45-latka we Włodawie uwierzyła w "pobłogosławienie" pieniędzy. Straciła 1200 zł

45-letnia mieszkanka Włodawy najpierw wsparła starszą kobietę 10 złotymi, a później została oszukana na 1200 zł. 45-latka uwierzyła, że pobłogosławienie pieniędzy uchroni ją przed rakiem mózgu.

Do oszustwa doszło w czwartek na deptaku we Włodawie. 45-letnia kobieta została zaczepiona przez starszą kobietę. Nieznajoma poprosiła ją o wsparcie w wysokości 10 groszy. 45-latka uznała, że ma do czynienia z wyjątkowo biedna osobą i dała jej jednak 10 zł. Podczas rozmowy starsza kobieta zaproponowała jej błogosławieństwo. W przeciwnym razie, jak utrzymywała, włodawianka zachoruje na raka mózgu. "To przestraszyło kobietę zwłaszcza, że w jej rodzinie były wcześniej choroby onkologiczne" - informuje policja we Włodawie. 

Włodawa. Oszukała metodą "na błogosławieństwo"

Oszustka zapewniła, że w celu zapobieżenia chorobie konieczne jest pobłogosławienie pieniędzy, 45-latka się zgodziła. Nieznajoma po "błogosławieństwie" schowała pieniądze do portfela. Jej ofiara dopiero po pewnym czasie, gdy płaciła za zakupy, zauważyła brak 1200 zł. Policja poszukuje oszustki i publikuje jej rysopis: "sprawczyni to starsza, zaniedbana z wyglądu kobieta, niska, otyła, ubrana na ciemno z szalem koloru grafitowego na głowie, mówiła łamaną polszczyzną. Niewykluczone, że działała ze wspólnikami".

Funkcjonariusze przypominają, by zachować szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi."Wystarczy zachować trzeźwy umysł, nie ulec emocjom i przede wszystkim nie dawać nikomu swoich pieniędzy! Nie należy też wpuszczać do domu osób nieznajomych; nie wąchać oferowanych w drzwiach perfum, nie informować, że jesteś sam/sama w domu" - czytamy na stronie włodawskiej policji.

Więcej o:
Komentarze (148)
45-latka we Włodawie uwierzyła w "pobłogosławienie" pieniędzy. Straciła 1200 zł
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 56 razy 40

  "45-latka we Włodawie uwierzyła w "pobłogosławienie" pieniędzy. Straciła 1200 zł"

  Co to znaczy straciła?! Za niezachorowanie na raka mózgu to chyba wyjątkowo okazyjna cena?!

 • cozano

  Oceniono 44 razy 34

  Trzeba przyznać, że i tak dosyć umiarkowana wysokość podatku od głupoty.

 • magnolia06890

  Oceniono 37 razy 23

  Nie dziwię się,że kaczyści tak łatwo manipulują ludżmi.To faktycznie "ciemny lud" nie zsługujący na współczucie

 • 11krzych

  Oceniono 35 razy 21

  Gdyby dała jakiemuś wieprzowi w sutannie 1200 PLN za mszę w intencji "niezachorowanie na raka mózgu", to Policja by się nie czepiała.
  Czy ja źle mówię od lat, że księża to pasożyty, złodzieje, sukinsyny i knury pod ochroną konkordatu.

 • aprilapril

  Oceniono 29 razy 19

  Tylko katolicki ksiądz może błogo_sławić pinionszki.

 • pan.szklanka

  Oceniono 25 razy 15

  Nic dziwnego. Ochrona przed rakiem mózgu brzmi bardziej przekonująco od obietnicy życia wiecznego w raju. No i taniej wychodzi.

 • klamtusek

  Oceniono 22 razy 14

  JAK NA DŁONI WIDAĆ DLACZEGO PISUARY TAM WYGRYWAJĄ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX