Sosnowiec: Śledczy znają wyniki sekcji 39-latka. Przesłuchają wszystkich, którzy byli w szpitalu

Prokuratura w Sosnowcu sprawdza okoliczności śmierci 39-letniego mężczyzny, który zmarł na izbie przyjęć w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Prokuratura informuje, że planuje przesłuchać wszystkie osoby, które były tego dnia w szpitalu w Sosnowcu.

Szpital w Sosnowcu znalazł się pod lupą sosnowieckich prokuratorów po zawiadomieniu o śmierci 39-letniego pana Krzysztofa. Mężczyzna trafił na izbę przyjęć w poniedziałek rano z podejrzeniem zakrzepu w nodze. Z godziny na godzinę jego stan się pogarszał, ale 39-latek czekał na pomoc lekarską 9 godzin. Gdy przyszła jego kolej, było już za późno - mężczyzna nie przeżył. Jak relacjonuje rodzina mężczyzny, Krzysztof "umierał na izbie przyjść w męczarniach".

Szpital w Sosnowcu pod lupą prokuratury w Katowicach

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu została zawiadomiona o sprawie już następnego dnia (we wtorek) przez władze szpitala. W piątek okazało się jednak, że sprawą zajmie się prokuratura z Katowic

Marta Zawada-Dybek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach poinformowała w piątek, że przeprowadzona została już sekcja zwłok mężczyzny. Wstępne przyczyny śmieci są już znane, ale na razie nie będą ujawniane. Prokuratorzy nadal czekają na opinię biegłego, który oceni jej wynik. Dodała, że zlecono również wykonanie badań histopatologiczne i toksykologiczne, a na ich wyniki trzeba będzie trochę poczekać. 

Wiemy również, że prokuratorzy rozpoczęli już przesłuchania. Udało się porozmawiać m.in. z rodziną zmarłego oraz z przedstawicielem Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. - Wszystkie osoby, które były tego dnia w szpitalu zostaną przesłuchane - deklaruje przedstawicielka prokuratury w Katowicach. 

Podczas konferencji Marta Zawada-Dybek dodała, że zabezpieczono też szpitalny monitoring oraz pełną dokumentację medyczną. 

Wcześniej pisaliśmy również o tym, że sprawą śmierci w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim zainteresował się również NFZ - zapowiedział kontrolę w szpitalu w Sosnowcu.

Czytaj też: "Ja wyłam. To nie było ludzkie". Sąd: Chora po jednej z operacji przez 5 dni leżała we własnym kale, brudzie i smrodzie [116 DNI NA BANACHA]

Więcej o:
Komentarze (65)
Sosnowiec: Śledczy znają wyniki sekcji 39-latka. Przesłuchają wszystkich, którzy byli w szpitalu
Zaloguj się
 • pan_zielony

  Oceniono 22 razy 16

  "Wszystkie osoby, które były tego dnia w szpitalu zostaną przesłuchane - deklaruje przedstawicielka prokuratury w Katowicach. "
  Mam nadzieje, ze to pewnego rodzaju skrot myslowy...

 • volongoto41

  Oceniono 15 razy 11

  Polskie szpitale.
  "Nie ma człowieka, nie ma problemu" /Josif Wissarionowicz Stalin/

 • dziadekjam

  Oceniono 21 razy 11

  "Sosnowiec: Śledczy znają wyniki sekcji 39-latka. Przesłuchają wszystkich, którzy byli w szpitalu."
  ================================================================
  Jaki sens ma przesłuchiwanie "wszystkich, którzy byli w szpitalu"?

 • facio43

  Oceniono 9 razy 9

  Gdy zachorował Kaczyński pól szpitala na Szaserów było wyłączone w normalnej działalności.Kiedy leżała tam matka Kaczyńskich piętro było niezwykle chronione.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX