Strajk nauczycieli - mapa szkół. Które placówki będą zamknięte?

8 kwietnia rozpoczął się ogólnopolski strajk nauczycieli. Tak dużej akcji protestacyjnej w oświacie nie było od 26 lat. Które szkoły przystąpią do strajku, a które nie? Powstaje mapa szkół, w których lekcje nie będą prowadzone aż do odwołania.

Rozmowy "ostatniej szansy" między rządem a nauczycielami nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, a strony nie znalazły kompromisu w sprawie płac pracowników oświaty. Oznacza to, że nauczyciele przystępują do strajku. W wyniku spotkania, które rozpoczęło się wczoraj o godzinie 19:00, porozumienie z rządem podpisała tylko oświatowa "Solidarność". Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych nie przyjęły propozycji rządu.

Strajk nauczycieli. W których szkołach nie będzie dziś lekcji? Mapa po referendum

Strajk nauczycieli ma być bezterminowy. W całym kraju do protestu chce przystąpić około 80 procent szkół i przedszkoli - tak wynika z referendum, które zostało przeprowadzone w marcu wśród wszystkich nauczycieli, bez względu czy są oni członkami któregoś z nauczycielskich związków zawodowych, czy też nie. Koalicja NIE dla chaosu w szkole, na podstawie przesłanych zgłoszeń stworzyła mapę placówek gotowych do przeprowadzenia strajku - należy jednak pamiętać, że jest to mapa stworzona w marcu. Dziś nie wiadomo, co stanie się w szkołach, w których większość nauczycieli jest członkami "Solidarności", która wczoraj podpisała porozumienie z rządem. 

Mapa strajku nauczycieli. Które placówki będą zamknięte? 

Sytuacja jest dynamiczna, a to, które ze szkół przystąpią do strajku, stanie się jasne dopiero dzisiaj rano, kiedy nauczyciele zadecydują, czy poprą protest i odejdą od tablic, czy też nie. Kiedy dyrektor będzie wiedział, ilu z nauczycieli pracujących w jego szkole przystąpi do akcji protestacyjnej, będzie mógł podjąć decyzję o tym, czy szkołę zamknąć, czy też będą odbywać się w niej zajęcia opiekuńcze albo normalne lekcje.

Więcej o:
Komentarze (94)
Strajk nauczycieli - mapa szkół. Które placówki będą zamknięte?
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 43 razy 33

  POLSKO!

  NADSZEDŁ CZAS NA ‘ZROBIENIE PORZĄDKU’ ZE ZWYKŁYM POSŁEM I JEGO SEKTĄ !

  WYSTARCZY SPOJRZEĆ NA MAPĘ I MOŻE DOTRZE DO WAS WRESZCIE JAK SIĘ MAJĄ JEGO SONDAŻE DO PRAWDY!

  TU MACIE WRESZCIE PRAWDZIWY SONDAŻ I POPARCIE DLA SEKTY!

  OPOZYCJO!

  KUJ KUJ ŻELAZO JAK NIGDY DOTĄD!

 • fakiba

  Oceniono 37 razy 31

  Kiedyś była Solidarność dziś to przybudówka nierządu , do tego doprowadził kacyk Duda

 • SCHOGU N

  Oceniono 28 razy 22

  Po tym co robi obecnie "Solidarność", to zostaną zgliszcza za parę lat po tym związku. I pewnie zwalą wszystko na postkomunę.

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 22 razy 18

  czas wstać z kolan!
  BRAWO NAUCZYCIELE!

 • agab51

  Oceniono 32 razy 18

  Popieramy strajk nauczycieli, niech ten protest trwa do skutku, z korzyścią dla nauczycieli oraz z korzyścią dla naszych dzieci. Jestem zadowolona, ze szkoła, do której uczęszcza moja córka również bierze udział w proteście, i od dziś zostały w tej szkole zawieszone zajęcia szkolne.
  Poza tym. Pamiętam protest z 1993roku, pomimo tego, że szkoła nie pracowała 3 tygodnie z okaldem, my wyszliśmy na ludzi.
  I kto miał zdać maturę- zdał ją, my wyrobiliśmy się z materiałem i rok szkolny zakończyliśmy z powodzeniem. I nikomu tamten protest nie zaszkodził, ani w karierze szkolnej, ani w późniejszym naszym zyciu zawodowym.
  Wówczas my uczniowie, i nasi rodzice, popierali protest.
  Dziś jest tak samo. Popieramy.
  POWODZENIA!

 • crex-crex

  Oceniono 17 razy 17

  To jest tak, gdy się płaci za wszystko (za dziecko, za tucznika, za krowę) tylko nie za pracę. Kiedyś to musi się zawalić.

 • fakiba

  Oceniono 29 razy 15

  A które będą czynne , pewnie na palcach jednej ręki można policzyć , brawo nauczyciele nie poddawać się :)

 • ps11111ps

  Oceniono 19 razy 13

  Wieklim sukcesem rządu jest odbudowa obywatelskiej jedności narodowej.
  Zanim PiS dorwał się do władzy, w najczarniejszych snach nie przypuszczałem, że pewnoego dnia większość społeczeństwa ramię w ramię z Urbanem i Millerem będzie domagała się wolności i demokracji, będzie pluła na Solidarność i będzie zwalczała totalitarną prorosyjską partię o postPZPRowskiej mentalności. A jeszcze pare lat temu SLD był pariasem polskiej sceny politycznej, z ktorym nikt nie chcial mieć nic wspólnego...
  Na naszych oczach PiS w ramach polityki historycznej rozp**ł cała współczesną historię najnowszą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX