Przez półtora dnia w bólu jeździł między szpitalami. 63-latek zmarł na urosepsę

Tadeusz Pastyrzak trafił do szpitala w Sanoku z silnym bólem. Został wypisany, później rodzina zabrała go do innego szpitala, a w końcu do kolejnego. Gdy mężczyzna wreszcie otrzymał pomoc, było za późno.

63-latek z Zagórza na Podkarpaciu zmarł na urosepsę po tym, jak rodzina przez półtorej doby jeździła z nim od szpitala do szpitala. Historię mężczyzny  pokazano w programie "Uwaga" TVN. 

Zaczęło się wieczorem 2 lutego. Tadeusz Pastyrzak nie mógł oddać moczu, skarżył się żonie na ból brzucha. Ona zadzwoniła do syna. - Był blady, leżał w pozycji embrionalnej. Widać było, że cierpi - mówił w TVN Piotr Pastyrzak. Rodzina wezwała pogotowie, 63-latkowi podano silny lek przeciwbólowy i zabrano go do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Sanoku. Tam przeprowadzono badania, uznano, że ma stan zapalny i kamień w woreczku żółciowym. Chirurg zalecał pozostawienie go na oddziale, ale lekarka dyżurna zdecydowała, by wypisać pacjenta. 

63-latek zmarł w trzecim szpitalu

W drodze do domu stan 63-latka pogorszył się, zaczął wymiotować. Wrócili do szpitala, by przyjęto go na SOR, jednak - wg relacji rodziny - lekarka "poczuła się tym pytaniem urażona"  i nie przyjęła go. Rodzina Tadeusza Pastyrzaka zabrała go do oddalonego o 15 km szpitala w Lesku. Spędził tam noc, rano został wypisany, lekarze znów mówili o kamieniu. Jednak wg relacji syna przez całą noc nie wykonano pacjentowi żadnego badania. 

W końcu rodzina zgłosiła się na oddział urologiczny szpitala w Krośnie, gdzie po poznaniu objawów kazano jak najszybciej  przywieźć pacjenta. Na miejscu wykonano badania, jednak było za późno. 63-latek zmarł, okazało się, że miał urosepsę, czyli zakażenie całego organizmu na skutek niemożliwości oddania moczu. 

Szpital w Sanoku oświadczył, że mężczyzna za pierwszym razem został wypisany w "dobrym" stanie, a za drugim to rodzina sama zdecydowała o zabraniu go w inne miejsce. Rodzina zawiadomiła o sprawie prokuraturę w Krośnie, która prowadzi postępowanie.

Sosnowiec. Mężczyzna, który przez 9 godzin czekał na pomoc, zmarł

W tym tygodniu pisaliśmy o innym przypadku, kiedy po długim czekaniu na udzielenie pomocy pacjent zmarł w szpitalu. W izbie przyjęć w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim 39-latek z zatorem w nodze czekał na swoją kolej dziewięć godzin. 

Mężczyzna cały dzień siedział na izbie przyjęć, ze spuchniętą nogą, z której sączyła się krew z płynem. Gdy w końcu zajęli się nim lekarze, jego stan był bardzo ciężki. Pomocy udzielono za późno, mężczyzna zmarł. 

Sprawą już zajęła się prokuratura w Sosnowcu. Śledztwo dotyczy narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki nad nim oraz nieumyślnego spowodowania jego śmierci. 

Więcej o:
Komentarze (218)
Przez półtora dnia jeździł między szpitalami. Zmarł na urosepsę
Zaloguj się
 • marc.pl

  Oceniono 93 razy 85

  Polacy są w jakiejś pisowskiej hipnozie i zupełnie nie dostrzegają że służba zdrowia jest w całkowitej zapaści finansowej są likwidowane miejsca na oddziałach szpitalnych a nawet całe oddziały, kolejki do lekarzy specjalistów wydłużają się na wiele lat, chorzy na nowotwory są pozostawieni często sami sobie a PiS za miliardy zł. kupuje głosy wyborcze u Polaków.

 • 1moja

  Oceniono 80 razy 66

  "...Przez półtora dnia w bólu jeździł między szpitalami ..."
  ===
  Glupi jest ten narod, ktory pozwala na to aby miliardy z podatkow szly na utrzymanie ich przewielebnych zlotych cielcow z kosciolka a nie np. na ochrone zdrowia podatnika.
  ===
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • kms2x

  Oceniono 59 razy 53

  Minister Radziwiłł - sieć szpitali - reszta bez pieniędzy z NFZ. Do zamkniecia.
  Rezultat około 30 tysięcy zgonów rocznie więcej niż za czasów PO. ZUS na plusie.
  Dobra, ku.... zmiana.

 • ar.co

  Oceniono 55 razy 45

  Cóż, lekarze posłuchali wrzasku pisowskiej posłanki "Niech wyjeżdżają!", to i nic dziwnego, że nie ma kto leczyć.

 • maryt6

  Oceniono 46 razy 42

  Dzięki Kaczorze. Tobie kurduplu dyrektor szpitala kule w zębach przynosi.

 • cim_cum

  Oceniono 54 razy 40

  Po prostu pielęgniarki już nie dają rady. Wiele z nich ma już dość zapieprzania na dwóch etatach. Wiele z nich straciło już też serce do pacjentów. Bzdurne przepisy, biurokracja, skandalicznie niskie płace... zrobiły swoje. Będzie tylko gorzej.

 • rattus-rattus

  Oceniono 38 razy 38

  Szanowny suwerenie,
  Polska właśnie wstaje z kolan - przekopujemy mierzeję, nacjonalizujemy elektrownie i banki, kupujemy supersamoloty F-35, budujemy Centralny Port Lotniczy i naprawdę nie możemy zajmować się jakimiś tam bolączkami.
  Obywatele - zamiast kwękać i chodzić po lekarzach, zajmijcie się tym co najważniejsze - budowaniem IV RP!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX