Elbanowska o proteście nauczycieli. "Broniarz idzie na udry i chce nam jak najbardziej dopiec"

Jak słucham pana Broniarza, to mam wrażenie, że on idzie na udry, że on chce nam jak najbardziej dopiec, żebyśmy my, jako rodzice, jako dzieci najbardziej odczuli ten strajk, żebyśmy przeżyli to na sobie - mówiła w Radiu Zet Karolina Elbanowska.

Założycielka Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców pytana o rozmowy ostatniej szansy między ZNP i stroną rządową, które mają się odbyć w niedzielę wieczorem, odpowiedziała, że nie wierzy w pozytywny ich finał i strajk się odbędzie. Winą obarczyła szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza. 

Jak słucham pana Broniarza, to mam wrażenie, że on idzie na udry, że on chce nam jak najbardziej dopiec, żebyśmy my, jako rodzice, jako dzieci najbardziej odczuli ten strajk, żebyśmy przeżyli to na sobie - mówiła.

Dodała, że "Broniarz to osoba wyjątkowo konfliktowa i wszystko zaognia. Jego postawa nie pomaga w całej tej sprawie". - Do konsensusu nie dojdzie się stawiając wszystkich pod ścianą - stwierdziła.

Chociaż zasadniczo zgadza się z tym, że nauczyciele powinni więcej zarabiać to forma w jakiej domagają się podniesienia wynagrodzeń jest w ich wypadku nieodpowiednia.  - Pytam się, o co jest ten strajk? Czy on jest tylko o pieniądze? Bo na to wygląda. Chciałabym dowiedzieć się, co te pieniądze, które nauczyciele dostaną w podwyżkach, zmienią dla mojego dziecka, w czym poprawi się edukacja moich dzieci - pytała.

Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców od kilku dni krytykuje w mediach nauczycieli, którzy domagają się podwyżki wynagrodzeń i zamierzają w poniedziałek rozpocząć strajk. W rozmowie z Wirtualną Polską przekonywała, że żądanie podwyżki w wysokości 1000 złotych dla wszystkich nauczycieli ma charakter socjalistyczny. - To nie jest komuna, gdzie każdemu należało się tyle samo, po równo. Na całym świecie pensje rosną proporcjonalnie do zaangażowania, specjalizacji, efektów pracy i stażu. Nigdzie nie jest tak, że pracownicy dostają podwyżki według zasady: "nam się należy, wszystkim tyle samo" - podkreśliła.

Karolina i Tomasz Elbanowscy znani są m.in. z walki z reformą obniżającą wiek obowiązku szkolnego z 7 do 6 lat. Rozpoczęli akcję "Ratuj Maluchy", która pośrednio doprowadziła do tego, że to rodzice mogą zdecydować o tym, w jakim wieku dziecko pójdzie do szkoły. Wspólnie założyli również Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców. 

O godz. 19.00 w Centrum Partnerstwa Społecznego rozpocznie się kolejna tura negocjacji między rządem, a nauczycielskimi związkami zawodowymi. W piątek wicepremier Beata Szydło złożyła nową propozycję, którą odrzucili związkowcy. Zakłada zwiększenie nauczycielskiego pensum do 24 godzin i rozłożone w czasie podwyżki wynagrodzeń w latach 2019 - 2023.  

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych podtrzymały wcześniejsze deklaracje rozpoczęcia strajku w szkołach w poniedziałek 8 kwietnia. Dzisiejsze spotkanie zaproponowała strona rządowa.

Więcej o:
Komentarze (357)
Karolina Elbanowska o strajku nauczycieli: "Broniarz idzie na udry"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 152 razy 142

  Ile dzieci uratowała ta Pani, poza swoimi, aby grzały się w blasku pieniędzy co miesiąc przekazywanych jej przez Pis różnymi kanałami?

 • pysio62

  Oceniono 136 razy 124

  Elbanowska to PIS-owska kolaborantka, ktora dostala na swoja "fundacje" miliony zlotych od PIS-u.

 • J. A. D.

  Oceniono 95 razy 93

  Elbanowscy byli głównym motorem absurdalnych zmian w oświacie. Rozpetali histerię wokol 6- latków, tylko dlatego, że ich dzieci nie były gotowe pójść do szkoły. Wspierali likwidację gimnazjów. Stali się samozwańczymi pseudorzecznikami Rodziców dzieci chodzących do szkoły. Wzięli za to miliony złotych jako doradcy. Nic dziwnego że udają, iż wszystko jest w porządku.

 • homer101

  Oceniono 105 razy 89

  Ona , to dopiero psuj naszej oświaty. Niewiele ma wspólnego ze szkołą , a udaje "eksperta"

 • maj.basia

  Oceniono 93 razy 83

  A ta pani E., to co i kto jest ? Już się wydarła i swoje wydarła. Co jeszcze chce ? Pouczać nauczycieli? Niech się sama uczy.

 • adam1967r

  Oceniono 89 razy 77

  Elbanowsk załapała się jeszcze na program 1 mlion + dla swoich swiń

 • Jan 1515

  Oceniono 79 razy 69

  Pani Elbanowska na zdjęciu z przełożoną służbową Panią Szydło. Ta pani jest absolutnie niewiarygodna. Za kasę pisu powie wszystko!

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 83 razy 65

  Jeśli za krowę Jarek "daje" 500 , a za świnię 100 to ile mąż tej "osoby" dostanie za nią?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX