Komentarze (202)
Sławomir Broniarz przeprasza za swoje słowa. "Strajk nauczycieli musi mieć konsekwencje"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • grajag

  Oceniono 5 razy 3

  Nie ma za co przepraszać. Jak policjanci w ramach strajku szli na L4 jakoś nikogo nie obchodziło, że społeczeństwo nie jest chronione. Zbliżał się szczyt i od razu bez negocjacji dostali znaczną podwyżke. Widać jak rząd lekcewarzy nauczycieli i ma ich za nic. W służbie zdrowia coraz dlużej czeka się na lekarzy, w sądach też coraz dłużej na rozprawy a rząd beztrosko kupuje sobie głosy na wybory, beztrosko rozdając nasze pieniądze.

 • anna.maj98

  Oceniono 2 razy 2

  anna
  niejest prawda ze my polscy pedagodzy zle zarabiamy po paru latach mamy ponat 5000zl a te 1800 na reke to jest dla nauczyciela poczotkujacego ktory uczy piersze klasy po dwuch latach sa podwyzki opruzcz tego pare miesieczne wakacje ferie wszystko platne dotego premie zwroty za paliwo za staz pracy emeretura 55 lat gdzie to maja inne zawody ktore musza otkladac kapital na emereture do 67 lat aniemaja zadnych komunistycznych przywilejow naprzyklad na poratowanie zdrowia gdzie wiekszosci ludzi po 40 zdrowie siada nieraz pracuja w cierzkich warunkach czeba byc wyrozumialym i niemyslec ze bezemnie swiat sie zawali poruwnywac siebie do innych wtedy widac ze sie niema raci przecierz zyjemy z pracy podatnika a nasze wczesne emeretury beda pracowac nasi uczniowie bo na swoich dziatkow i rodzicow niezdarza wiec jest komu byc wdziecznym ze sie nam jako nielicznym grupom zawodowym udalo uczymac wywalczone w czasach solidarnosci przywileje bo nieczeba nic robic a na konto wplywa bo sie nalerzy a reszta ma tylko gola pesje urlop i niema ze boli

 • agnee

  Oceniono 4 razy 2

  Właśnie zaczyna się dramat uczniów trzecich klas gimnazjum i 8 ze szkol podstawowych, dramat także ich rodziców. Naprawdę nikt tego nie widzi? To Broniarz to wymyślił? Durny narodzie, dla absolwentów dwóch roczników szkoły ponadgimnazjalne nie otwierają podwójnej liczby klas, bo nie pozwala im na to baza lokalowa. Mało tego dla uczniów po gimnazjum proponuje się inne kierunki niż dla tych po 8 klasie. Może byśmy raz z nauczycielami rozpoczęli akcję protestacyjną? I poszli do Zalewskiej z pytaniem : quo basis polska oswiato?

 • oszo-lom-z-rm

  Oceniono 12 razy 2

  Nie wierze w szczerość tych przeprosin . Broniarz to b zły i nieodpowiedzialny człowiek który jest gotów na wszystko który jest gotów poświecić w obronie swoich interesów nawet dobro polskich dzieci

 • zbig501

  Oceniono 8 razy 2

  I udało się skłócić pisowskim lechujarkom społeczeństwo. Strajk to nie herbatka u cioci na imieninach. Nauczyciele walczą o swoją godność. Za to ,że być może wasze dzieci będą miały problemy winni są ci którzy są teraz u władzy i ten który tym steruje a nazywa się kaczyński. Jeżeli zgadzacie się z tym co próbuje wam wmówić pisowski rząd, że za kłopoty waszych dzieci odpowiadają nauczyciele to popieracie ich w tym aby nauczyciel pozostał najsłabiej opłacaną grupą społeczną, to znaczy zgadzacie się na to aby ktoś kto uczy Wasze dzieci był sfrustrowany i przemęczony szukając dodatkowej pracy, to oznacza, że zgadzacie się aby wasze matki, żony ,ojcowie, mężowie, Wasi krewni, ciotki wujowie dziadkowie byli traktowani w tak haniebny sposób jak chce tego kaczyński i kierowany przez niego rząd.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 8 razy 2

  Tylko cieniasy przepraszają tam, gdzie należy uderzyć pięścią w stół

 • topiramax

  Oceniono 10 razy 2

  Czy wy ludzie nie widzicie, że ten rząd chce nas wszystkich skłócić ze sobą, szczuje nas nawzajem na siebie w imię paru procent w sondażach, które co chwilę zamawia.
  I co takiego się stanie gdy egzaminów nie będzie? Gdy promocji nie będzie?
  Świat się skończy? Słońce nie wstanie? Opamiętajmy się. Nie dajmy się tak głupio rozgrywać. Rozegramy to przy wyborach. Nauczyciele nie mogą wiecznie żyć obiecankami. Nikt tego nie lubi. My też.

 • gesipipek65

  Oceniono 22 razy 2

  To komunistyczna łachudra

 • prezes Szatni hotelowej

  Oceniono 20 razy 2

  No i rura temu temu związkowcowi pękła, odebrał telefon od krótkiego który zapoznał się z otrzymanym raportem dotyczącym wypowiedzi suwerena a wybory się zbliżają więc kazał mu stulić pysk

 • johasia40

  Oceniono 1 raz 1

  Nie chodzi tylko o pieniądze. Cała edukacja poszła w las. Papierologia goni papierologię, programy są po prostu przeładowane i bezsensowne, a dzieciaki snują się ze zmęczenia. Trzeba zmienić wszystko, byśmy mogli cieszyć się nauczaniem i być jak Finlandia. Lektury, które ociekają krwią, zabójstwami i orgiami - to kanon, o który nikt nie zapytał polonistów. Jest tyle książek, które nie zabijają czytelnictwa wśród młodzieży.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 7 razy 1

  BRONIARZ NIE PRZEPRASZAJ ZA TO, ZE STADO BARANÓW RZĄDZĄCYCH CHCE ZROBIĆ Z NAUCZYCIELI NIEWOLNIKÓW ICH GŁUPOTY I FAŁSZYWEJ WIARY!

 • onduma

  Oceniono 7 razy 1

  Czy to prawda, ze Broniarz bierze 12 000 ? A tak nie mogl przezyc, ze raz do roku 1100 brutto dostana emeryci. Tak wyglda milosc do seniorow w praktyce.

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 13 razy 1

  Broniarz, zaklamany komuch i szantazysta.

 • joajez

  0

  Ty jesteś pedagogiem??? jakim cudem podstawówkę skończyłaś ! Wstyd! Ktoś taki pisze w imieniu nauczycieli a tu błąd na błędzie! Nie znam nauczyciela który zarabia 5000 zł. Ocena pracy nauczyciela również uległa zmianie i wydłużyła się droga awansu zawodowego. Ale trzeba się trochę interesować SWOIM zawodem a nie opowiadać bzdur. A strajkują ludzie którym się właśnie chce.

 • anna.maj98

  Oceniono 2 razy 0

  my polscy pedagodzy uwarzam ze zarabiamy niezle zwarzywszy na zarobki w innych zawodach srednio ponat 5000 tysiecy plus dodatkowe benifity dlatego zgadzam sie z wiekszoscia foremiczow a te 1800to dostaje sie na poczotku swojej przygody z pedagogikom plus cala reszta a jak ktos pokonczy rozne kursy pedagogiczne odrazu dostaje wysza stawke a niemusze nikomu tlumaczyc jak wyglodaja te kursy tylko czeba troche heci i niespoczywac na laurach po prostu poswiecic troszeczke prywatnego czasu w wakacje srednio w polsce pedagog osiaga statut nauczyciela mianowanego po 8 latach a jak komus sie niechce to woli strajkowac

 • stycznikbis

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Broniarz jak ktoś nie umie w tę skomplikowaną grę grać, to niech spada.

 • batoh

  Oceniono 3 razy -1

  Broniarz to co robisz to wstyd i hańba.Czas abys juz odszedł ze swojej tej fuchy.

 • smurfmadrala

  Oceniono 5 razy -1

  I sekretarz KC ZNP tow. Broniarz Sławomir poddał się odważnej samokrytyce.

 • brrr3

  Oceniono 13 razy -1

  Postkomusza skamielina.

 • hen.wlo

  Oceniono 15 razy -1

  Jakim okrutnym cynikiem trzeba być, aby coś podobnego mieć nawet w myślach. Musiał sobie zdawać sprawę z tego do czego doprowadzić by mogło nie promowanie dzieci i młodzieży do następnych klas czy rozpoczęcia studiów ? Uważajmy na bezwzględność takich związkowców.

 • batoh

  Oceniono 2 razy -2

  Panie Broniarz nie tędy droga do demokracji.Nie można dzieci wciągac w polityczne spory.

 • yaro.yaro.yaro

  Oceniono 6 razy -2

  Absolwenci szkół technicznych nie potrafią czytać rysunku tech. to czego uczą nauczyciele w szkołach?
  Nauka języków obcych też jakoś kuleje pomimo corocznej zmiany podręczników przez nauczyciela (kolejny rocznik zwykle już nie korzysta z tego samego podręcznika).
  Gdyby nauczyciele się zaczęli zwalniać z pracy to rozumiem ale oni chcą tylko więcej.
  Pamiętam ze szkoły ekonomię i wynika ze macie za dużą podaż zatem cena jest niska.

 • kmosb

  Oceniono 6 razy -2

  Najlepiej uderzać w najsłabszych w tym przypadku w dzieci co panie Broniarz?. tym chce pan pokazać swoją dojrzałość.

 • 141288bs

  Oceniono 8 razy -2

  Najgrozniejszy sabotazysta w Polsce, nie ma najmniejszej watpliwosci, ze jest nim Broniarz.

 • helwiusz

  Oceniono 10 razy -2

  Wypowiedź Broniarza to był cios dla społecznego zaufania w bezstronność nauczycieli przy wystawianiu ocen. Środowisko nauczycielskie powinno odciąć się od niej w jak najbardziej zdecydowany sposób. Moim zdaniem powinien odejść ze stanowiska.

 • makary_firsztukk

  Oceniono 10 razy -2

  Na opozycji powstał plan, aby Broniarz nie promował dzieci, bo dostrzegli, że kiedy dorosną to żadne z nich nie zagłosuje na Platformę Obywatelską

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 10 razy -2

  To znaczy, cel uświęca środki? Zeby kogoś obudzić można grozić "orężem" zrujnowania edukacji uczniom i rodzicom?
  A można grozić ciosem w mordę nuczycielowi Broniarzowi, żeby jego obudzić?

 • cigiel

  Oceniono 20 razy -2

  Nie neguję chęci wyższych zarobków. Choć mało kto ma taką stawkę godzinową. Ale błagam, argument, że robicie to dla dzieci to totalna hipokryzja. Dla dobra dzieci to trzeba było się postawić podczas wprowadzania pisowskiej deformy oświaty. Bądźcie szczerzy, to jakoś to będę w stanie zaakceptować.

 • malkontent58

  Oceniono 5 razy -3

  Broniarzu po tych gó...anych słowach o braku promocji przegrałeś ten strajk i przegrałeś poważne podwyżki dla nauczycieli, bo......jak zawsze od lat jesteś "ułożony" z panującą władzą i sam się przeraziłeś, że faktycznie mogłoby do takiego strajku dojść

 • onduma

  Oceniono 7 razy -3

  Hołota nie umie doceniac, ze rzad chce udzialu obywateli w rozwoju gospodarki. Podpuszczana przez opozyje głodną kasy i stanowisk straci szanse na poprawe bytu. "Miales chamie zloty róg". A to wszystko pod przewodem niedouczonych belfrow co pomylili pobory nauczycieli z poborami naukowcow

 • kgbltd

  Oceniono 13 razy -3

  czyli wyszło, ze to nie o nauczanie chodzi, nie o uczniów a tylko o kasę.
  I dla kasy są w stanie sprzedać duszę.

 • spraw343

  Oceniono 15 razy -3

  BRONIASZ TY STARY PARTYJNY KOMUNISTO DOSTAJESZ 12 500ZŁ MIESIĘCZNIE Z CZASÓW GIERKA ,DLACZEGO MILCZAŁEŚ PRZEZ LATA DO 2018 R .BUNTUJESZ NAUCZYCIELI BY UCZNIÓW WZIĘLI NA ZAKŁADNIKÓW ,podwyżki mają zapisane w budżecie kroczącze rok do roku ,osoby po studiach w markietach na kasie ok. 200h mies. zarabiają 1850zł zastrajkuj w ich inieniu jesteś bezszczelnym hipokrytą .

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 23 razy -3

  >Sławomir Broniarz przeprasza za swoje słowa.

  Etatowy strajkowy ideolog i podżegacz zapędził się parę kroków za daleko.
  Nie widzę powodów aby mu ulegać.

 • lemingoza123

  Oceniono 29 razy -3

  Co, rura mięknie?
  Bo taczka z kupką gnoju na której zostanie wywieziony już czeka:)

 • proteusz33

  Oceniono 23 razy -3

  Broniarz to zawodowy organizator strajków.Kiedyś strajkował przeciw gimnazjom,potem za gimnazjami,teraz przeciw egzaminom

 • 68jacekw

  Oceniono 23 razy -3

  Panowie Rabiej i Broniarz zrobili piękny prezent PiSowi przed wyborami.Teraz przepraszają ,tłumaczą ale słowo sie rzeklo i nie będzie zapomniane.

 • kichchi

  Oceniono 27 razy -3

  nauczyciele maja potężny oręż, mogą zamknąć klasy z bachorami na klucz podpalić szkoły i uciec

 • dziadekjam

  Oceniono 15 razy -3

  "Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada na 8 kwietnia rozpoczęcie bezterminowego strajku nauczycieli. Stanie się to na dwa dni przed początkiem egzaminu gimnazjalnego i na tydzień przed egzaminem ósmoklasisty."
  ==============================

  I jak to się ma do deklaracji Broniarza?
  "- Jeżeli jakikolwiek uczeń lub rodzic poczuł się tymi słowami zagrożony, to śmiało mogę powiedzieć, że nie było to moim celem, intencją i za to mogę przeprosić oczywiście. I tak to czyni - mówił w niedzielę w TVN24 lider Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz."

 • tematdnia

  Oceniono 10 razy -4

  Panie Broniarz i jego koledzy!
  Gratuluję fantastycznej strategi do walki z rządem. Branie dzieci, uczniów, jako zakładników pańskiej walki politycznej jest wyśmienitym przykładem edukacyjnym dla naszej młodzieży!

 • panicyniczna

  Oceniono 16 razy -4

  Od "mogę przeprosić" do "przepraszam" daleka droga.

 • saves

  Oceniono 11 razy -5

  Broniarz to taki Kręcina PZN.

 • apache5

  Oceniono 23 razy -5

  Ile trzeba mieć buty, arogancji, pogardy dla nas aby w takiej chwili głosić taki szantaż dla drugiej strony sporu kosztem obywateli. Myślę że przeprosiny to mało.

 • masz01

  Oceniono 25 razy -5

  "...zażegnać konflikt"???
  - jaki konflikt? - ten, który sam tworzysz?

 • ri-pi

  Oceniono 15 razy -5

  Rząd nie przyjął warunku wstępnego podwyżki 1000 zł netto miesięcznie. Od tego liczone są inne pochodne wynikające z karty nauczyciela i inne co w niektórych przypadkach da 1500 zł miesięcznie. Inne sprawy panie Broniarz pana nie interesują.

 • antosn3

  Oceniono 24 razy -6

  Powinno byc przepraszam podaje sie do dymisji. Zdyskredytować caly strajk i zawod nauczyciela--juz grożba ze egzaminow nie sprawdza, to przegiecie, a wstrzymanie promocji to juz zbrodnia. To jest myslenie naucyzcieli szkola nie jest dla nich tylko dla uczniow. I jak w interesie uczniow jest ten strajk ?? Co zmieni sie w szkole na lepsze jak naucyzciele wiecej zarobia ?

 • lemingoza123

  Oceniono 24 razy -6

  .....a dać im i 1500zł podwyżki, ale zlikwidować te komusze przywileje.

  A jak się nie podoba, to na zieloną trawkę gąski pasać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX