Wrocław. Policyjny radiowóz potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

We Wrocławiu doszło do dwóch wypadków z udziałem policjantów. Najpierw policyjny samochód potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Kilkanaście godzin później inny radiowóz miał kolizję z autem osobowym.

Jak podaje portal tvn24.pl do pierwszego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Małopanewskiej we Wrocławiu. We wtorek wieczorem radiowóz potrącił młodą kobietę na przejściu dla pieszych - jak podaje rzecznik dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski piesza miała wtargnąć na jezdnię na czerwonym świetle. Z kolei świadkowie wypadku twierdzą, że poszkodowana weszła na przejście na zielonym świetle, a radiowóz poruszał się z włączoną sygnalizacją świetlną, ale nie dźwiękową - taką informację podał portal tuwroclaw.com.

Wrocław - dwa wypadki z udziałem policjantów 

W wyniku potrącenia kobieta przewróciła się na jezdnię doznając obrażeń głowy. Poszkodowana była przytomna, gdy przewożono ją do szpitala. Komenda Wojewódzka Policji obecnie prowadzi działania wyjaśniające okoliczności wypadku z udziałem radiowozu.

Do drugiego zdarzenia doszło w środowy poranek na placu Legionów we Wrocławiu. Policyjny samochód poruszał się z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową umożliwiającą mu pierwszeństwo przejazdu. Mimo tego radiowóz zderzył się z innym samochodem osobowym. Zarówno policjantom, jak i kierowcy jeepa nic się nie stało. Wszyscy kierujący, którzy brali udział w tym wypadku, byli trzeźwi.

Więcej o:
Komentarze (87)
Wrocław. Policyjny radiowóz potrącił kobietę na przejściu dla pieszych
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 34 razy 32

  zdecydowanie powinni wprowadzić obowiązek posiadania prawa jazdy dla kierowców SOP i policjantów :O/

 • antropoid

  Oceniono 33 razy 27

  Rządowe furmany rozwalają limuzyny, policja na pasach wjeżdża w przechodniów - jaka władza, takie jej służby...

  MELEPETY.

 • siwywaldi

  Oceniono 25 razy 25

  I znowu wątpliwości KTO jest winien. A przecież istnieje coś takiego jak wideorejestrator, który w cywilizowanych krajach, jest standardowym wyposażeniem KAŻDEGO radiowozu. A może rejestrator był, tylko się akurat "popsuł", jak kamery przy interwencji u Igora Stachowiaka, albo jak 3 tygodnie temu policjantom w Łodzi... :-))

 • calmy

  Oceniono 25 razy 19

  Polska. Kraj w którym niusem jest informacja, że kierowca radiowozu policyjnego był trzeźwy.

 • ks.pedofil

  Oceniono 17 razy 17

  No przeciez pokazal wczoraj zlodziej butow ze mozna zap...lac w zabudowanym prawie 100, to bandyci w policyjnych mundurach nie chca byc gprsi i morduja ludzi nawet na pasach. Ale im sie nalezy.

 • antropoid

  Oceniono 23 razy 17

  Jak pisiory skończą swoją "naprawę państwa" - to nie będzie komu jej podziwiać...

 • fredaster

  Oceniono 15 razy 15

  "Policyjny samochód poruszał się z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową umożliwiającą mu pierwszeństwo przejazdu" - nie umożliwiającą... W takim przypadku pojazd uprzywilejowany może nie stosować się do znaków i sygnałów drogowych! Tyle i tylko tyle, w przepisach nie ma mowy o uzyskaniu pierwszeństwa. Na kierującym pojazdem uprzywilejowanym ciąży obowiązek upewnienia się, że wjazd np. na skrzyżowanie na czerwonym świetle nie doprowadzi do kolizji.

 • mitochondrium52

  Oceniono 15 razy 13

  czy to funkcjonariusze SOP dorabiaja w czasie wolnym w Policji czy na odwrot?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX