Prognoza pogody na wiosnę. Zbliża się ocieplenie, ale przygotujmy się na chłodną i deszczową majówkę

Wiosna właśnie się zaczęła! Dzień powoli się wydłuża, a na zewnątrz robi się cieplej. Czy w ciągu kolejnych tygodni pogoda będzie nam sprzyjać? Jaka aura czeka nas w majówkę? Prezentujemy długoterminową prognozę pogody na wiosnę 2019.

20 marca rozpoczęła się astronomiczna wiosna, a dziś, 21 marca, również wiosna kalendarzowa. Na drzewach i krzewach widać już pierwsze pąki, trawniki zaczynają się zazieleniać, a ptaki są znacznie bardziej aktywne, niż jeszcze kilka tygodni temu. Czy tegoroczna wiosna będzie łaskawa także dla nas? Na jaką pogodę możemy liczyć w ciągu kolejnych wiosennych miesięcy? 

Pogoda. Początek wiosny. Jaką pogodę prognozuje się na marzec?

Przewidywania synoptyków pokazują, że początek wiosny, po krótkim, weekendowym ociepleniu, będzie stosunkowo chłodny. Jeszcze w sobotę na termometrach możemy zobaczyć ponad 15 stopni, ale w ostatnim tygodniu marca będzie to już tylko od 6 do 9 stopni. W dodatku na niebie nie zabraknie wtedy chmur, które przyniosą przelotne opady deszczu.

Prognoza pogody na kwiecień. Czy na Wielkanoc będzie słonecznie?

A jak zacznie się kwiecień? Meteorolodzy twierdzą, że będziemy mogli liczyć na ocieplenie. Należy jednak mieć na uwadze, że pierwszy tydzień kwietnia wciąż będzie dość chłodny i może przynieść opady nie tylko deszczu, ale także śniegu. Synoptycy pocieszają jednak, że w drugim tygodniu tego miesiąca słońce wyjrzy zza chmur i zrobi się cieplej, a nasze termometry wskażą od 10 do 15 stopni. Niestety, kolejny tydzień znowu będzie obfitować w opady, ale pod koniec miesiąca słońce znowu przygrzeje, a temperatura wzrośnie do 17 stopni.

Warto podkreślić, że synoptycy prognozują ładną pogodę na święta wielkanocne - w niedzielę 21 kwietnia ma być słonecznie i bez deszczu. Tego dnia temperatura osiągnie wartość ok. 16-17 stopni.

Prognoza pogody na maj. Jaka pogoda w długi weekend majowy?

A jak zapowiada się majówka? Niestety, pierwszy tydzień maja może być nieco deszczowy, ale na termometrach zobaczymy mniej więcej 10-15 stopni. Prawdziwie wiosenna pogoda rozpocznie się w drugi tydzień maja, kiedy termometry wskażą nawet 20 stopni. Według przewidywań synoptyków, słoneczna i ciepła aura utrzyma się aż do końca maja.

Więcej o:
Komentarze (6)
Prognoza pogody na wiosnę. Zbliża się ocieplenie, ale przygotujmy się na chłodną i deszczową majówkę
Zaloguj się
 • green_is_bad

  Oceniono 10 razy 4

  Poproszę prognozę na sezon wiosna-lato 2025.

 • antykancelista73

  Oceniono 5 razy 3

  przepraszam ale co za zy eb prognozuje pogodę z miesięcznym wyprzedzeniem!!!!!! za dużo kadzidła i klęczenia za mało myślenia!!!!!

 • fredipedi

  Oceniono 4 razy 2

  mysłałem że chodzi o tego co na rowerze jezdzi

 • justyna.zyzak1

  0

  na szczęściee ja na majówkę jadę do Ustki i zatrzymam się w hotelu Grand Lubicz, więc o pogodę nie muszę się martwić bo na obiekcie jest tyle różnych atrakcji ciekawych że nawet może i padać deszcz. Mam w planach relaksować się z książką przy basenie, a wieczorami będę korzystać z ich doskonałej strefy spa, może jakiś masaż czekoladowy czy coś takiego :D

 • onomatopeja321

  0

  Miejmy nadzieję, że dom przy plaży w sarbinowie na majówkę będzie miał ładną pogodę :)

 • popieramkukiza

  Oceniono 10 razy -2

  Zbliża się ocieplenie, ale zrobi się zimniej. No cóż - tylko czerskie gimbusy mogły coś takiego napisać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX