Jeżdżą na czerwonym świetle i powodują wypadki. Lubelska Policja publikuje nagrania

Policja Lubelska opublikowała nagrania z monitoringu, na których widać, jakie skutki może mieć przejeżdżanie na czerwonym świetle. Nagrania doskonale pokazują, jak irracjonalne bywają zachowania niektórych kierujących.

Funkcjonariusze policji z Lublina postanowili przestrzec kierowców, przypominając o konieczności stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Opublikowali dwa nagania z monitoringu, na których widać opłakane skutki łamania przepisów i przejeżdżania na czerwonym świetle.

"Poszli na czerwonym". Policja publikuje nagrania z monitoringu

Do pierwszego z zarejestrowanych wypadków doszło 3 kwietnia około godziny 9:00 na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z al. Unii Lubelskiej. Kierowca prowadzący samochód marki Audi wjechał na skrzyżowanie, gdy miał czerwone światło, a pojazdy, które miały światło zielone, zaczynały wjeżdżać na skrzyżowanie. 28-letni kierowca zignorował sygnalizację świetlną, przez co zderzył się ze skodą. W wypadku ranne zostały trzy osoby, w tym dwoje dzieci. Kierowca prowadzący audi był trzeźwy.

Drugie zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Granitową w Lublinie. Kierowca samochodu marki Volvo również wjechał na skrzyżowanie, kiedy miał czerwone światło. W tym samym czasie jeden z pojazdów mający światło zielone, zdążył już zjechać ze skrzyżowania. Volvo zderzyło się z samochodem marki Fiat i przewróciło się na bok. 

Więcej o:
Komentarze (58)
Jeżdżą na czerwonym świetle i powodują wypadki. Lubelska Policja publikuje nagrania
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 41 razy 33

  W tym kraju jest rząd który od 4 lat jedzie na czerwonym - na grzbiecie czerwonego Piotrowicza i innych apartyczyków PZPR PiS rozjeżdża naszą Konstytucję. Ktoś na nich głosował, ktoś na nich się wzoruje.

 • czeski_honza

  Oceniono 20 razy 16

  Sprawca takiego ewidentnego łamania przepisów powinien być od razu dostrzelony w swoim wraku!!!

 • wmr2000

  Oceniono 10 razy 10

  Na ulicach już od dawna praktycznie nie ma policji. Na skutki nie trzeba było długo czekać

 • glencok

  Oceniono 12 razy 10

  W każdym mieście sa miejsca gdzie kierowcy to robią nagminnie , prawie na każdej zmianie świateł. Tylko policji tam nie ma, a mandaty niziutkie, żeby polaczka "było stać" na łamanie prawa i płacenie a nie wysokie żeby bali się łamac prawo i przestrzegali przepisów. tylko potem ponad 3 tysiące zabitych w roku na drogach. Kartonowe państwo

 • xynat

  Oceniono 10 razy 8

  A gdyby tak karać takich idiotów? Że się tak nieśmiało zapytam. Oczywiście karać oznacza mandat co najmniej w wysokości średniej krajowej pensji, nakaz zwrotu całych kosztów leczenia ofiar oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Bo obecne śmieszne mandaciki są żenujące tak jak dziecinne pogrożenie paluszkiem.

 • kurejwa

  Oceniono 9 razy 5

  Zaraz minie jedna piąta XXI wieku. Korea Północna lata w kosmos, a my nadal nie mamy kamer HD.

 • a.k.traper

  Oceniono 11 razy 5

  Na wszelkich kursach nauki jazdy uczą obserwowania ruchu, nie wjeżdżania na skrzyżowanie gdy się zapali żółte, nie wjeżdżania na skrzyżowanie gdy widzisz, że nie będziesz mógł go opuścić, na egzaminach bezwzględnie do tego się stosują byle zdać a później jakby piorun w rabarbar strzelił i pamięc zresetowana. Jeżdżę sporo i w dużym ruchu, obserwuję zachowania niektóych i niestety ale jest to typowa "chamówa", bo niektórych widze prawie codziennie i takie same zachowania, objeżdżanie, wciskanie sie z różnych pasów, jazda na czerwonym, wjazd na skrzyżowanie byleby tylko być kilka metró do przodu, policja nad tym nie zapanuje, zwiększając wysokość mandatów ukarze się w większości ludzi przypadkowych, gdyż ci co jeżdżą tak "normalnie" bacznie obserwują i nasłuchują co się dzieje na drodze. Część z tych kierowców ma zawieszone różańce, pewnie na Krzysztofa też święcili samochód albo robia to co roku tylko czy sobie zdają sprawę, że tak jeżdżąc podpadają pod V przykazanie a conajmniej okazuja brak szacunku dla życia i zdrowia bliźniego, czy ksiądz z tego spowiada, czy udziela rozgrzeszenia czy mówi o tym w niedzielę?
  To my sami pokazujemy ile w nas dobra.

 • yslsl

  Oceniono 6 razy 4

  Ale jaki bezsens.. Teraz się nauczą ale nie lepiej było wcześniej pomyśleć? A tak trzoda. Zamiast dojechać czekanie na policję, mandat, sprawa naprawy samochodu (oj na długo się bez samochodu zostaje zanim naprawią - a tu jeszcze z własnej kieszeni). Reasumując taki pośpiech się cholernie nie opłaca. Aż się człowiek zastanawia nad IQ takich egzemplarzy. Ja niewinnie zostałam ostatnio stuknięta w tył stojąc prawidłowo na światłach przez zgrzybiałego starca lat 89, który juz dawno powinien prawo jazdy złożyć w pudełku z pamiatkami. Niewinna jak lilija jestem i mam przez to takie utrudnienia w życiu, że głowa mała. Serio - nie opłaca się tak ryzykować.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 8 razy 4

  Husaria Wolska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX