Niedziele handlowe w 2019. Czy w najbliższą niedzielę 31 marca zrobimy zakupy?

Od 2019 roku ustawa ograniczająca handel w niedzielę jest jeszcze bardziej restrykcyjna, w porównaniu do ubiegłego roku. Czy w przyszłą niedzielę 31 marca zrobimy zakupy?

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych zakupy w centrach handlowych i dużych sklepach możemy robić tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Czy 31 marca wypada niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę 31 marca zrobimy zakupy?

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje w wybrane dni od 2018 roku i przewiduje stopniowe odzwyczajanie konsumentów od chodzenia do sklepów w ostatnie dni tygodnia. Zakazem nie objęte są placówki pocztowe, kioski, apteki, cukiernie, kwiaciarnie czy sklepy z pamiątkami. Od 2019 roku niedziela handlowa wypada w ostatnią niedzielę miesiąca - w związku z tym 31 marca zrobimy zakupy w sklepach.

Niedziele handlowe 2019

Następna niedziela handlowa wypada już 14 kwietnia i związana jest z wypadającymi w tym miesiącu świętami wielkanocnymi. Od 2019 roku zakaz handlu nie dotyczy jednej niedzieli w miesiącu - jednak od przyszłego roku zakaz będzie bardziej restrykcyjny. W 2020 roku zakupy w niedzielę zrobimy tylko przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (9)
Niedziele handlowe w 2019. Czy w najbliższą niedzielę 31 marca zrobimy zakupy?
Zaloguj się
 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 5 razy 3

  I właśnie dlatego ja robię "niekościelne niedzielę" od wielu wielu lat.

 • miron_z

  Oceniono 2 razy 2

  precz z pisem

 • optymistaa43

  Oceniono 1 raz 1

  Nalezy pamietac o tym ze najwiekszym wrogiem niedziel handlowych jest zbrodniczy TARGOWICA"wzgledem Narodu Polski kosciol katolicki ,najwiekszym wrogiem bo mamona,pieniadze sa najwazniejsze,oczywiscie koscielny handel w niedziele ma sie dobrze.Dodam do tego co pisalem wczoraj;I tak k,,,,,,,,,,,,wa redemptorystyczna ,od kiedy przestala latac do pedofila Wesolowskiego stala sie cnotliwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.REDEMPTORYSCI,zakon katolickiego,zbrodniczego wzgledem Narodu Polski kosciola katolickiego.Zakon ktory w roku 1808 ustawa Sejmu Polski zostal na zawsze wygoniony z Polski,wygoniony na zawsze za szpiegowanie Polski na rzecz zaborcow.Robil to caly zbrodniczy kosciol katolicki ,ten straszny kosciol jest odpowiedzialny za miliardy nieszczesc jakie spadly na naszych przodkow przez 123 lata niewoli.Kiedy w roku 1918 rozstrzygaly sie losy niepodleglosci Polski ten straszny kosciol katolicki razem z zydami byl najbardziej temu przeciwny.Dlatego tez ta czarna Hydra powinna swoja zakazana morde trzymac na uwiezi bo juz Kosciuszko za zdrade Polski wieszal to na drzewach.Precz rydzykom i innym k,,,,,,,,,,,,,,,wom katolickim jak jedraszewski czy gdanski pijak z zycia publicznego polakow.Precz.

 • balajanek

  Oceniono 2 razy 0

  Tak się zastanawiam czy redakcja i autor czytają komentarze? Na ich miejscu spaliłbym się ze wstydu. Jak taką błachą sprawą można świadomie psuć sobie opinię. A wystarczyłoby na stronie głównej gdzie jest data wydania umieścić pod spodem napis: "Najbliższa niedziela handlowa......." Proste jak budowa cepa a hejtu by nie było.

 • pab-blo

  Oceniono 3 razy -1

  Czy UZ pisze teraz pod pseudonimem NPK. Nędzny temat, tekst napisany bezrefl;eksyjnie pod dyktando SEO, oto poziom dziennikarstwa Gazety. Żal

 • yarko.yarmiyr

  Oceniono 4 razy -2

  Na portalu są inne bzdedy tego pseudodziennikarza, gdzie podpisuje się z imienia i nazwiska. Więc rozszyfrowanie tożsamości zajmuje 2 minuty. Polecam sprawdzić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX