Magdalena Adamowicz podzieliła się wzruszającą pracą domową córki. "Jestem bardzo dumna. Bardzo!"

"Paweł Adamowicz jest bohaterem, bo umarł za wolność, demokrację i solidarność" - napisała w szkolnej pracy córka byłego prezydenta Gdańska. Wzruszającym plakatem 8-letniej Teresy podzieliła się jej matka, Magdalena Adamowicz.

Magdalena Adamowicz umieściła na swoim Twitterze wzruszający wpis. Dołączyła do niego zdjęcie pracy szkolnej jej młodszej córki Teresy. Uczniowie zostali poproszeni o przedstawienie sylwetek bohaterów - 8-latka postanowiła wśród nich umieścić swojego ojca. 

Magdalena Adamowicz podzieliła się wzruszającą pracą domową córki

Paweł Adamowicz jest bohaterem, ponieważ zmarł za wolność demokrację i solidarność... Był moim tatą

- napisała Teresa Adamowicz po angielsku na plakacie.

Matka dziewczynki i żona zmarłego Pawła Adamowicza wytłumaczyła, że dziewczynka miała za zadanie przedstawić bohaterów, których życie wpłynęło na los innych osób. "Jestem bardzo dumna! Bardzo!" - napisała Magdalena Adamowicz. 

Pawłowi Adamowiczowi towarzyszy jeszcze trzech bohaterów - Belva Ann Lockwood - pierwsza kobieta, która starała się o stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych, Jerzy Owsiak - prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy oraz Ruby Bridges - pierwsza Afroamerykańska dziewczynka, która w latach 60. chodziła do szkoły dla białych dzieci w Nowym Orleanie. 

Teresa to młodsza córka tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk nie przeżył zamachu, do którego doszło podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Adamowicz został kilkukrotnie pchnięty nożem, pomimo operacji, lekarzom nie udało się go uratować. 

Więcej o:
Komentarze (137)
Magdalena Adamowicz podzieliła się wzruszającą pracą domową córki. "Jestem bardzo dumna. Bardzo!"
Zaloguj się
 • atmt

  Oceniono 29 razy 7

  A w następnym tańcu z gwiazdami...

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 19 razy 5

  Zarzadzanie 36-oma kontami bankowymi i licznymi mieszkaniami WYMUSZA na wesolej wdowce walke o stolek w parlamencie europejskim. W przeciwmym razie brak immunitetu moglby otworzyc ojro-wdowce brame do celi. Ponadto dyweloperka gdanska nie jest juz pewna milczenia wdowki, stad Schetyna przedstawil wdowce propozycje nie do odrzucenia: Bruksela albo ...

 • pamejudd

  Oceniono 17 razy 5

  "Zmarł za wolność i demokrację"?

  Dzisiaj chyba nie jest Prima Aprilis?

 • misiek12321

  Oceniono 15 razy 5

  Z całym szacunkiem dla Pani i męża... Myślę że tego typu newsy zachował bym raczej dla siebie bo jest masa ludzi, którzy zamiast to zrozumieć będą Panią szkalowac. Pozdrawiam

 • 194925jerzy

  Oceniono 29 razy 5

  Tak z ciekawosci pytam..? Czy miasto Gdansk w styczniu bylo w stanie wojny..? Z kim..?

 • kochamwyborcza2

  Oceniono 22 razy 4

  Obrzydliwy taniec na trumnie w wykonaniu wesołej wdówki.

 • gj61

  Oceniono 22 razy 4

  Wolałbym, aby pochwaliła się uregulowaniem spraw podatkowych i wyjaśnieniem zarzutów.

 • satur13

  Oceniono 28 razy 4

  Zaraz się porzygam od tej egzaltacji. Wyjątkowo obrzydliwe babsko.

 • namegoeshere

  Oceniono 26 razy 4

  Paweł Adamowicz został zamordowany przez człowieka chorego umysłowo. Nie było w tym żadnego bohaterstwa. Jako członek klasy uprzywilejowanej, Adamowicz nie robił żadnych wyrzeczeń sprawując urząd prezydenta Gdańska. Owszem, był chyba dobrym prezydentem skoro ludzie go wielokrotnie wybierali, ale też nie robił tego bezinteresownie, był za swoją pracę dobrze wynagradzany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX