Niedziele handlowe w 2019. Czy w niedzielę 24 marca sklepy będą otwarte?

Od 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca możliwość robienia zakupów w ostatni dzień tygodnia. Czy w niedzielę 24 marca zrobisz zakupy?

Od 2019 roku obowiązują jeszcze większe ograniczenia związane z handlem w niedziele i w dni świąteczne. Sprawdź czy 24 marca zrobisz zakupy.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 24 marca sklepy będą otwarte?

Od 2019 roku zgodnie z ustawą zakaz handlu obejmuje wszystkie niedziele, z wyjątkiem tych wypadających pod koniec miesiąca. W wyjątkowych sytuacjach - przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, sklepy będą otwarte częściej. W grudniu i kwietniu niedziela handlowa wypada aż dwa razy. Zgodnie z kalendarzem przygotowanym przez ustawodawcę 24 marca nie zrobimy zakupów.

Marzec 2019 - niedziele handlowe

Zakaz handlu w niedzielę nie dotyczy wszystkich sklepów. Zgodnie z ustawą zakazem nie są objęte apteki, kioski, kawiarnie, sklepy z pamiątkami, stacje benzynowe, cukiernie, kwiaciarnie i lokale gastronomiczne. Pozwolenie na handel w niedzielę mają także sklepy znajdujące się na terenie dworców oraz lotnisk. Pozostałe galerie i większe supermarkety są zamknięte. Następna handlowa niedziela wypada 31 marca. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Niedziele handlowe w 2019. Czy w niedzielę 24 marca sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • dreambrother

  Oceniono 2 razy 2

  NPK?! 😱 Czyżby UZ w wyniku niesamowitej popularności swoich głębokich analiz dorobił się asystenta? 🤔 😜

 • romikus

  Oceniono 2 razy -2

  Żądam żeby wszystkie święta były handlowe!!! Ja ciężko pracuję i nie mam kiedy zrobić zakupów. Więc chciałbym zakupy zrobić w święta!!! To moja sprawa czy ja będę święta spędzał na zakupach w centrach handlowych czy nie.

 • romikus

  Oceniono 3 razy -3

  My Janusze i Grażyny i inni Wolacy będziemy głosować na PO!! Żeby przywrócono nIedziele handlowe.Ciężko pracujemy przez cały tydzień i chcemy niedziele spędzać na zakupach w centrach handlowych.!!!! A nie w kościołach!!!

  PO partią dla Grażyn i Januszów i wszystkich Wolaków którzy chcą niedziele spędzać na zakupach w centrach handlowych!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX