Tragiczny wypadek w Gdańsku. Pijany kierowca wjechał na chodnik i zabił pieszą

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło rano w Gdańsku. Pijany kierowca stracił panowanie nad kierownicą, wjechał na chodnik i śmiertelnie potrącił pieszą. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem w Gdańsku. Jak informuje policja, 24-letni Ukrainiec, jadąc ul. Wodnika przed ul. Kielnieńską stracił panowanie nad kierownicą, wjechał na chodnik i potrącił 55-letnią kobietę. Jazdę, jak widzimy na zdjęciach policji, zakończył na drzewie. 

Piesza mimo reanimacji zmarła. Funkcjonariusze przebadali sprawcę wypadku alkomatem, urządzenie pokazało 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. "Mężczyzna został zatrzymany, a auto którym jechał, zostało zabezpieczone przez policjantów na policyjnym parkingu" - informuje policja.

Gdańsk. Śmiertelne potrącenie pieszej na ul. Kielnieńskiej

Funkcjonariusze obecni na miejscu dokonali oględzin zwłok i zrobili szkic miejsca wypadku. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Dokładne okoliczności zdarzenia są cały czas przedmiotem ustaleń policji w Gdańsku. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.

Więcej o:
Komentarze (60)
Tragiczny wypadek w Gdańsku. Pijany kierowca wjechał na chodnik i zabił pieszą
Zaloguj się
 • wesslingharald

  Oceniono 26 razy 26

  Jemu nie grozi 12 lat. Mówi się wyraźnie DO 12 lat. To maksymalna kara. Parę dobrych zaświadczeń lekarskich, najlepiej od psychiatry,dostanie 8 - wyjdzie po 4. W międzyczasie będzie ze 20 razy na przepustce. Rodzina tej kobiety będzie nosić kwiaty na jej grób jeszcze wiele, wiele lat po tym jak ten gnój zapomni o całej sprawie.

 • true_lysander

  Oceniono 27 razy 23

  A ile wynosi kara za zabicie przechodnia samochodem nie pod wpływem alkoholu? Tez 12 lat? A za zabicie nożem? Dożywocie? No to jak zabijać to tylko autem!

 • bartoszjanusz

  Oceniono 27 razy 23

  Dozywocie. Prowadzenie auta po alkoholu to świadome strzelanie na oślep z pistoletu w przypadkowych ludzi , 12 lat to mało.

 • lisc12

  Oceniono 19 razy 19

  co powstrzymuje zmiane prawa tak aby pijani i nacpani mordercy by karani adekwatnie do swoich czynow?

 • 162tony

  Oceniono 16 razy 14

  Pamiętajcie jak chcecie kogoś zabić to się ochlajcie i go rozjedźcie. Wtedy dostaniecie do 12 lat czyli 8 i wyjedziecie po 4.
  Zabicie nożem na trzeźwo to 25 do dożywocia.

 • ceppisowski

  Oceniono 14 razy 14

  12 lat to by bylo ok, gdyby
  - to byl debiut
  - w wiezieniu suchy chleb i woda

 • frysiu2009

  Oceniono 16 razy 12

  Ja zupełnie nie rozumiem WINY NIEUMYŚLNEJ. Jak naćpał się, napił czy bardzo znacznie przekroczył prędkość to taki sprawca powinien ponieść odpowiedzialność za WINĘ UMYŚLNĄ. Oczywiście upraszczam definicje. Przecież w przestępstwach pospolitych alkohol nie powoduje złagodzenia kary - kiedyś tak było. Teściowa niedobra, napił się załatwił sprawę i dostał w zawiasach bo pijany był i nie wiedział co robi. Wyprzedza ciąg pojazdów, łuk drogi, podwójna ciągła, czołówka a on nieumyślnie. Nie do zaakceptowania.

 • Jan Nowak

  Oceniono 11 razy 7

  12 lat za zabójstwo z premedytacją??? Auto to inne narzędzie śmierci niż pistolet, nóż, siekiera ???

 • proz

  Oceniono 8 razy 6

  Redakcjo! Czy moglibyście przestać wpier..ć na każdej stronie "Dla Ciebie", co zasłania mi tekst i utrudnia czytanie? Nie chcę waszych podpowiedzi, sam umiem zdecydować, co czytam.
  Dziękuję.
  Tego nie powinno być w płatnej, gó...anej zresztą wersji, ale zawsze mogę przecież przestać płacić, do czego gorąco zachęcam.
  Płacenie za pracę dzieci jest niemoralne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX