NIK przeprowadzi kontrolę w podlaskich komendach. Zieliński twierdzi, że to "kompromitacji Izby"

Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński jest wyraźnie niezadowolony, że Najwyższa Izba Kontroli będzie kontrolować jednostki policji na Podlasiu. Pisze o "kompromitacji Izby". Media donosiły m.in. o rzekomym pilnowaniu domu wiceministra przez policję.

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała w poniedziałek, że przeprowadzi kontrole w dziesięciu komendach policji w województwie podlaskim. Miały one być planowane już wcześniej, ale rozszerzono ich zakres w związku z wnioskiem posłanki PO Bożeny Kamińskiej. To ona informowała o policjantach, którzy mieli skarżyć się na nieprawidłowości w niektórych jednostkach na Podlasiu.  

Prezes NIK w rozmowie z TVN24 mówił, że wniosek Kamińskiej jest "użyteczny", bo posłanka "podała konkretne sytuacje, które wymagają sprawdzenia". 

Sam wiceminister skrytykował dziś zapowiedź NIK. "Prezes NIK na wniosek swojej byłej partyjnej koleżanki posłanki PO zapowiada, oczywiście w TVN, kontrolę we wskazanych przez nią jednostkach podlaskiej Policji. Na podstawie anonimów. Ta kampania polityczna kompromituje Izbę, a ma być ona bezstronnym organem kontrolnym państwa" - napisał.

Posłanka: Policjanci skarżyli się na Zielińskiego

W listopadzie pojawiły się informacje, że policjanci z Podlasia skarżą się m.in. na to, że w ostatnich latach mieli być zmuszani do pilnowania posesji wiceministra Jarosława Zielińskiego. Suwalska policja zaprzecza takim oskarżeniom, wskazując, że wiceminister Jarosław Zieliński nigdy nie wykorzystywał funkcjonariuszy żadnej ze służb do promocji własnej osoby. Po kontroli stwierdzono jedynie, że przełożeni w suwalskiej policji mogli ze "zbytnią gorliwością" realizować niektóre działania.

Później sam Zieliński mówił, że obecność policji w okolicy jego domu mogła być związana z tym, że to niebezpieczna okolica. - Jakiś czas temu w pobliżu mojego domu znaleziono ludzką głowę - mówił w wywiadzie. Jednak policja nie była w stanie wyjaśnić ze szczegółami, gdzie dokładnie i kiedy znaleziono odcięta głowę. Wg TVN mogło chodzić o sprawę sprzed 20 lat i z innego miejsca.

Wcześniej w mediach pisano m.in. o tym, jak na uroczystości podczas święta niepodległości w Augustowie w 2016 policjanci - w tym nadkomisarz Maciej Zakrzewski - rzucali biało-czerwone konfetti ze śmigłowca. Wcześniej kilku policjantom z oddziału prewencji w Białymstoku polecono pociąć kartki papieru.

Więcej o:
Komentarze (129)
NIK przeprowadzi kontrolę w podlaskich komendach. Zieliński twierdzi, że to "kompromitacji Izby"
Zaloguj się
 • pokon

  Oceniono 70 razy 70

  Świński ryj przewiduje kłopoty? Sądząc po jego dotychczasowych działaniach,słusznie trzęsie dudą.

 • taroudant

  Oceniono 48 razy 48

  Kontrole są niepotrzebne. Starczy spojrzeć na "twarz" p. Zielińskiego - bije z niej nieposzlakowana uczciwość, nieprawdopodobny intelekt, wrażliwość oraz, co najważniejsze, umiar, a nawet asceza. Tenże geniusz stanowi zgrany "dream team" z innymi gigantami intelektu spod znaku Piss : Suski, Sobecka, Kempa, Szydło.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 43 razy 43

  Wyobrażam sobie co się tam to znaczy komendach dzieje już teraz jojo wydał decyzję o przed kontrolnym zapinaniu wszystkiego na ostatni guzik, jeszcze ten głupawy ironiczny uśmieszek na zdjęciu tego przygłupa pontona. Po wyborach z panną i za uśmieszek i numer 9 z twarzy

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 38 razy 38

  Wpuść takiego chama do biura, to ci tusz do pieczątek wypije.

 • biesczad1

  Oceniono 35 razy 35

  Towarzyszu Zieliński, macie rację - kontrole, w bolszewiźmie???

 • shtalman

  Oceniono 32 razy 32

  Wieprzek podniósł na chwilę przygłupi łeb podlaski, chrumknął, i znów zanurzył ryj w chlew

 • 2stan13

  Oceniono 30 razy 30

  Wypowiedział się osobnik, który kompromitację ma w 100% doskonale opanowaną i udowodnił tą wypowiedzią, że każdy sądzi po sobie!

 • urian

  Oceniono 30 razy 30

  Nie rozumiem dlaczego premier Morawiecki , minister Brudziński i prezes Kaczyński wystawiają na szwank swój i partii autorytet angażując się w obronę człowieka, który z cała pewnością na to nie zasługuje ? Dużo więcej by zyskali gdyby został przykładnie ukarany !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX