Nowe informacje w sprawie ataku na byłego prezydenta Siedlec. Prokuratura postawiła zarzuty Dejanowi S.

Według prokuratury Dejan S., który zaatakował byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego, działał "z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia". Śledczy potwierdzili, że mężczyzna w przeszłości leczył się psychiatrycznie oraz że rok temu zmienił imię.

Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach poinformowała we wtorek, że Wojciech Kudelski rozpoznał w Dejanie S. sprawcę ataku. Śledczy przeszukali pomieszczenia, które zajmował napastnik i znaleźli tam nóż, którym zaatakował byłego prezydenta Siedlec. Zabezpieczono także jego komputer i telefon. 

Zarzuty dla Dejana S.

- Dejan S. jest podejrzany o to, ze w dniu wczorajszym, działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia pana Wojciecha Kudelskiego, zadał mu z bardzo dużą siłą cios nożem w okolice nadbrzusza po stronie lewej, powodując ranę o głębokości ok. 15 cm, co z uwagi na konsekwencje tego zranienia stanowiło ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego - powiedziała prok. Gołąbek. Jak dodała, śledczy wykonują teraz czynności procesowe - m.in. przesłuchują Dejana S. Prokurator nie chciała zdradzić jego dotychczasowych zeznań. Potwierdziła za to, że mężczyzna wcześniej leczył się psychiatrycznie oraz to, że rok temu S. "w trybie administracyjnym zmienił nazwisko".

Atak na b. prezydenta Siedlec

Do ataku na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego doszło w poniedziałek około 7.00 rano. Z nieoficjalnych informacji wynika, że napastnik zaatakował Kudelskiego w przejściu między budynkami, tuż obok domu, bez wcześniejszej rozmowy. Atak nie był wynikiem incydentu, ani ulicznej kłótni. Jak podaje RMF FM, napastnik miał czekać na Kudelskiego, a po zadaniu ciosu w brzuch, uciekł samochodem z miejsca zdarzenia. 

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział TVP Info, że Wojciech Kudelski po ugodzeniu ostrym narzędziem zdołał jeszcze wejść na schody swojego domu. Następnie jego żona wezwała pogotowie ratunkowe. 

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. W 2018 roku został wybrany na radnego sejmiku województwa mazowieckiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.

Więcej o:
Komentarze (27)
Nowe informacje ws. ataku na byłego prezydenta Siedlec. Prokuratura postawiła zarzuty Dejanowi S.
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 10 razy 10

  To co w końcu zmienił - imię, nazwisko czy jedno i drugie? Bo na razie mamy:
  "Śledczy potwierdzili, że mężczyzna w przeszłości leczył się psychiatrycznie oraz że rok temu zmienił imię."
  oraz
  "Prokurator nie chciała zdradzić jego dotychczasowych zeznań. Potwierdziła za to, że mężczyzna wcześniej leczył się psychiatrycznie oraz to, że rok temu S. "w trybie administracyjnym zmienił nazwisko".

 • jot9

  Oceniono 8 razy 4

  Po ataku na Adamowicza, telewizja rządowa zamiast skupić się na problemie i źródłach nienawiści, wolała rozgrywać temat politycznie. A to impreza niezabezpieczona, a to wina Tuska, który przyjechał na pogrzeb itd. Teraz jak atak "w drugą stronę" to te szuje pewnie rączki zacierają z radości, że będą mogli dowalić opozycji.

 • ches-ter70

  Oceniono 9 razy 3

  Chciałbym zobaczy miny tych prawicowych oszołomów, którzy czytając, że sprawca ma na imię Dejan Apastasi zaczęli rozkręcać antyimigrancką narrację. A tu się okazało, że sprawca to prawdziwy Polak z miejscowości Mordy, co to sobie rok temu imię zmienił z Marcina na Dejan Apastasi, bo mu w dekiel walnęło. No i niestety miny oszołomom zrzedły... Smuteczek.

 • ches-ter70

  Oceniono 2 razy 2

  Nie nazywał się Marcin. Miał na imię Marcin, a nazywał się tak jak się nazywa.

 • klan_fan

  Oceniono 2 razy 2

  Dejan. Raczej Deja vu.

 • el_rumburak_de_san_escobar

  Oceniono 10 razy 2

  Najpierw propaganda nienawiści zmusza do działania osoby chore psychicznie. To drugi zamach na polityka z użyciem noża, na szczęście nie zakończony zabójstwem, dokonany pod wpływem nienawiści przez osobę niezrównoważoną psychicznie. Oby na akcjach takich osób się skończyło, oby normalni ludzie nie zaczęli zachowywać się w taki sposób.

 • zawszedak111

  Oceniono 8 razy 2

  dbd, zdecyduj się!
  Najpierw:
  "...że rok temu zmienił imię.".
  A za chwilę:
  "że rok temu S. "w trybie administracyjnym zmienił nazwisko".

 • loneman

  Oceniono 5 razy 1

  Czyli nie trzeba jechac na poludnie, wschod by pasc ofiara przemocy - wystarczy tylko chamska partia jaka swa debilna propaganda szerzy nienawisc w kazdych sluzalczych im mediach 😵

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX