Protest rolników, duże utrudnienia w Warszawie. Wyją syreny. "Ostatni krzyk polskiej wsi"

O godzinie 8:00 w Warszawie rozpoczął się kolejny protest rolników. Członkowie AGROunii blokują ruch na placu Zawiszy, a następnie ruszą w kierunku ronda Dmowskiego. Utrudnienia w ruchu na warszawskim Śródmieściu potrwają co najmniej do 16:00.

Protest rolników rozpoczął się o 8:00 na placu Zawiszy. Koło południa uczestnicy tego wydarzenia przejdą Alejami Jerozolimskimi w stronę ronda Dmowskiego, gdzie będą manifestować do godziny 16:00. Wśród protestujących znaleźli się m.in. producenci jabłek, truskawek, malin i wieprzowiny. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, rolnicy nie będą palić opon. O godzinie 10:00 rozbrzmiały syreny, których dźwięk ma symbolizować "ostatni krzyk polskiej wsi".

Podejmujemy od dawna starania o poprawę sytuacji w rolnictwie. Ani minister, ani rząd, ani prezydent nie zrobili nic. Nasze protesty - te spokojne jak i te bardziej emocjonalne nie wywarły dotychczas na nich wystarczającej presji. Będziemy zatem kontynuować starania aby politycy i urzędnicy zrobili swoje - żeby wykonywali sumiennie swoją prace i działali na rzecz społeczeństwa. Zarówno rolników jak i konsumentów. Jeśli nie chcą ani nie potrafią to niech odejdą. Damy swoich ludzi. Z pewnością godnie będą służyć społeczeństwu i dopilnują interesów zwykłych ludzi

- piszą organizatorzy dzisiejszego protestu rolników. 

Na placu Zawiszy rozległ się dźwięk syren i wuwuzeli. Wśród protestujących jest wiele młodych osób. Rolnicy przynieśli ze sobą także trumnę owiniętą biało-czerwoną flagą, na której widnieje napis "Polskie Rolnictwo A.D. 2019". Z głośników słychać utwór zespołu "Chłopcy z Placu Broni - Kocham wolność".

Lider AGROunii Michał Kołodziejczak oddalił się na chwilę od protestujących, aby pójść na ulicę Nowogrodzką. Pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości użył syreny, po czym skomentował: "Jak głos miał dotrzeć, to dotarł".

Protest rolników w Warszawie. Liczne utrudnienia w ruchu drogowym

Na prośbę Urzędu Miasta protest rolników został skrócony. Początkowo członkowie AGROunii chcieli blokować ruch do 18:00, jednak manifestacja zakończy się o 16:00. Dla mieszkańców Warszawy i osób przejeżdżających przez centrum stolicy protest rolników oznacza liczne utrudnienia. Na czas protestu na placu Zawiszy zmienione zostaną trasy 20 linii autobusowych i  siedmiu tramwajowych. Pełną listę zmian na trasach transportu publicznego można znaleźć na stronie ZTM Warszawa

Więcej o:
Komentarze (138)
Protest rolników, duże utrudnienia w Warszawie. Wyją syreny. "Ostatni krzyk polskiej wsi"
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 32 razy 26

  Ja myślę że sekcja "Producentów jabłek", to powinna OD RAZU pójść tuż obok na Nowogrodzką, by przed siedzibą PiS-u podziękować Prezesowi i reszcie za zadbanie o WŁAŚCIWE stosunki z Rosją, dzięki którym ani jedno polskie jabłko, NIE WJEDZIE za linię Bugu.

  A poza tym, to Polska Wieś niech NIE KRZYCZY, tylko puknie się w łeb i przestanie się sprzedawać za programy w typie 500+ :-))

 • student_zebrak

  Oceniono 22 razy 22

  nikomu sie tak nie poprawilo po 89, jak wiesniakom
  no, moze jeszcze krk

 • to.ten.cham

  Oceniono 24 razy 22

  Rolnicy to obok gornikow najbardziej uprzywilejowana i roszczeniowa grupa.

 • notremak

  Oceniono 18 razy 16

  Won pod Sejm! Na Nowogrodzką (dwa kroki macie)!
  Ciemna wieś (innej chyba nie ma, niestety) najpierw hurmem głosuje na piss, bo tak pleban dobrodziej z ambony przykazali, a potem się dziwi i protestuje. Puknijcie się więc kłonicami w czółka!

 • re-ton

  Oceniono 20 razy 16

  No macie to czego chcieliście a mianowicie PiS -u na głosowaliście wiec teraz cicho siedźcie ...

 • karo80.0

  Oceniono 20 razy 16

  Dalej głosujcie na PiS i posyłajcie dzieci na plebanię, a potem to nieopisane zdziwienie idiotów że Kaczyński/Morawiecki/Szydło itd. kłamie a pleban molestuje... Ciemny kraj.

 • antropoid

  Oceniono 17 razy 15

  KRZYK (kwik) to dopiero świat usłyszy jak pisiory będą od koryta odpadać.

 • gruby13

  Oceniono 14 razy 14

  A ja mam was rolnicy od dzisiaj w du... Jechalem do pracy 2h... patrzylem jak karetki na sygnale wiozace krew nie mogly przejechac i staly w korkach, nie liczycie sie z nikim i z niczym, nie macie grosza empatii. Was nie obchodzi ze ludzie tu jada do pracy, maja kredyty, dzieci na utrzymaniu i swoje problemy... nie liczycie sie z praca innych, nie liczcie ze inni beda sie liczyc z wasza. Nie pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX