Pijany oficer CBŚP zderzył się z ciężarówką niedaleko Leszna. Za chwilę może przejść na emeryturę

42-letni oficer Centralnego Biura Śledczego Policji zderzył się z ciężarówką. Miał 1,6 promila alkoholu we krwi. Jak podaje Wirtualna Polska, funkcjonariusz ma przejść na emeryturę.

Do zdarzenia doszło w piątek 15 marca po południu nieopodal Leszna (Wielkopolska). 42-letni kierowca audi Q5 wjechał z pobocza na jezdnię, w tym momencie w bok jego samochodu uderzyła ciężarówka. - 42-latek zatrzymał się i zaczął zawracać. Wtedy w jego lewy bok uderzył jadący w stronę Lipna samochód ciężarowy. Siła uderzenia była tak duża, że audi wpadło do rowu około 100 metrów od miejsca zderzenia. Scania wpadła natomiast do rowu po przeciwnej stronie drogi - mówiła "Głosowi Wielkopolskiemu" Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Kolizja w Lesznie. Sprawcą oficer CBŚP

Audi przewróciło się na dach. Badanie wykazało, że kierowca miał 1,6 promila alkoholu we krwi. Okazało się, że prowadzący osobówkę to oficer poznańskiego CBŚP, mężczyzna z rozległymi obrażeniami trafił do szpitala, był operowany. Niezagrażające życiu obrażenia odniósł też kierowca samochodu ciężarowego.

- Zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie. Jeśli tylko to będzie możliwe, bo na razie sprawca przebywa w szpitalu, to zostaną mu postawione zarzuty z artykułu z 178, czyli kierowania w stanie nietrzeźwości - mówi nam prokurator rejonowy w Lesznie Przemysław Grześkowiak. Obecnie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, ponieważ kierowca tira spędził w szpitalu mniej niż siedem dni.

Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa Centralnego Biura Śledczego, poinformowała Wirtualną Polskę, że 42-latek został zawieszony w czynnościach służbowych. Ponadto ruszyło postępowanie dotyczące zwolnienia go ze służby. Według ustaleń portalu mężczyzna po postępowaniu CBŚP ma przejść na emeryturę. Informatorzy wp.pl twierdzą, że wniosek o przejście na emeryturę oficer złożył jeszcze przed wypadkiem.

Więcej o:
Komentarze (94)
Pijany oficer CBŚP zderzył się z ciężarówką niedaleko Leszna. Może przejść na emeryturę
Zaloguj się
 • mocno_kwasny

  Oceniono 27 razy 21

  Zwolnienie dyscyplinarne powinno pozbawić go emerytury. W normalnym kraju oczywiście ;-)

 • wlkp88

  Oceniono 19 razy 19

  Patologia 42 lata na jak to oni mowia EME do 67 lat emerytura ca 3500 25lat x12 300mc kwota JEDEN MILION PIĘĆDZIESIĄT 1 050 000 PLN .I Społeczeństwo tysiące takich leni utrzymuje aby dożyć do 67lat i otrzymać ca 1000 PLN .Gdzie jest sprawiedliwość społeczna?

 • remo29

  Oceniono 20 razy 18

  Ilekroć mundurowi coś odjebią, to zaraz im się przypomina wiek emerytalny. Może tuż przed emką nie powinni z domu wychodzić?

 • anty-oszolom

  Oceniono 25 razy 17

  W normalnym kraju zostałby wydalony ze służby i pozbawiony prawa do emerytury mundurowej.
  W normalnym.
  Tu dostanie jeszcze order od rezydenta du(p)y i i od Joja.

 • zd46

  Oceniono 14 razy 14

  Emeryturę? Za 1,6 promila? PiS się bawi, pis pije, warcholstwo się panoszy i co wam do tego "polskie ryje"? On zasłużył na emeryturę, ONA JEMU SIĘ NALEŻY, jak pijanemu ściana a Beci Sz, widły do obornika. Zabili Igora Stachowiaka-zasłużona emerytura, nawalony, jak stodoła po zbiorach, 1,6 promila-zasłużona emerytura itd., itd

 • cozano

  Oceniono 19 razy 13

  Przecież to brzmi jak ponury żart. Nie dość że po pijaku (przy 1,6 promila są już problemy z chodzeniem), to jeszcze powoduje poważny wypadek i za "karę" przejdzie na "zasłużoną" emeryturę w wieku 42 lat.
  Jak tu teraz wymagać od zwykłego Kowalskiego przestrzegania prawa?

 • e.olsen

  Oceniono 15 razy 13

  > funkcjonariusz ma przejść na emeryturę.

  No to załapie się jeszcze na 1000+ dla emerytów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX