Pogoda. Kiedy przyjdzie ocieplenie? Już w ten weekend nawet 20 stopni

Pogoda. Nad Polskę nadciąga wyż, który przyniesie ciepłe powietrze z południowej i zachodniej Europy. Oznacza to, że już w najbliższy weekend nasze termometry pokażą nawet 20 stopni Celsjusza.

Czwartek 28 marca będzie ostatnim deszczowym i chłodnym dniem w tym tygodniu. Nadchodzący z zachodu wyż przyniesie nam znaczne ocieplenie, które odczujemy już jutro. Niebo wyraźnie się rozpogodzi, a temperatura wzrośnie. Jaką pogodę prognozuje się na nadchodzący weekend?

Kiedy będzie cieplej? Słoneczna pogoda już w tę sobotę

W piątek 29 marca pogoda zacznie się poprawiać. Na niebie nadal będzie sporo chmur, ale nie będą to chmury deszczowe. Zaobserwujemy także liczne przejaśnienia, a na termometrach wartości od 8 stopni w miejscowościach podgórskich do 14 stopni na północnym zachodzie.

Jeszcze cieplej będzie w sobotę. Na Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie temperatura może osiągnąć nawet 20 stopni. Wysokie temperatury odnotujemy w całym kraju - na południu i w centrum Polski termometry wskażą 16-17 stopni, na północy do 14 do 16 stopni, a przy wschodniej granicy 14-15 stopni. Najzimniej będzie w okolicach Zakopanego, gdzie temperatura osiągnie 12 stopni Celsjusza.

Stosunkowo ciepło będzie także w niedzielę, jednak tego dnia zaobserwujemy także przelotne opady deszczu. Tego dnia najcieplej będzie na południu kraju, m.in. w Krakowie, gdzie termometry wskażą 17 stopni. Znacznie chłodniej będzie na północy - dla miejscowości nadmorskich prognozuje się tylko 7-9 stopni. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Pogoda. Kiedy przyjdzie ocieplenie? Już w ten weekend nawet 20 stopni
Zaloguj się
  • antropoid

    Oceniono 7 razy 5

    Od zimna jeszcze gorszy jest ten krajobraz - przez 4-5 miesięcy patrzy się na świat jak na czarno-biały telewizor sprzed pół wieku.

  • transformator2014

    Oceniono 2 razy 0

    A że od poniedziałku gwałtowne ochłodzenie to już nie wspomnieliście...?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX