Narodowy Marsz Życia w Warszawie. Uczestnicy chcą przyjęcia przez władzę projektu "Zatrzymaj Aborcję"

Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia. Wśród postulatów uczestników znalazło się poparcie dla projektu "Zatrzymaj Aborcję", a także sprzeciw wobec karty LGBT+. Z kolei inicjator marszu europoseł Marek Jurek przekonywał, że tylko w Dekalogu "jest życie narodu".

W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz Życia, zorganizowany przez Chrześcijański Kongres Społeczny, którego inicjatorem jest Marek Jurek. Wydarzenie współorganizowała Polska Federacja Ruchów Obrony Życia oraz Fundacja św. Benedykta.

Marsz odbył się w Narodowym Dniu Życia, który jest odpowiedzią na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice "Evangelium Vitae".

W uchwale sejmowej, przyjętej 15 lat temu, podkreślano, że Narodowy Dzień Życia, obchodzony w przeddzień Dnia Świętości Życia, ma być: manifestacją solidarności z najsłabszymi - dziećmi nienarodzonymi, wyrażać wsparcie dla rodzin wielodzietnych oraz refleksję nad wartością ludzkiego życia.

Narodowy Marsz Życia. Uczestnicy chcą przyjęcia projektu "Zatrzymaj aborcję"

Na zakończenie Narodowego Marszu Życia poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek odczytał deklarację uczestników marszu, który przeszedł ulicami Warszawy. Zwrócił uwagę, że Deklaracja nawiązuje do przesłania Jana Pawła II, który mówił, iż niepodległą Polskę "odbudujemy na fundamencie Dekalogu".

- Bo tylko w tym jest życie naszego narodu, Dekalog nie jest opinią, jest zbiorem zasad życia, jest warunkiem cywilizacji życia - czytał deklarację poseł PE. W dalszej części deklaracji zaznaczono, że życie jest wartością nadrzędną, a rodzina wspólnotą, bez której każde społeczeństwo się rozpada.

W deklaracji uczestnicy marszu wzywają rządzących do umocnienia prawa do życia w polskim ustawodawstwie, wypełnienia orzeczenia Trybunału konstytucyjnego z 28 maja 1997 roku i przyjęcia projektu społecznego "Zatrzymaj aborcję". Projekt złożono w Sejmie 30 listopada 2017 roku. Pod projektem podpisało się ponad 800 tysięcy osób, utknął w tzw. "sejmowej zamrażarce" i obecna władza raczej nie zamierza zmieniać tego stanu rzeczy.

Sprzeciw wobec karty LGBT+

Uczestnicy marszu domagali się także wycofania tak zwanej karty LGBT. - Wzywamy do odrzucenia antywychowawczych zaleceń WHO, przyjechaliśmy z całej Polski, ale cała Polska wzywa władze stolicy do odwołania tak zwanej warszawskiej karty LGBT - nawoływał Marek Jurek. 

Poza tym uczestnicy marszu chcą wycofania się Polski z przyjętej w 2015 roku Konwencji Stambulskiej. W zamian za nią proponują Międzynarodową Konwencję Praw Rodziny. Ma ona chronić ludzkie życie, prawa rodzin i prawa rodziców do wychowywania dzieci.

Więcej o:
Komentarze (224)
Warszawa. Ulicami stolicy przeszedł Narodowy Marsz Życia. Uczestnicy chcą przyjęcia projektu "Zatrzymaj Aborcję"
Zaloguj się
 • duda2016

  Oceniono 61 razy 43

  chore poeby, chodza w jakis pelerynkach i leza krzyzem a mowia ze LGBT to zboczency...

 • Py Ro

  Oceniono 59 razy 43

  Banda fanatycznych katoli.

 • taroudant

  Oceniono 59 razy 41

  W pale się nie mieści że takie zye__by chodzą normalnie na wolności po ulicach !

 • lesnojeziorska

  Oceniono 53 razy 37

  Prawdziwą ochroną życia jest wiedza o seksualności i powszechny dostęp do antykoncepcji, a nie bajędy z kruchty.

 • fakiba

  Oceniono 58 razy 36

  Banda świrów nic więcej , jeszcze dwa razy dziennie na mszę chodzić bo tego domaga się Jurek

 • chi-neng

  Oceniono 48 razy 30

  Nie trzeba nic komentowac.
  Wyraz twarzy ze zdjeciu mowi sam za siebie:).
  Takich masowo i na tasmie biezacej, pod wplywem alkoholu i 'narkotyku' koscielno-kaczystego produkuje PiS-sekta, Belzebub torunski i Episkopat.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 38 razy 26

  Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska będzie ku..., a Polak żebrakiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX