Służby podkoloryzowały incydent przed Pałacem Prezydenckim. "Fakt" ma nagrania. Kompromitacja SOP

W styczniu 36-letni mężczyzna wjechał w zabezpieczenia przy Pałacu Prezydenckim. SOP i policja nie wykluczały zamachu i opisywały sytuację jako bardzo groźną. Tymczasem "Fakt" dotarł do nagrań z monitoringu, z którego wynika, że służby podkoloryzowały historię.

Wszystko rozgrywało się kilka dni po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza w Gdańsku. 22 stycznia Polskę obiegły doniesienia, że ktoś próbował sforsować zabezpieczenia przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Później okazało się, że mężczyzna najpierw przy ul. Focha potrącił policjanta, gdy jechał pod prąd, a dopiero później uderzył w barierę.

Piątkowy "Fakt" w kontekście tego zdarzenia przypomina relacje Służby Ochrony Państwa i policji. Rzecznik SOP ppłk Bogdan Piórkowski wskazywał, że 36-letniego kierowcę "natychmiast zatrzymało" SOP, z kolei policja nie wykluczała wątku zamachu.

Powolna policja, beztroski SOP

Tymczasem "Fakt" dotarł do nagrań z monitoringu, które zadają kłam takiej relacji. Na przedstawionych przez dziennik zdjęciach widać, że volkswagen golf, którym kierował 36-letni Tomasz S., po prostu wjechał na teren Pałacu Prezydenckiego, ponieważ między słupkami przed budynkiem nie było zawieszonego łańcucha. Tak naprawdę więc nie było mowy o żadnym "forsowaniu".

Dalej jest tylko gorzej, gdyż - jak relacjonuje dziennik - dopiero po kilku minutach od samego wjazdu między dwie rzeźby lwów kierowca golfa... na polecenie SOP zaczyna cofać. W międzyczasie założono już wspomniany wcześniej łańcuch, na który najeżdża golf.

Po siedmiu minutach pojawia się bus z pasażerami, który zatrzymuje się przed pałacem. Ci wychodzą mimo tego, że funkcjonariusz SOP wskazuje, że tam stawać nie można. "Fakt" podliczył też, ile zajęło policji dotarcie na miejsce - 10 minut od momentu, gdy golf przejechał przez bramę wjazdową.

Więcej o:
Komentarze (219)
Incydent przed Pałacem Prezydenckim z 22 stycznia. "Fakt" dotarł do nagrań z monitoringu
Zaloguj się
 • seroo1

  Oceniono 192 razy 188

  Jaki prezydent, taki zamach.
  Jedyne osoby, które mogą zrobić krzywdę panu prezydentowi, to jego ochroniarze...

 • tani_dran

  Oceniono 111 razy 109

  Jaki prezydent taki zamach. Już to przerabialiśmy

 • laik404

  Oceniono 52 razy 50

  Przychodzi zamachowiec do Pałacu Prezydenckiego i mówi do jego lokatora, Budynia:
  - Jak ci zaraz przyładuję takiego kopa w sam środek doopy, to ci się kredki z tornistra wysypią!

 • zdybka1

  Oceniono 52 razy 48

  Nie lada okazja dla turystow. Przygladac sie " zamachowi " z bliska ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX