WSA po raz pierwszy uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej. Jaki: Głupota tego orzeczenia poraża

Wojewódzki Sąd Administracyjny po raz pierwszy uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej. Chodzi o kamienicę przy Otwockiej 10 w Warszawie.

O decyzji WSA poinformował m.in. działacz społeczny Jan Śpiewak, od lat zaangażowany w sprawy reprywatyzacyjne. "Właśnie Wojewódzki Sąd Administracyjny uwalił decyzję odbierającą matce Marka M. kamienicę na Otwockiej. Nie ma i nie było żadnej afery reprywatyzacyjnej, wbijcie to sobie do głowy" - napisał na Twitterze.

WSA po raz pierwszy uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej

Do decyzji WSA odniósł się też Patryk Jaki, przewodniczący komisji weryfikacyjnej. "WSA wylegitymizował dziś decyzje reprywatyzacyjną wydaną na osobę zmarłą ... w 1952r. Skandal to mało powiedziane. Głupota tego orzeczenia poraża. Ciekawe co na to nasze dumne stowarzyszenia sędziowskie" - skomentował na Twitterze.

W październiku 2018 roku komisja weryfikacyjna uznała za nieważną decyzję prezydenta stolicy z 2005 roku ws. nieruchomości przy ul. Otwockiej 10. Następnie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wpłynęły odwołania od decyzji komisji, którą WSA uchylił. Jak informuje rp.pl. zdaniem sądu komisja "nieprawidłowo zbadała nieodwracalne skutki prawne decyzji zwrotowej, do których mogło dojść po jej wydaniu na skutek obrotu prawami do nieruchomości". Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje skarga kasacyjna do NSA. Jeśli się uprawomocni, komisja weryfikacyjna będzie musiała ponownie zająć się sprawą nieruchomości przy ul. Otwockiej 10.

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Polsce osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu wspiera Fundacja JiM. Dzisiaj wspólnie z AXN zachęcamy do wspierania zbiórki fundacji na rzecz pomocy osobom ze spektrum autyzmu oraz budowanie świadomości i tolerancji wśród Polaków. Ty też możesz pomóc, szczegóły znajdziesz tutaj.

Więcej o:
Komentarze (324)
WSA po raz pierwszy uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej. Chodzi o Otwocką 10
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 131 razy 117

  Myślę, że w państwie prawa, durny minister sprawiedliwości od jutra szukałby sobie nowej fuchy!

 • asr1

  Oceniono 130 razy 102

  Bolszewiku !!! , sąd administracyjny patrzy nie poprzez sprawiedliwość bolszewicką tylko poprzez pryzmat : zgodne z prawem czy nie !! i nie towarzysz kaczyński decyduje co jest zgodne z prawem, Chłopcze za taki tekst za zniewagę sądu w USA byś siedział w pierdlu !!! nie zapominaj, że jesteś v-ce ministrem sprawiedliwości pis ale to się zmieni !!! i wtedy co będziesz wolał prawo ?? czy czyjeś widzi mi się !!!

 • grzegorz_jurkiewicz

  Oceniono 69 razy 61

  twoja głupota poraża człowieku!!! wstyd za to, co robisz

 • owca888

  Oceniono 68 razy 56

  "Głupota orzeczenia sądu" poraża wiceministra sprawiedliwości - tak się szanuje prawo w Wolsce piss.dzielskiej. Brawo.
  Jaki, pętaku, i ty chciałeś być prezydentem miasta? Wstyd.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 62 razy 54

  Facet, który nie wie jak się pisze "labrador" i "hekatomba" ma czelność mówić o czyjejś głupocie.

 • andree111111

  Oceniono 59 razy 49

  Tak Jaki, głupota poraża, szkoda że to jest twoja głupota. Było dopilnować wszystkich niuansów a nie udzielać się w mediach.

 • H2O H2O

  Oceniono 51 razy 43

  Panie Ministrze, czyżbyście nie radzili sobie z reformą wymiaru sprawiedliwości? Tyle lat i nadal lipa?

 • corvelinho

  Oceniono 41 razy 37

  Głupotą to wykazała się akurat komisja reprywatyzacyjna panie Jaki. Dlaczego? Bo choć sama decyzja była słuszna to komisja dopuściła do sytuacji w której Sąd nie miał wyjścia i musiał wydać taki a nie inny wyrok ponieważ komisja weryfikacyjna wydała decyzję posiadającą szereg błędów proceduralno-logicznych..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX