Komentarze (178)
Warmińsko-Mazurskie. 6-latka zmarła z powodu powikłań po ospie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • norbertrabarbar

  Oceniono 5 razy 3

  No myślę, że kolejne dziecko zaszczepią :D

 • loneman

  Oceniono 5 razy 3

  "Pech", fatum czy "zrzadzenie losu" a prawdziwy powod to wina czlowieka, do tego doroslego jaki wie co robi...

 • polsz

  Oceniono 4 razy 2

  antyszczepionkowcom proponuję HIV-party, albo ebola-party

 • srajdusbajdus

  Oceniono 2 razy 2

  Szczepienia na ospę nie są obowiązkowe. Sama się o nie dowiadywałam. Moje starsze dziecko otrzymało jedną dawkę, potem się przeziębiło i nie zdążyło dostać drugiej dawki. Młodsze poszło do przedszkola, co chwilę chorowało i nie było nawet jak zaszczepić. W rezultacie miałam dwoje dzieci chorych na ospę. Jestem debilka czy może powinnam siedzieć w kryminale?

 • rado85

  Oceniono 2 razy 2

  Mysle ze jakis pozew do stop nop i pani justynie odechce sie pierdzielic glupoty

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 10 razy 2

  Biedne dziecko :( ale przynajmniej nie zmarła na autyzm

 • wkswks

  Oceniono 12 razy 2

  Moje są zaszczepione na „ vari”. To nie tylko ospa ale i półpasiec. Kto miał, ten zna ten ból. Jak można skazywać dziecko na takie cierpienie? Wystarczy razem z mmr podać, jedenorazowy płacz, jedenorazowy stres. ( ok dwurazowy bo trzeba ponowić). Pierwszoklasista sąsiad moich rodziców chorował jak cała szkoła i miał 41 stopni gorączki - hospitalizacja. Zaraził 5 miesięcznego brata. Naprawdę warto?

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 2

  Kolejny "sukces" antyszczepionkowców

 • lesnojeziorska

  Oceniono 8 razy 2

  Dobra robota, szury.

 • biesczad1

  Oceniono 28 razy 2

  Mam nadzieję, że "rodzice" zostali aresztowani i resztę życia spędzą w kryminale???

 • krzycho-60

  Oceniono 1 raz 1

  Tą rudą bladź od antyszczepionkowców powiesić za cojones.

 • bodzio24680

  Oceniono 1 raz 1

  Wyrazy współczucia dla rodziców. Nie są oni winni tej śmierci. Zostawcie ich w spokoju. Szczepienia na ospę wietrzną nie są obowiązkowe, nie są nawet zalecane. Moje dzieci miały wszystkie szczepienia z kalendarza, w tym pneumokoki i meningokoki wtedy, gdy tych szczepień nie było w kalendarzu, były też szczepione na kleszczowe zapalenie mózgu i regularnie na grypę. Nie były jednak szczepione na ospę wietrzną i tę ospę przeszły jak wiele innych dzieci.

 • grajag

  Oceniono 3 razy 1

  Żal mi rodziców , sami zabili swoje dziecko.

 • malgojb

  Oceniono 1 raz 1

  A czy to konkretne dziecko było szczepione?
  a jeśli chodzi o ospa party i obowiązkowe zarażenie dziecka - jak cudowne jest powikłanie w postaci półpaśca, naprawdę miła, 'niegroźna' choroba, można jeszcze wnusia do dziadka zaprosić co by ospę złapał.

 • furious07

  Oceniono 5 razy 1

  Nieznajomość tematu i w związku z tym kretynizm komentarzy powala. Zwłaszcza, że podobno mamy już XXIw.

 • allegropajew

  Oceniono 5 razy 1

  Szczepienia p-ko ospie wietrznej są DARMOWE w przypadku dzieci uczęszczających do żłobka. Już od kilku lat. Moja córka ma 7 (jest w pierwszej klasie) i była szczepiona jak była w ostatniej grupie żłobkowej. Wystarczył kwit ze żłobka.

  Gościula

 • makabrrr

  Oceniono 9 razy 1

  Szczepilem dziecko zgodnie z kalendarzem. Akurat tego szczepienia w kalendarzu nie ma. Przestańcie wylewać jad! Mogło trafić na każdego.

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 5 razy 1

  Dziwne, że Kościół Katolicki nie wydał nigdy żadnego stanowiska w sprawie szczepień :)

 • valla

  Oceniono 8 razy 0

  Niech teraz rodzice za leczenie płacą. Głupota kosztuje... Bye-bye 500+

 • realistas

  Oceniono 20 razy 0

  Taka była wola rodziców. Nie powinni płakać na jej pogrzebie.

 • pavise

  Oceniono 6 razy -2

  Czyli musze sie zaszczepic na wszystko? Jest jakas opcja zeby to zrobic i nigdy nie chorowac?

 • kamila3345

  Oceniono 12 razy -2

  Szczepta się taniej już nie będzie

 • primum_non

  Oceniono 7 razy -3

  zmarła, bo zachorowała. Stan w jakim pacjent jest przywieziony do szpitala, np. w grypie i zapaleniu płuc decyduje. Poza tym zdarza się mylne rozpoznanie, brak rozpoznania, np. żółtaczkę myli się z niestrawnością, grypę z przeziębieniem. W 1963 podczas epidemii ospy prawdziwej we Wrocławiu w 1963 mylono ja z obecną ospą wietrzną. Obie te choroby łączy wysypka, ale są różne. Śmiertelność wynosi 1-100 %. Podjęto wtedy duże działania, kwarantannę, zablokowano Wrocław, zaszczepiono prawie wszystkich,nawet pomimo przeciwwskazań i niemowlęta, w
  _czasie_ epidemii zaszczepiono wszystkich mieszkańców Wrocławia(około 98%), około 500 tysięcy, w kraju około 8.2 miliona osób. Zmarło 7 osób na 99 leczonych, ospa została wyeliminowana. Od szczepień zmarła podobna ilość osób(?).

 • ukrs

  Oceniono 7 razy -5

  Przy całym szacunku do szczepionek, należy bardziej odpowiedzialnie dobierac dane. Z artykułu można wysnuć wniosek, że szczepionka jest bez sensu, bo po krótkim guglaniu otrzymuje się ten sam wynik 2% powikłań po szczepionce, co po chorobie...

 • szczegolny_izotop_wegla

  Oceniono 19 razy -5

  Rodziców osądzić jak za nielegalną aborcję. Zachciało im się pisdziorskich praw rodziców to odpowiedzialność powinna być też większa.

 • justyna_wolos

  Oceniono 10 razy -6

  Szczepionka przeciw ospie to kilkaset zł. Może szczepili dziecko na wszystkie pozycje z kalendarza szczepień a na dodatkowe się nie zdecydowali, bo nie mieli pieniędzy... A ludzie od razu oskarżają rodziców :(

 • elmozzito

  Oceniono 7 razy -7

  No miała pecha. Po co się szczepić na ospe. Lepiej ją przechorowac w wieku dziecięcym niż zachorować na starość

 • nikki124

  Oceniono 9 razy -7

  Nie da się uchronić dziecka od wszystkich chorób. To parodia myślenia z naciąganiem rodziców na koszty. Może w tym przypadku dziecko było leczone olejkami eterycznymi, które mogą również być niebezpieczne dla zdrowia. Być może pod postacią ospy wietrznej krzewiła się podpięta inna choroba? Kto wie? Jedno jest pewne. Wywiady medyczne z pacjentami w obliczach dzisiejszego podejścia do leczenia są słabo przeprowadzane.

 • alberts

  Oceniono 11 razy -7

  Poproszę PZH o dostęp do wyników badań skuteczności szczepionki przeciw ospie i kto te badania przeprowadzał.
  Znam osoby, które po silnym przeziębieniu umarły. Na co powinny być szczepione?

 • kaczusia

  Oceniono 21 razy -7

  Jestem zbulwersowana tym artykułem, uważam że jest podły, podła jest osoba, która go pisała i wszyscy, którzy teraz życzą rodzicom śmierci. To sprawka "dziennikarza" że tak jest, bo tak naprawdę NIGDZIE w tekście nie jest napisane, że rodzice to antyszczepionkowcy. Dziewczynka mogła mieć komplet szczepień obowiązkowych, szczepienie na ospę jest NIEOBOWIĄZKOWE i trzeba za nie zapłacić. Może rodzice nie mieli na to pieniędzy? Może zapłacili za inną szczepionkę, wskazaną przez lekarzy za bardziej potrzebną, bo powikłania są częstsze? Tego nie wiecie, ale już bando podłych ludzi osądzacie rodziców. Puknijcie się w te puste łby, wtórni analfabeci.

 • johnny1

  Oceniono 19 razy -15

  Dlaczego niema informacji o powikłaniach po szczepieniu na ospę?
  Reakcję anafilaktyczną (anafilaksję), która jest bezpośrednim zagrożeniem życia, w wyniku nadmiernego pobudzenia akcji serca i obkurczenia oskrzeli.
  Zaburzenia neurologiczne – encefalopatia, zespół nieustannego krzyku, inaczej zwany zespołem nieustannego płaczu, drgawki, zespół hiperaktywno-hipotensyjny
  Zapalenie mózgu, zapalenie opon mózgowych – szczególnie po szczepieniu na odrę i krztusiec.
  Plamica małopłytkowa - takie powikłanie najczęściej pojawia się po zaaplikowaniu szczepionki na odrę.

 • rikol

  Oceniono 22 razy -16

  Niedługo będziecie pisać, że ktoś umarł od ugryzienia komara. Tak to jest, że jak ktoś ma pecha, to mu cegła w drewnianym kosciele spadnie na głowę. Jesli to dziecko umarlo od ospy, to na szczepienie też mogło źle zareagować.

  Swoją drogą, nie jest wcale łatwo sporządzić skuteczną i bezpieczną szczepionkę. Jakiś czas temu na Filipinach wycofano szczepionki przeciwko dendze, bo ludzie po nich umierali częściej niż od choroby.

 • 45rtg

  Oceniono 28 razy -18

  Szczepionkofile sikają po nogach z radości, że zdarzył się ten jeden na ileśtam lat przypadek poważnych powikłań po wiatrówce. Będą teraz dowodzić, że wiatrówka to superstraszna choroba, a szczepionka na nią to zbawienie większe, niż ta na polio.

 • badziewiak66

  Oceniono 24 razy -20

  Ale brednie, śmierć po ospie wietrznej ? Sprytnie napisali, że śmierć nastąpiła z powodu powikłań po ospie. Po ospie , czytacie ? Czytajcie zatem szanowni trolle , opłacani przez kartek farmaceutycznych, przez sponsorów Auschwitz-Birkenau, ze zrozumieniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX