Komentarze (332)
Kilkuset akademików i opozycjonistów apeluje do nauczycieli. "Strajk uderzy w przyszłość dzieci"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mer1lin

  Oceniono 25 razy 23

  Olewanie nauczycieli ,też uderzy w przyszłość dzieci. Wystarczy ,że PiS przestanie kupować sobie głosy a pieniądze poświęci na podwyżki .Przecież kasa jest.
  Akademicy a tacy głupi!

 • ar.co

  Oceniono 24 razy 20

  Na początku kilka podpisów rzeczywistych naukowców dla okrasy, a potem rozmaite Majdziki i inni zasłużeni zawodowi "opozycjoniści", od ćwierć wieku żyjący z tej "opozycyjności" sprzed 40 lat.

 • maciek76

  Oceniono 19 razy 19

  Szkoda, że nikt nie płacze nad przemęczonymi dziećmi z podstawówek, które chodzą na 2 zmianę dzięki deformom Zalewskiej.

 • six_a

  Oceniono 22 razy 18

  ich przyszłością jest emigracja z tego mentalnego zadupia, w którym jakiś rydzyk czy inny kurski jest wart więcej niż życie, zdrowie i edukacja obywateli.

 • mikejar

  Oceniono 19 razy 17

  NAUCZYCIELE , jezeli teraz ustapicie to PODWYZKI BEDA , ALE PRADU LUB BILETOW KOMUNIKACYJNYCH. NIE DAJCIE SIE OSZUKAC. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  PIS chce dac pieniadze na KAMPANIE WYBORCZA , a nie dla WAS.
  NASTEPNI W KOLEJCE sa PRACOWNICY BUDZETOWKI.

  A JESZCZE POTRZEBNE SA PIENIADZE DLA TVP , KILKA MILIARDOW I NA NAGRODY,
  BO IM SIE NALEZY.
  Wyjazd do Brukseli to tez nie bedzie za darmo. ZALEWSKA juz chce ODPRAWE I NAGRODE ZA CIEZKA REFORME. Pytanie ,tylko dlaczego UCIEKA do Brukseli.
  RAFALSKA , WASZCZYKOWSKI , JAKI , SZYDLO , KEMPA dlaczego nie chca WSPOMAGAC POLAKOW TYLKO WYJEZDZAJA. TACY WSPANIALI a nikt ich nie docenia.

  WYRAZNIE UCIECZKA Z KRAJU , bo tutaj beda ROZLICZANI .
  SZCZEGOLNIE szydlo za KOMPROMITACJE POLSKI , JAKI za ustawe o IPN.

 • dziadekjam

  Oceniono 20 razy 16

  "Inicjatorem apelu jest Andrzej Rozpłochowski, działacz opozycji antykomunistycznej, współtwórca śląskiej Solidarności. W 2014 r. był kandydatem Solidarnej Polski w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wcześniej z list PiS kandydował do śląskiego sejmiku."
  ========================================================
  Jako opozycjonista z czasów PRL wie pewnie, że strajk jest skuteczny kiedy jest dolegliwy, a gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. Większym zagrożeniem niż brak egzaminów jest dla edukacji dalsza pauperyzacja nauczycieli i wynikające z tego konsekwencje.

 • arwena2010

  Oceniono 18 razy 16

  Sygnatariuszami listu to jacyś srednio rozwinięci ludzie. Nauczyciele mają pracować bo dobro dzieci(cudzych) ma być ważniejsze od dobra (ICH ) dzieci?Was PIS bolszewickie matoły chyba powaliło do cna.
  Apelujcie do TW Balbiny i tego Pinokia w okularkach zwanego dla niepoznaki premierem by teraz wyczarowali następne miliardy.

 • ja20034

  Oceniono 18 razy 16

  Strajk nauczycieli jest niczym w porównaniu do skutków reformy. Przynajmniej przemęczone dzieciaki sobie odpoczną.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 18 razy 16

  Kilkuset działaczy komunistycznego PiS staje murem za Partią i pierwszym sekretarzem KC PiS :-)

 • swru

  Oceniono 18 razy 16

  Chyba pomylili adresata. To czy odbędą się egzaminy zależy tylko od rządu. Sądząc jednak po chamskich wypowiedziach w stosunku do nauczycieli rządowi zależy na storpedowaniu egzaminów. przy okazji rozprawią się z nauczycielami - zostaną tylko "chrześcijańscy imamowie" czyli sługusy toruńskiego guru. Tacy będą uczyć nasze dzieci. Głupim narodem łatwiej się rządzi.

 • algreg

  Oceniono 15 razy 15

  nikogo z tych akademików opozycjonistów nie znam z mediów. Nauczyciele trzymajcie się i doprowadźcie protest do końca . Normalni obywatele są z Wami

 • furious07

  Oceniono 17 razy 15

  Apelujcie do swojej ministry!!!

 • pere_noel

  Oceniono 17 razy 15

  nie słuchajcie kochani nauczyciele tych burzycieli! zasługujecie na szacunek i godziwą zapłatę za swoją ciężką pracę!

 • sandowal

  Oceniono 14 razy 14

  Nie wierzę, retoryka jak z PRL i to napisali i podpisali ludzie z tzw. prawicy i opozycji komunistycznej? Prowokacja piSSowska - wiedzą skąd czerpać wzorce, 50 lat się uczyli i Urbana dobrze wysłuchali i zapamiętali... "Śpiwory wyślemy do USA dla bezdomnych".

 • optymistaa43

  Oceniono 14 razy 14

  Te PiSowskie szumowiny akademickie i PiSowskie scierwa opozycyjne powinny o tym myslec wczesniej i pisac do wladz w interesie nauczycieli,nie robili tego z wyrachowania PiSowskiego,dali na przeczekanie.Panie Bednarz i ZNP,jak teraz ustapicie stracicie autorytet nie tylko w oczach spoleczenstwa,strajk powinien sie odbyc ,zdobedziecie szacunek i poparcie.A dzieci i mlodziez, beda sie cieszyc ze ich egzaminy odbeda sie w innym terminie,beda mialy wiecej czasu na przygotowanie sie.

 • masofrev

  Oceniono 16 razy 14

  > Nieprzystąpienie uczniów do egzaminów w wyznaczonym terminie będzie oznaczać dla nich stracony rok
  A co za głupoty opowiadacie - przecież PiS wszystko może uchwalić a Długopis wszystko podpisze! Więc może sobie w jeden wieczór uchwalić, że wszyscy uczniowie dostali promocje i zdali egzaminy!

 • felicjan.dulski

  Oceniono 14 razy 14

  Wy nie apelujcie, w zatrudnijcie się w szkołach i DAJCIE DOBRY PRZYKŁAD!
  Co, za takie pieniądze?

 • majo_rmajor

  Oceniono 13 razy 13

  Moze opozycjoniści zrezygnują z odszkodowań za PRL?

 • hallski

  Oceniono 13 razy 13

  Diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni. To żałosne i wystawia najlepsze świadectwo ich akademickim mościom. Każde słowo ocieka obłudą i zakłamaniem PiS-u. A tak na marginesie - nie ma tam żadnego liczącego się nazwiska. Karier nie zrobili i dlatego wiele na tym kompromitującym apelu nie stracą.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 15 razy 13

  A TW Wolfgang dzięki IPN jest teraz takim opozycjonistą :-)

 • auruss

  Oceniono 12 razy 12

  OCZYWIŚCIE ! Nauczyciele powinni strajkować WYŁĄCZNIE w czasie ferii.
  DOCTOR BULLATUS, ASINUS CORONATUS - stare, ze średniowiecza wiodące się określenie utytułowanych durni /doktor dyplomowany, osioł koronowany/, takich jak ci, którzy podpisali ten wienoPiS-dzielski apel.

 • yuo7leo9

  Oceniono 14 razy 12

  PiSowska ustawka. Nie podpisujcie!

 • ptysiek

  Oceniono 14 razy 12

  90%szkół ma strajkować,a tu 300 akademików z najwyższym uposażeniem jest niezadowolonych.Wierchuszce Pisu też to nie po nosie ,bo może zabraknąć na ich premie ,które im się należą.A przecież jeszcze trzeba naobiecywać przed jesiennymi wyborami.

 • wj_2000

  Oceniono 14 razy 12

  Sygnatariusze histeryzują. Nawet gdyby egzaminy się nie odbyly to mozna jednorazowo zrobic rekrutację na podstawie świadectw, chocby zeszlorocznych co da bardzo zblizone wyniki jak nowwy egzamin.
  O jakiej stacie roku oni bredzą.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 11 razy 11

  Marcowi doktorzy chwalą Partię :-)

 • witek7205

  Oceniono 17 razy 11

  zawsze się jakieś łamistrajki znajdą.

 • stoik_dn

  Oceniono 13 razy 11

  Jak to było takie apele sobie można kupić w każdym sklepie z apelami. Poważnie apel jest idiotyczny, jacy naukowcy taki apel! Uczniowie nic nie muszą stracić , zbierzecie swoich osłów i w nocy szybciutko przesunięcie egzaminy jak już się dogadacie z nauczycielami

 • nai1

  Oceniono 11 razy 11

  Tacy akademicy, co zaadresować poprawnie listu nie potrafią.

 • cmochall

  Oceniono 13 razy 11

  Sygnatariusze ten apel jest nie na miejscu. Wam nie o dobro dzieci a dobro pisu chodzi. Bedziecie sie jeszcze wstydzic tego apelu bo szczujecie dzieci przeciw nauczycielom.

 • harry.s.totteles

  Oceniono 13 razy 11

  Rozpłochowski to przecież betonowy pisowiec. Bardzo dobrze nauczyciele wybrali termin, w innym razie nie mieli by szans niczego zwojować. Trzymam kciuki, nauczyciele, nie dajcie się. PiS bije słabych, ugina się tylko przed siłą.

 • swru

  Oceniono 11 razy 11

  Durny apel. Powinien być skierowany do rządu, a nie do nauczycieli Przypomnę, że nauczyciele strajkowali w obronie gimnazjum i wtedy nie kolidował oto z egzaminami. I zostali kopnięci w d... Było 900 tysięcy podpisów pod referendum i tym ludziom rząd napluł w twarz. Więc niech ci opozycjoniści czy coś tam pukną się w puste łby i przestaną kupczyć dziećmi .Walcząc o godność nauczyciela walczymy o godność dzieci. W przeciwnym razie normalni nauczyciele stopniowo odejdą od zawodu i pozostaną tylko oszołomy od toruńskiego guru. Chcecie żeby taki ciemnogród uczył wasze dzieci ?

 • matatjahu

  Oceniono 13 razy 11

  pan rozpłochowski, mechanik, zamiast pracować to strajkował, a jak wyszedł z paki od razu dostał wizę do usa. i nagle wrócił w 2010 r. aby się wykazać w oczernianiu innych opozycjonistów i sugerując ich agenturę...a sam pewnie był czysty jak łza...i teraz taki mechanik będzie pouczał 700tys ludzi co mają robić...

 • alt-stettin

  Oceniono 10 razy 10

  Niech apelują do rządu, żeby spełnili postulaty nauczycieli. Wtedy strajku nie będzie. Proste.

 • yotempe

  Oceniono 10 razy 10

  A gdzie łódzkie szwaczki i reszta aktywu?

 • kandrzej1

  Oceniono 12 razy 10

  Teraz odpuszczą a potem wszy6scy, łącznie z autorami apelu, oleje ich jak zawsze. Dlaczego nie mówimy, że to pani minister szantażuje nauczycieli uczniami?

 • tomaszw20

  Oceniono 12 razy 10

  jako nauczyciel akademicki, jako dziadek osoby trzynastoletniej: popieram Wasz strajk, drodzy Nauczyciele!
  mnie się zdaje, że prawo do darmowej nauki polega w znacznym stopniu na wyzysku ekonomicznym nauczycieli, i ograniczaniu nakładów budżetowych na szkolnictwo - pora z tym skończyć

 • threemen

  Oceniono 10 razy 10

  Akademików, hehe. Komunikat jak agencji TASS sprzed 50 lat.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 12 razy 10

  Po jakiego diabła robicie reklamę łamistrajkom?

 • 55kris

  Oceniono 10 razy 10

  A może by tak zaapelowali do miłościwie nam panujących pislamistów, żeby zaniechali codziennego rażącego lekceważenia prawa. O sprawiedliwości nie wspomnę...

 • atyczarownico

  Oceniono 10 razy 10

  A czy list podpisała pewna pani "profesor" z Krakowa, która mówiła, że Polska dlatego upadła, że król Stanisław August Poniatowski nie odbył pielgrzymi do jasnogórskiej panienki. Wybitny umysł, zadziwiający intelekt, prawdopodobnie podobny do innych "wybitnych" nauczycieli akademickich i opozycjonistów.
  No cóż szambo wybija, kreatury i miernoty szaleją, szaleją....

 • magnolia1234567890

  Oceniono 10 razy 10

  Niech zaapelują do rządu o podwyżki dla nauczycieli. Szkoda, że nie skorzystali z możliwości nie zabierania głosu. Myślę, że to tak jak robotnicy w PRLu zostali wyszczuci przeciwko studentom i całymi zakładami zgonieni na protesty. Ten sam styl. Czy jesteśmy już w socjalizmie czy może ju ż w kapitalizmie albo tylko w dyktaturze

 • gosiek55

  Oceniono 10 razy 10

  i wszystko jasne sygnatariuszem jest facet od prawej strony a zbliżaja się wybory trzeba zabłysnąć!! nie wzywał dobrej zmiany żeby oddała nagrody które cichcem pod biurkiem sobie rozdawali??za mało miesięcznie otrzymywali teraz facet mówisz o dzieciach?a czemu nie pisałeś do dobrej zmiany jak zaczynali nauczyciele mówić o strajku?

 • g96

  Oceniono 14 razy 10

  Prawdziwa PRLowska opozycja (a może prloPISowska). Jak ja to lubię. Może trzeba było solidarnie z nauczycielami, lekarzami, pielęgniarkami protestować. Popierać. Pikietować. Nie? Lepiej spokojnie patrzeć na rozwój sytuacji i w odpowiednim momencie wysmarować list otwarty i tym samym postawić się w roli rozważnych i mądrzejszych? Chyba że to PISowska ustawka po prostu?

 • js08836

  Oceniono 14 razy 10

  O nie. Dzieci jak już, to zapamiętają ten strajk jako naukę, że nie można z pochyloną głową ulegać rządom populistów i kłamców. Nie dotyczy to, tylko rządom PiS, ale innych też. Poddać się nie można bo zadepczą i zniszczą. W jedności siła !!!

 • plendz

  Oceniono 12 razy 10

  AKO to nie Akademia, tylko klub tetryków, i tyle na ten temat.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 14 razy 10

  Patryk Jaki dzięki pieniądzom z ministerstwa :-)
  Też jest teraz takim akademikiem :-)

 • ikar.ka

  Oceniono 14 razy 10

  List piszcie do Minister Ząbczastej. Niech spełni prośby nauczycieli i nie będzie stresu. A uczniowie nic nie stracą, bo można wstrzymać egzaminy w dniu egzaminu i przeprowadzić je ostetecznie tydzień później, można rekrutować na podstawie świadectw. Wszyscy apelują do "sumień nauczycieli". A nauczyciele są rzeczywiście "głupi i naiwni", bo jeszcze mają sumienie. PiSowskie k**** dawno zaprzedały sumienie gnomowi za ciepłe posadki i premie. Za taką kasę to i nauczyciele może by się skur****, a tak - wreszcie pękli. Jedna nauczycielka nie pęka, bo jej za milczenie pensyjkę 3-4 większą chcą zafundować niż jej koleżankom po fachu. Ona nosi kiecki za cenę mieszkań koleżanek i jada obiadki za cenę rocznego wyżywienia rodziny nauczyciela. I jeszcze płacz ile to poświęciła, bo nie może pracować. Drodzy nauczyciele, nie dajcie się dymać. Serce boli, ale gdy nie staniecie murem, to zawsze będziecie pracowali dla idei. Pozostanie Wam zostanie żonami/mężami prezydenta...

 • pemu

  Oceniono 10 razy 10

  Wakacje.
  To najlepszy czas.

  Co za DZBANY !

 • eryk2

  Oceniono 9 razy 9

  Kolejna lala-mądrala, wiedząca lepiej, za ile żyć powinni nauczyciele... Andrzej Rozpłochowski - absolwent zawodówki 50 lat temu (na więcej nie było intelektualnie stać przez resztę życia), lebiega emigracyjna, która nic nie umiała, więc wróciła ze Stanów z niczym, tropiciel ubeków we własnej rodzinie (TW byli jego ojciec i matka). DLACZEGO W XXI WIEKU POLSKĄ MUSZĄ ZARZĄDZAĆ SIEDEMDZIESIĘCIOLETNI MECHANICY SAMOCHODOWI?

 • micor

  Oceniono 9 razy 9

  "Wszyscy zgadzamy się, że pensje pedagogów powinny być wyższe."
  To super. Czyli nauczyciele otrzymują, strajku nie ma i egzaminy oraz promocje odbywają się bez przeszkód. Spoko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX