Paweł Graś przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT-u i akcyzy

Paweł Graś, bliski współpracownik Donalda Tuska, stanie dziś przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT-u i akcyzy. Przesłuchanie ma związek ze słowami, które wypowiedział w 2013 roku w restauracji Sowa i Przyjaciele.

Paweł Graś zostanie przesłuchany przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT-u i akcyzy. Przesłuchanie zostało zaplanowane na godzinę 10.00. 

Paweł Graś stanie przed komisją śledczą

Paweł Graś był jednym z najważniejszych współpracowników premiera Donalda Tuska. Był sekretarzem stanu, a także rzecznikiem prasowym rządu. Przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT-u i akcyzy został wezwany w związku ze słowami, które zostały nagrane w 2013 roku w restauracji Sowa i Przyjaciele. Miał wtedy powiedzieć, że problem pustych faktur rozprzestrzenia się w poszczególnych branżach.

"Donald Tusk może mieć podobną wiedzę"

Zdaniem Kazimierza Smolińskiego, wiceprzewodniczącego komisji, ze względu na bliską współpracę z premierem Donaldem Tuskiem Paweł Graś jest istotnym świadkiem. Według niego można domniemywać, że premier ma podobną wiedzę do swojego współpracownika.

"Polityczny charakter wezwania"

Zbigniew Konwiński z PO w rozmowie z IAR zwrócił uwagę, że wezwanie Pawła Grasia przed komisję ma charakter polityczny. Jego zdaniem równie dobrze można wezwać też obecnego premiera Mateusza Morawieckiego, który był doradcą premiera Donalda Tuska.

Obecnie Paweł Graś jest doradcą przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Więcej o:
Komentarze (12)
Paweł Graś przed sejmową komisją śledczą do spraw VAT-u i akcyzy
Zaloguj się
 • bartoszjanusz

  Oceniono 15 razy 7

  kaczyński może mówić co chce robić co chce , nie zgodnie z prawem a nikt go nie przesłucha to sie nazywam PiSowska sprawiedliwość czyli Układ kolesi. Dlaczego Kaczyński nie został jeszcze przesłuchany, nie ma racjonalnego wytłumaczenia poza tym że Ziobro kolega.

 • zd46

  Oceniono 9 razy 5

  PiS prof. Krasnodębski, europoseł PiS-u? W 1992 zamieszkał na stałe w Niemczech, 27 lat (pewnie na pochodzenie) i wykłada na uniwersytecie w Bremie, nie przeszkadza? Dopiero oślizgły polski Niemiec czy Polak niemiecki?

 • zd46

  Oceniono 13 razy 5

  Nielegalnie i nagrane z naruszeniem PRAWA, z inicjatywy funkcjonariuszy służb specjalnych związanych z PiS-em, PRYWATNE rozmowy polityków partii PO "U Sowy" mają być PODSTAWĄ PRZESŁUCHANIA Grasia !?!? Przesłuchania NIEWIADOMEGO POCHODZENIA i wiadomej inspiracji? Dlaczego inne nagrania dokonane przez dalekiego członka rodziny Kaczyńskiego, Austriaka, na Nowogrodzkiej, dowodzące o nieczystych i pokrętnych działaniach prezesa NIE SĄ PODSTAWĄ DO PRZESŁUCHANIA prezesa PiS-u J. Kaczyńskiego? Co on jest k...a z INNEJ GLINY? Co z nagraniami M. Morawieckiego jako "bankstera" z Prezesem państwowego PKO BP na temat "słupów finansowych", co z nagraniami Chrzanowskiego i gdzie zniknęły nagrania "gapcia-glapcia"? Falenta trzęsie PiS-em czy PiS drży przed Falentą?

 • stachkaz47

  Oceniono 10 razy 4

  Tak ZAPYTAM o FORMALNOŚĆ
  -czy wypowiedzi prywatne , zdobyte w sposób NIELEGALNY za co zapadł wyrok SĄDOWY skazujący winnego zdobycia tych WIADOMOŚCI na więzienie może być przedmiotem
  MAGLOWANIA na KOMISJI ŚLEDCZEJ.
  Dowody zdobyte NIELEGALNIE mogą jedynie służyć do MAGLOWANIA
  przeciwników politycznych.
  Prawda p. HORAŁA ???

 • demaskator5

  Oceniono 1 raz -1

  Oj te taśmy u „Sowy” ,ośmiorniczki
  na stole i puste faktury vatu sprowadziły „platformę” do
  upadku.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 10 razy -4

  I oczywiście on już nie pamięta. Dla odmiany wyznawcy michnika nie widzą nic skandalicznego w tych taśmach. Skandal widzą w taśmach potwierdzających uczciwość Kaczyńskiego.

 • hotin

  Oceniono 19 razy -5

  I to jest celny strzał w gościa,dla którego cela więzienna powinna być zarezerwowana na dłuższy pobyt resocjalizacyjny

 • 68jacekw

  Oceniono 22 razy -6

  Graś powiedział,ze wyłudzanie VAT to lepszy biznes niz narkotyki.Ale powiedział to z zazdrością bo on nawet takiego przekrętu nie potrafił zrobić.Dla tego tak długo trzyma go Tusk-facet nie myśli tylko wykonuje polecenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX