Pogoda na dziś - poniedziałek 8 kwietnia. Przelotne opady deszczu w niemal całym kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 8 kwietnia. Meteorolodzy zapowiadają na dziś przelotne opady deszczu, które ominą tylko cztery województwa na południowym wschodzie kraju.

Poniedziałek zapowiada się z przelotnymi i słabymi opadami w niemal całej Polsce. Dzień bez deszczu czeka mieszkańców województwa lubelskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Temperatura. Od 11 do 18 stopni - maksymalna temperatura w Polsce

W poniedziałek synoptycy zapowiadają lekki wzrost temperatury w porównaniu do mijającego weekendu. Najwyższe wartości pokażą termometry w Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach i Krakowie, tam będzie nawet 18 stopni. W województwie lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, łódzkim, wielkopolskim i lubuskim prognozowana jest z kolei temperatura maksymalna do 17 stopni. Najchłodniej będzie w Zakopanem oraz w Suwałkach i Gdańsku, gdzie będzie kolejno 11 i 12 stopni. W pozostałych regionach od 13 do 16 stopni.

Pogoda na dziś - 8 kwietniaPogoda na dziś - 8 kwietnia gazeta.pl

Opady. Przelotny deszcz w niemal całym kraju - bez opadów w tylko czterech województwach 

W poniedziałek synoptycy zapowiadają zachmurzenie umiarkowane w większości kraju oraz duże na południowym wschodzie Polski. Większe rozpogodzenia w województwach lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim i lubelskim. Nie powinno padać jedynie w Lublinie, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie i Przemyślu. W pozostałych regionach możliwy słaby, przelotny deszcz. Z kolei wieczorem silniej popada na Pomorzu: w Gdańsku możliwy nawet deszcz ze śniegiem. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu możliwe silniejsze porywy wiatru w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda na dziś - poniedziałek 8 kwietnia. Przelotne opady deszczu w niemal całym kraju
Zaloguj się
 • mjunhy

  Oceniono 1 raz 1

  w ramach strajku my jedziemy z dzieciakami w góry na 3 dni

 • prezes Szatni hotelowej

  Oceniono 1 raz 1

  Faktycznie pogoda sprzyja na to aby dzieci zabrali do ZOO no dobrze ale to dzisiaj a jutro??, też ale niezbyt często proszę ponieważ po kilku wizytach w ZOO dzieci małpy będą mówiły do siebie cześć

 • poziom1908

  0

  Wg której prognozy ma padać (choćby przelotnie) w Centralnej Polsce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX