozpasionemu klerowi, a wspierać edukację, ale do tego trzeba mieć jaja, a nie wydmuszki jak Szydło.

 • state77

  Oceniono 26 razy 22

  Szydło chce, żeby zawiesić protest na czas egzaminów w trosce o dzieci, a po egzaminach to już ją dzieci nie będą obchodziły? Szydło zmień nazwisko na Wstyd.

 • remo29

  Oceniono 28 razy 22

  Wracają do rozmów rządem, czy z Szydło, bo to dwie różne galaktyki?

 • rodrigezoo

  Oceniono 33 razy 19

  Drodzy Nauczyciele, trzeba było iść na TOTALNE masowe zwolnienia lekarskie -jak policjanci ! Oni mogli, nikt ich nie kontrolował, nie straszył, nie obrażał !!! Policjanci jakoś nie mieli moralnych dylematów, choć uważam, że powinni mieć, bo stoją na straży bezpieczeństwa państwa i obywateli ! I jakoś nikt nie dobierał się do lekarzy, którzy wystawiali fikcyjne L4. A tu, proszę, jak za starych czasów prl- listy do kuratoriów i odwoływanie się do etyki zawodu. Pamiętajcie, uczyciele, co można wojewodzie...a teraz do kredy i tablicy marsz ! Ps. Brocho, Zalesko, cała pisia reszto, mam nadzieję, że wasz koniec bliski !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX