Burza na profilu oświatowej "Solidarności": Wstyd, zdrada, hańba

- Nie wiem co jest bardziej żenujące, zachowanie Pana Proksy czy ten wpis. Solidarność to już oficjalnie przybudówka partii rządzącej - napisał jeden z komentujących na profilu ośiwatowej "Solidarności". Po podpisaniu porozumienia z rządem przez Ryszarda Proksę w mediach społecznościowych związku wybuchała burza.

W poniedziałek rano rozpoczął się strajk nauczycieli. W niedzielę wieczorem miały miejsce "rozmowy ostatniej szansy". Po spotkaniu z rządem szef ZNP Sławomir Broniarz stwierdził, że propozycję władz są "nie do przyjęcia", a związki potwierdziły, że zapowiadany od wielu miesięcy strajk nauczycieli odbędzie się.

"Solidarność" po raz kolejny ma inne zdanie

Związkową solidarność złamała jednak... oświatowa "Solidarność". Jej przewodniczący Ryszard Proksa podpisał porozumienie z rządem, a Beata Szydło ogłosiła "sukces", w czym wtórują jej media publiczne. Jeszcze przed ogłoszeniem porozumienia część nauczycieli z "Solidarności" chciało odwołania swojego szefa, kiedy zadeklarował, że jest gotów podpisać porozumienie z rządem już w miniony wtorek.

- Zgoda przewodniczącego Sekcji Krajowej Oświaty NSZZ "Solidarność" Ryszarda Proksy na wszystkie propozycje rządu jeszcze w trakcie trwania negocjacji ze Związkami Zawodowymi jest przejawem niekompetencji oraz zdrady interesów środowiska oświatowego - napisali nauczyciele "S" z Dolnego Śląska w wydanym oświadczeniu.

To nie pierwszy raz kiedy "Solidarność" ma inne zdanie niż pozostałe związki zawodowe. Podobnie zachowała się podczas protestów pracowników sądowych, lekarzy, czy strajku w LOT.

Burza w mediach społecznościowych "Solidarności"

Fala oburzenia na decyzję władz związku przelewa się przez media społecznościowe oświatowej "Solidarności". Pod postem Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" informującym o zawarciu porozumienia z rządem dominują komentarze takie jak "Wstyd", "Zdrajcy!", Hańba!" oraz deklaracje o zamiarze przyłączenia się do protestu wbrew decyzji Proksy.

- Pan Proksa, radny PiS, podpisał porozumienie tak naprawdę ze swoją szefową. Pani Szydło jest wiceprezesem partii więc zakładam, że akurat nie miał wyboru. Gdyby miał trochę honoru to podałby się wcześniej do dymisji - napisał jeden z komentatorów.

Solidarność odpowiada rozczarowanym nauczycielom: "kodowcom dziękujemy"

Wraz z rosnącą ilością krytycznych komentarzy na profilu oświatowej "Solidarności" pojawił się kolejny post wzywający do "wymiany poglądów" zakończony zawołaniem "KODOWCOM DZIĘKUJEMY. Chamstwu STOP".

- Nie wiem co jest bardziej żenujące, zachowanie Pana Proksy czy ten wpis. Solidarność to już oficjalnie przybudówka partii rządzącej - napisał w odpowiedzi jeden z komentatorów.

- Ciekawe jak się czują wszyscy nauczyciele będący w KOD? Takich sami wykluczycie że swoich szeregów? - dopytywała kolejna osoba.

- Tak kodowcom dziękujemy - opowiedziała szybko "Solidarność".

- Widzę, że tu też selekcja na lepszy i gorszy sort. Wstyd - stwierdził jeden z komentatorów.

- Zdrajca to zdrajca - odpowiedziała osoba prowadząca profil "Solidarności".

Więcej o:
Komentarze (336)
Burza na profilu oświatowej "Solidarności": Wstyd, zdrada, hańba
Zaloguj się
 • suwakwrozporku

  Oceniono 185 razy 179

  Historia zatoczyła koło. CRZZ odrodziła się jako NSZZ Solidarność.
  PiS czerpie pełnymi garściami z PRL-u.
  Niestety, zanim skończą jak PZPR doprowadzą nas do ruiny gospodarczej tak jak Gierek...

 • krynolinka

  Oceniono 149 razy 145

  Solidarność z rządem. Takiego koncesjonowanego związku zawodowego cały świat PiS-owi zazdrości.

 • piotraa81

  Oceniono 139 razy 137

  Racja, zdrajca to zdrajca... Proksa, Duda... sami zdrajcy... Solidarność już nie istnieje...

 • kataryniarski

  Oceniono 133 razy 131

  Członkowie "S" - macie okazję pogonić tych, którzy was zdradzili, tych kilku sprzedawczyków u związkowego koryta.

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 100 razy 92

  Najpierw obrona pomnika pedofila, a teraz to. Oni w oczach społeczeństwa są już skończeni.

 • progus

  Oceniono 85 razy 83

  Nie ma się co oburzać, tylko trzeba się wypisać z Solidarności i tyle.

 • sykstus_7

  Oceniono 81 razy 77

  Proksa to taki współeczsny Miodowicz. Z tą różnicą, że tamten był inteligentny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX