Wypadek na Słowacji. Polski kierowca wyjdzie na wolność. Obrońcy mówili o "publicznym linczu"

Jeden z Polaków podejrzanych o udział w wypadku na Słowacji, w którym zginęła jedna osoba, opuści areszt. Jak podaje Wirtualna Polska, słowacki Sąd Konstytucyjny przychylił się do skargi obrońców kierowcy.

Jak podaje Wirtualna Polska, Sąd Konstytucyjny na Słowacji, po rozpatrzeniu skargi złożonej przez obrońców Łukasza K., kierowcy mercedesa, który zorganizował tragiczny w skutkach rajd w Dolnym Kubinie, uznał, że mężczyznę należy zwolnić z aresztu. Za taką decyzją przemawia fakt, że kierowca mercedesa, który jechał jako pierwszy, wyprzedził kolumnę samochodów bez draśnięcia swojego auta. Mężczyzna przyjął po zdarzeniu mandat, sąd więc uznał, że poniósł już karę. 

Słowacka policja próbowała anulować mandat, by kara była surowsza. Sąd jednak zablokował tę procedurę. -  Przetrzymywanie polskich kierowców w areszcie, w szczególności Łukasza K. to efekt publicznego linczu po wypadku - mówi portalowi mec. Bartosz Graś z kancelarii Kijewski Graś w Warszawie.

Tragiczny wypadek na Słowacji

W tragicznym wypadku w Dolnym Kubinie na Słowacji, do którego doszło w październiku ubiegłego roku, zginął  57-letni kierowca skody. Bezpośrednią przyczyną był szalony wyścig, jaki na drodze urządziło sobie trzech Polaków za kierownicą mercedesa, ferrari i porsche. Niedługo po wypadku mężczyźni zostali aresztowani. Wypadek został zakwalifikowany jako umyślne sprowadzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. Grozi za to od 15 do 20 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (120)
Wypadek na Słowacji. Polski kierowca wyjdzie na wolność. Obrońcy mówili o "publicznym linczu"
Zaloguj się
 • obywalet

  Oceniono 61 razy 51

  To nie lincz tylko reakcja na debilnych kierowców z polskiej prowincji

 • yaspiman

  Oceniono 39 razy 29

  gdy siedział w więzieniu na drogach było trochę bezpieczniej, ale teraz wszystko wraca do "normy".

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 41 razy 27

  I co z tego, że mu się udało?!! Co z tego?
  Gdybym wziął kałacha i puścił na oślep serię gdzieś w centrum miasta, też mogłoby się zdarzyć, że nikomu nic by się nie stało. I co, dostałbym wtedy tylko mandat?
  Ten śmierdzący gnojek JEST BANDYTĄ, zwykłym bandytą i powinien ponieść karę jak bandyta.

 • bredah

  Oceniono 24 razy 18

  Niech ufunduje synowi zabitego stypendium, bo żeby utrzymywać rodzinę musiał rzucić całkiem niezłe studia. A matce leczenie psychiatryczne, bo znacznie zaniemogła. Takie są prawdziwe skutki takich zbrodni.

 • kacper2004

  Oceniono 19 razy 17

  Jaki lincz ? Frajer j e b a n y urządził sobie wyścigi na publicznej drodze wiec powinien za to odpowiadać. Może nie jako sprawca wypadku ale jako ten który się do tego wypadku przyczynił. I bardzo dobrze ze siedział w areszcie, przez ten czas inni kierowcy mogli być bezpieczni bo tego frajera nie było na drodze. Skoro już wyszedł na wolność to mam nadzieje ze dożywotnio straci prawo jazdy.

 • bohatyrzwembleju

  Oceniono 21 razy 17

  Kurcze. Wychodzi na to że to bydle jest ofiarą. Coś niesamowitego.

 • pokon

  Oceniono 21 razy 17

  Bydlak teraz będzie się scigał po polskich drogach i zabijał Polaków. Kretynowi powinno się zabrać prawo jazdy dożywotnio

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX