Na hulajnogach wskakiwali na pomnik smoleński. Policja pokazuje nagranie

Stołeczna policja udostępniła nagranie spod pomnika smoleńskiego w Warszawie. W sobotę funkcjonariusze interweniowali tam w sprawie dwóch nastolatków na hulajnogach. Na policjantów spadała krytyka, że zajmują się błahymi sprawami. Na policyjnym wideo widać osoby na hulajnogach, które monument potraktowały jak skate park.

W niedzielę wieczorem Komenda Stołeczna Policji zamieściła na Twitterze nagranie, które ma rozwiać wszelkie wątpliwości, co do sobotniej interwencji funkcjonariuszy wobec dwóch nastolatków. Według pierwszych relacji mieli oni jeździć hulajnogami przy pomniku ofiar smoleńskich i pomniku Lecha Kaczyńskiego.

Policjanci w rozmowie z metrowarszawa.gazeta.pl tłumaczyli, że nastolatkowie uderzali o pomnik kołami hulajnogi i dlatego zostali wylegitymowani (a nie zatrzymani). Oddano im też hulajnogi, a jak się okazało - pomnik nie został uszkodzony.

Na hulajnogach pod pomnikiem smoleńskim. Wideo z policji

Na udostępnionym w niedzielę wieczorem przez policję nagraniu widać, że osoby na hulajnogach najeżdżały na pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, by następnie się od niego odbijać, niczym w skate parku.

Czy to jest jazda hulajnogą przy pomniku, czy po pomniku? - zapytała retorycznie warszawska policja.
Więcej o:
Komentarze (567)
Warszawa. Na hulajnogach wskakiwali na pomnik smoleński. Policja pokazuje nagranie
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 131 razy 111

  Ewidentne jest, że w tym miejscu są potrzebne elementy infrastruktury dla żywych, a nie same pomniki.
  Warszawa jest miastem bardzo doświadczonym przez historię, tyle że obecnie chodząc po centrum i przyglądając się pomnikom i tablicom, czasami odnosi się wrażenie, że chodzi się po cmentarzu.

 • nalesniku

  Oceniono 134 razy 104

  wylegitymowali... a mogli zastrzelić. dziękujemy, funkjonariusze!

 • krynolinka

  Oceniono 77 razy 65

  Wygląda na to, że konstrukcja mało przemyślana. W publicznej przestrzeni aż kusi. A to, żeby się oprzeć a to żeby się odbić. Symbol tragedii rodzi konflikty zamiast leczyć rany.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 71 razy 63

  Policja jest od łapania bandytów i morderców, a nie dzieci na hulajnogach. Kulsony za to pilnują pomników ciemnych postaci, których miejsce jest co najwyżej w annałach narodowej tępoty.

 • westgreg

  Oceniono 65 razy 51

  Jeżeli nie ma znaku "Zakaz wjazdu na pomnik na hulajnogach", to działanie policji jest bezprawne. Co nie jest prawem zabronione...

 • piss-ass

  Oceniono 51 razy 47

  A ptaki srają na to dziwo? Młodzi ludzie też widać w dupie mają martyrologię smoleńską.

 • koment22

  Oceniono 53 razy 43

  ja ostatnio byłem tak pijany, że wracając do domu pomyliłem ten pomnik z klatką schodową... wchodzę, wchodzę i wchodzę - myślę coś tych schodków dużo, już chce chwytać za klamkę a tu ... klamki nie ma !! drzwi w ogóle nie ma !! no to zszedłem na dół i poszedłem szukać właściwej klatki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX