Niedziele handlowe w 2019. Czy zrobimy zakupy w niedzielę 24 marca?

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę dotyczy przede wszystkim supermarketów i większych sklepów typu Lidl, Biedronka czy Carrefour. Czy w niedzielę 24 marca zrobimy zakupy?

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę i w dni świąteczne weszła w życie 1 marca 2018 roku. Sprawdź czy 24 marca sklepy i duże centra handlowe będą otwarte.

Niedziele handlowe 2019. Czy zrobimy zakupy w niedzielę 24 marca?

Od 2019 roku zgodnie z ustawą zakaz handlu nie obejmuje tylko niedziel, które wypadają na koniec każdego miesiąca. Wyjątkiem są tylko dwie niedziele w kwietniu i grudniu, poprzedzające Boże Narodzenie i Wielkanoc. 24 marca nie zrobimy więc zakupów w centrach handlowych i dużych sklepach z wyjątkiem aptek, cukierni, stacji benzynowych, kiosków i sklepów z pamiątkami, których nie obowiązują ograniczenia handlu w niedzielę.

Marzec 2019 - niedziele handlowe

Zakaz handlu w niedzielę został wprowadzony w 2018 roku. Od 2020 roku zakaz zostanie jeszcze bardziej zaostrzony i nie będzie obejmował tylko siedmiu niedziel w roku. Wyjątkami mają być niedziele przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (9)
Niedziele handlowe w 2019. Czy zrobimy zakupy w niedzielę 24 marca?
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 6 razy 4

  Gdy widzę artykuł dotyczący ograniczenia handlu to już wiem że jest piątek!!- bez zerkania w kalendarz!!, my mieszkańcy naszego 10 piętrowego bloku wieżowca żądamy aby również windy miały wolne niedziele!! oraz pracownicy monitoringu zatrudnieni w takowym!!

 • tomspeed

  Oceniono 4 razy 2

  Nie ku... nie zrobimy, ileż można pie...ć co tydzień jedno i to samo. Jak w 2020 będa wszystkie zamknięte to też będziecie pie...ć to samo co tydzień?

 • ps11111ps

  Oceniono 4 razy 2

  Piątki bramkowe. Czy w najblizszy Piątek Piątek strzeli gola?

 • jezierskiadam

  Oceniono 3 razy 1

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?
  Kilka propozycji:
  Zakaz korzystania z placów zabaw.
  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..
  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.
  Poświęcenie nie poświęconego.
  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.
  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.
  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.
  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.
  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.
  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.
  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.
  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.
  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.
  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika jest to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

 • mamlas_r

  Oceniono 3 razy -1

  Jak widać, są pośród nas bracia, pragnący dopomagać strudzonym kapłanom podtrzymywać ducha wiary w naszym umęczonym komuszym jarzmem narodzie. Ot choćby brat "jezierskiadam".
  Są jadnak i tacyż co śmią wznosić plugawą Złym dłoń i grozić Chrystusowi! Ot weźmy za przykład takiego "krzycho-60". Nie dajmy sie tym drugim zwieść na manowce domeną Belzebuba będące. Amen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX