Atak na b. prezydenta Siedlec. Sprawca Dejan S. złożył wyjaśnienia "pełne dziwacznych treści"

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach wystąpiła do sądu o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące Dejana S., który przedwczoraj zaatakował nożem byłego prezydenta miasta, Wojciecha Kudelskiego. Został on ranny i jest w szpitalu.

Rzeczniczka prokuratury Krystyna Gołąbek powiedziała, że Dejan S. przyznał się na wczorajszym przesłuchaniu do zarzucanego mu czynu. - Złożył bardzo obszerne wyjaśnienia pełne dziwacznych, urojeniowych treści - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że podejrzany "w zasadzie nie podał motywu swojego zachowania. - Zapytany przez prokuratora o przyczynę, dla której zaatakował pana Wojciecha Kudelskiego, wyjaśnił, że chciał zabić prezydenta. Taki miał plan, taka była jego wola - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej. Sąd ma 24 godziny na podjęcie decyzji w sprawie tymczasowego aresztowania podejrzanego. 

Atak na b. prezydenta Siedlec: motywem działania była niekorzystna decyzja 

Rzeczniczka prokuratury dodała, że podejrzany nie wyraził skruchy, a nawet wydawał się zadowolony z tego, co zrobił. Z wyjaśnień podejrzanego nie wynika, aby motywem jego czynu była niekorzystna dla niego decyzja, podjęta przez Wojciecha Kudelskiego jako prezydenta Siedlec. Nic też nie wskazuje, aby miał zamiar atakować inne osoby. Rzeczniczka prokuratury dodała, że podejrzany miał między innymi mówić o swoim nieziemskim pochodzeniu.

Krystyna Gołąbek powiedziała, że Dejana S. zbada zespół psychiatrów, który zostanie powołany dla oceny stanu jego zdrowia psychicznego. Podejrzany był leczony psychiatrycznie. Biegli ocenią, czy był poczytalny w momencie ataku na byłego prezydenta Siedlec. 

Więcej o:
Komentarze (61)
Atak na b. prezydenta Siedlec. Sprawca Dejan S. złożył wyjaśnienia "pełne dziwacznych treści"
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 26 razy 22

  Czyli wszystko wskazuje na to, że za czasów "dobrej zmiany", świrusów przybywa jak nigdy....

 • zgred151

  Oceniono 21 razy 9

  Naogladal sie TVP i mu odbija

 • acototak

  Oceniono 8 razy 8

  świr +

 • zy_ga

  Oceniono 7 razy 7

  Śródtytuł: "motywem działania była niekorzystna decyzja".
  Tekst: "Z wyjaśnień podejrzanego nie wynika, aby motywem jego czynu była niekorzystna dla niego decyzja ..."
  Redaktorze - wynika czy nie wynika, czytacie to co piszecie czy nie?

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 9 razy 5

  Były prezydent miasta to nie prezydent. Z chwilą utraty mandatu wygasa również tytuł. Zgodnie z polskim prawem TYLKO PREZYDENT R.P. i MARSZAŁEK SEJMU R.P (Senatu już nie) zachowują dożywotnio tytuł
  Napad był na radnego a nie na prezydenta. Co nie usprawiedliwia tego szaleńca, który zaatakował.

 • 162tony

  Oceniono 9 razy 5

  Pewnie nie był poczytalny jak to zrobił. Jak znam życie to znów pójdzie do szpitala, posiedzi z rok, wyjdzie na wolność kogoś zabije i znów do szpitala na rok.

 • loneman

  Oceniono 3 razy 3

  Przedluzanie sprawy i niepoczytalnosc to cenne rzeczy dla kazdego oskarzonego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX