Afera reprywatyzacyjna. CBA zatrzymało trzy osoby, w tym byłego kierownika Urzędu Miasta Warszawy

Dalsze zatrzymania w sprawie nieprawidłowości przy warszawskich reprywatyzacjach nieruchomości. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby. Jedną z nich jest były kierownik Urzędu Miasta Warszawy.

Rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała, że zatrzymań dokonano na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Dodała, że wśród zatrzymanych są były kierownik Urzędu Miasta Warszawy oraz dwie osoby powiązane biznesowo i towarzysko ze znanym warszawskim handlarzem roszczeniami Mirosławem B,  którego wrocławski sąd aresztował 28 lutego. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o korupcję. 

Afera reprywatyzacyjna. CBA zatrzymało trzy osoby. Wśród nich kierownik UM Warszawy

Zatrzymanym biznesmenom zostanie przedstawiony zarzut podejmowania działań mających na celu udaremnienie i utrudnienie postępowania przygotowawczego, zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności karnej przez jednego z podejrzanych. Były kierownik Urzędu Miasta stołecznego Warszawy zarzuca się z kolei przyjęcie korzyści majątkowej znacznej wartości w zamian za wydanie decyzji odszkodowawczych dotyczących ustalonych nieruchomości warszawskich.

Więcej o:
Komentarze (29)
Afera reprywatyzacyjna. CBA zatrzymało trzy osoby, w tym byłego kierownika Urzędu Miasta Warszawy
Zaloguj się
 • crowley_666

  Oceniono 18 razy 8

  A kiedy dewelopera ze Srebrnej,

  złodzieja adidasów,

  Pixi i Dixi,

  ogrodnika sutenera!

 • dziadekjam

  Oceniono 18 razy 8

  T cała reprywatyzacja to jedno wielkie pole do POPiSu dla kolejnych rządzących. Po 1989 roku nie powinno podejmować się idiotycznego "naprawiania dziejów". To wszystko stoi na głowie. Np. w Krakowie kombinator dostaje "przez zasiedzenie" należący do Politechniki Krakowskiej grunt klilkunastomilionowej wartości, a ludzi mieszkających od wojny w wyremontowanych PRZEZ SIEBIE kamienicach wywala się na bruk, bo znalazł się "spadkobierca" osoby, która napisała testament mając 140 lat.

 • kemor234

  Oceniono 19 razy 7

  Odgrzewanie mocno już śmierdzącego kotleta ...
  Może już czas kogoś "zatrzymać" za wyłudzanie i rzekome działania "komisji smoleńskiej" ???
  Albo Rydzyka rozliczyć z "dotacji na geotermię" ???
  Co w sprawie żądania łapówy przez szefa KNF ??? Albo "wież srebrnych".
  Było przestępstwo czy nie ???

 • crowley_666

  Oceniono 16 razy 6

  CBA odwraca tylko uwagą od swoich ludzi umoczonych
  w aferze Kaczyńskiego!!

 • maaac

  Oceniono 7 razy 3

  Ilość osób jakie CBA aresztował niesłusznie jest większa czy tych których aresztował słusznie? Ile służb może się pochwalić tym, ze ich twórcy "w nagrodę" za łamanie prawa dostali wyroki?

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy 1

  UZ, IAR, czy to zdanie jest po polsku?
  " Były kierownik Urzędu Miasta stołecznego Warszawy zarzuca się z kolei przyjęcie korzyści majątkowej znacznej wartości..."
  Słowo "kierownik" odmienia się przez przypadki.

 • philosophe

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedy sad zamknie Gronkiewicz-Waltz ? To ona odpowiadala za oszusta Rudnickiego, ktorego forsowala na korzysc swojej przyjaciolki Jandy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX