Pożar w Myśliborzu. Płonie skład z butlami gazowymi. "Butle mogły lądować w różnych miejscach"

W Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie) w piątek wieczorem doszło do pożaru składu butli gazowych. Jak informuje straż pożarna, nikomu nic się nie stało, a sytuacja jest już opanowana.

Informację o pożarze potwierdził rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu st. asp. Jacek Poleszczuk. - Doszło do pożaru składu z butlami gazowymi. Na miejscu pracują policjanci i straż pożarna, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia - powiedział.

- W magazynie o wymiarach 20 na 30 metrów wybuchła jedna ze składowanych butli z gazem - relacjonował w rozmowie z portalem Kontakt24 młodszy aspirant Tomasz Skórski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu.

Jak podaje portal Remiza, w środku znajdowało się 500 butli z acetylenem. Najbliższe zabudowania znajdują się ok. 300 metrów od składu butli.

- Chłodzimy te butle, gaz musi się wypalić. Nie ma zagrożenia, nie ma osób poszkodowanych. Strażacy nadzorują sytuację - mówi mł. kpt. Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie.

Więcej o:
Komentarze (2)
Pożar w Myśliborzu. Płonie skład z butlami gazowymi
Zaloguj się
  • sop3

    Oceniono 3 razy 3

    Co za pierdoły,jakby butla wybuchła toby w promieniu kilku dziesięciu metrów nie został kamień na kamieniu.Butla się rozszczelniła i coś spowodowało zapłon gazu.Obstawiam rzucony pet przez obsługę>

  • mamlas_r

    Oceniono 5 razy -5

    Kirie eleison, Chryste eleison...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX