Nowe informacje w śledztwie ws. zabójstwa byłego premiera PRL. Postawiono kolejne zarzuty

Sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu dla trzech osób podejrzanych o zabójstwo Piotra Jaroszewicza i Alicji Solskiej-Jaroszewicz. Główny podejrzany w sprawie śmierci byłego premiera PRL Robert S. usłyszał zarzut zabójstwa innego małżeństwa.

Ponad 25 lat po brutalnym zabójstwie byłego premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej-Jaroszewicz pojawiły się nowe wątki w sprawie - informuje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Śledztwo zostało wydłużone do 30 czerwca 2019 roku. Sąd Apelacyjny w Krakowie zdecydował, by do tego czasu przedłużyć wszystkim trzem podejrzanym areszt tymczasowy. 

Prokuratura podała, że w roku śledztwa prowadzono czynności nie tylko dotyczące zabójstwa Jaroszewiczów, ale też "mające na celu weryfikację hipotezy, zakładającej popełnienia przez podejrzanych innych podobnych przestępstw na terenie kraju".

Efektem tej pracy są nowe zarzuty dla Roberta S., głównego podejrzanego. Dotyczą one zabójstwa innego małżeństwa na początku 1991 roku na terenie Trójmiasta, oraz usiłowania zabójstwa mężczyzny w 1993 roku w Izabelinie. Według ustaleń prokuratury miał on razem z drugim podejrzanym dopuścić się także rozbojów: 

Równolegle ustalono, że podejrzani Robert S. oraz Marcin B. wspólnie i w porozumieniu z inną ustaloną osobą dopuścili się kolejnych rozbojów w tym jednego na terenie Anina, który miał miejsce w styczniu 1994 roku oraz drugiego w miejscowości Przysucha w sierpniu 1994 roku.

Prokuratura podkreśla, że nie wiadomo, kiedy zakończy się postępowanie. "Zakładamy, że wątki uprowadzenia dla okupu małoletniego (zdarzenie ze stycznia 2017 roku) oraz uprowadzenia krakowskiego biznesmena (zdarzenie z czerwca 2013 roku) zostaną ukończone do 30 czerwca 2019 roku" - podaje prokuratura.

Zabójstwo Jaroszewiczów

Dariusz S., Marcin B. i Robert S. usłyszeli zarzuty zabójstwa byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej-Jaroszewicz w marcu zeszłego roku.

Mężczyźni należeli do powiązanego z mafią pruszkowską  tzw. gangu karateków. W latach 1993-1995 dokonali kilkudziesięciu brutalnych napadów.

Do zabójstwa doszło w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w domu w Aninie w Warszawie. Włamywacze dostali się na teren posiadłości. Torturowali byłego premiera, a następnie udusili. Żona Piotra Jaroszewicza, Alicja Solska, została związana w łazience i zabita strzałem w tył głowy. Mieszkanie nie zostało splądrowane, włamywacze nie zabrali wielu cennych przedmiotów znajdujących się w domu.

W 1994 r. rozpoczął się proces, a na ławie oskarżenia zasiadło czterech mężczyzn. W 2000 r. zostali uniewinnieni prawomocnym wyrokiem.

Więcej o:
Komentarze (85)
Nowe informacje w śledztwie dot. zabójstwa byłego premiera PRL
Zaloguj się
 • traszka777

  Oceniono 38 razy 36

  Wiadomo, że nie przyszli po złoto i dolary, tylko po to, co Jaroszewicz wiedział. Chcieli to z niego wydusić torturami. Czy im się udało, czy nie, tego pewnie się nie dowiemy nigdy. To typowy mord polityczny albo polityczno-biznesowy na zlecenie jakiejś wysoko siedzącej szyszki.

 • korcia2000

  Oceniono 34 razy 30

  Hm..Dziwne - pospolici bandyci mordują ale nie zabierają nic? Nie trzyma się to kupy. Może chodzi o ukrycie prawdziwych sprawców?

 • lenny102

  Oceniono 24 razy 22

  Ciekawe kyo potrxebowal papierow Jaroszewicza...Niech pomysle....

 • firewalk

  Oceniono 26 razy 16

  litosci.... przeciez to sie kompletnie kupy nie trzyma . Jaroszewicz i jego zona sa torturowani w bestialski sposób a mieszkanie nie nosi sladów pladrowania-przeszukiwania , sprawcy zabijaja swoje ofiary i odchodza zostawiajac w mieszkaniu cenne przedmioty. I to ma byc napad na tle rabunkowym ??? Bitch please....., kilka layt po tym morderstwie zostaje w podobny sposob potraktowany i zlikwidowany (bo nie mozna uzyc innego okreslenia) w Konstancinie bodajze jak mnie pamiec nie zawodzi koles Jaroszewicza z czasow wojny i pracy w wojskowym wywiadzie generał Fonkowicz ktory razem z Jaroszewiczem zabezpieczał znalezione archiwum gestapo zanim łapy na nim połozyli ruscy z uwczesnego nkwd.

 • agnrodis

  Oceniono 36 razy 14

  Czy Jaroszewicz wiedzial zbyt duzo o ... Rydzyku, Macierewiczu, Putinie??????????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX