Strajk nauczycieli. Witold Waszczykowski:"Mogę prowadzić lekcje". Pomóc chce też Pawłowicz

Były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowskich zaoferował swoją pomoc w związku z trwającym strajkiem nauczycieli. - Jestem nauczycielem akademickim i jeśli jest potrzeba, chętnie zgłoszę się do którejś ze szkół - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Rozmowy "ostatniej szansy" między rządem a nauczycielami, które odbyły się w niedzielę wieczorem, zakończyły się fiaskiem. Porozumienie z rządem podpisała oświatowa "Solidarność", ale nie ZNP i FZZ, w związku z czym rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. Politycy Prawa i Sprawiedliwości komentując sprawę, mówią o sukcesie, zaznaczając, że udało się znaleźć porozumienie z jednym ze związków zawodowych. Jednocześnie podkreślają, że strajk nauczycieli nie powinien odbywać się kosztem dzieci i zaplanowanych na kwiecień egzaminów.

Witold Waszczykowski chce pomagać w szkole. "Mogę prowadzić lekcje historii, WOS-u"

Do pomocy przy egzaminach gimnazjalnych, które zaplanowano na 10-12 kwietnia zgłosili się już Krystyna Pawłowicz i Zdzisław Krasnodębski. Kolejną osobą, która ogłosiła, że w czasie strajku nauczycieli może pracować w szkole, jest Witold Waszczykowski

- Jestem nauczycielem akademickim i jeśli jest potrzeba, chętnie zgłoszę się do którejś ze szkół. Mogę przynajmniej popilnować, ale mogę też prowadzić lekcje historii, WOS-u i inne, jeśli trzeba - powiedział były minister spraw zagranicznych w programie "Kwadrans polityczny" na antenie TVP1.

Witold Waszczykowski ocenił także, że robiono wszystko, aby do strajku doprowadzić.

- Jestem przekonany, że nawet te 1000 zł też nie zamknęłoby sprawy, bo zaraz znalazłyby się kolejne preteksty. Być może podniesiono by kwestię tej administracyjnej części, która obsługuje szkoły i też by się upomniano o to. Jest to ewidentnie strajk polityczny - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości

Więcej o:
Komentarze (289)
Strajk nauczycieli. Witold Waszczykowski:"Mogę prowadzić lekcje". Pomóc chce też Pawłowicz
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 52 razy 52

  "Szkoły terroryzowane przez ZNP"?

  Nie, państwo terroryzowane przez PiS, pani poseł - TO jest problem.

 • arreis65

  Oceniono 49 razy 49

  waszczykowski pokaże dzieciom gdzie leży San Escobar a pawłowicz pokaże dzieciom jak zachowuje się pisowski cham !!!

 • slawmi

  Oceniono 38 razy 38

  Jak będzie tylu chętnych do prowadzenia lekcji, to można się spodziewać strajku uczniów

 • ks.pedofil

  Oceniono 30 razy 30

  Z geografii? Ta Pawlowicz moze prowadzic z etyki. A i wezcie Devedlopera uczniowie naucza sie jak dawac lapowki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX