TVP usuwa sondę o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. "Farmy anonimowych trolli"

Po tym jak większość internautów opowiedziała się za prawem do adopcji dzieci przez pary homoseksualne, sonda w jednym z programów TVP Info została usunięta "w związku z uzyskanymi konkretnymi informacjami o kupowaniu głosów".

Po głośnej wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne oraz po "wara od naszych dzieci", które padło z ust Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS w Katowicach, temat praw osób LGBT+ zyskał w naszej polityce niecodzienną nośność.

Postanowił zająć się nim zająć również Michał Adamczyk, który co niedziele prowadzi w TVP Info program "Strefa Starcia". Według opisu na stronie publicznej telewizji w programie szukane są "odpowiedzi na pytania najbardziej nurtujące Polaków", a w studio poruszane są "najważniejsze tematy polityczne mijającego tygodnia".

Sonda na Twitterze 

A więc w tę niedzielę redaktorzy TVP podjęli temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Ponieważ co tydzień przed programem na Twitterze zamieszczane są sondy związane z poruszanymi tematami, tak było i tym razem.

Pytanie, umieszczone na Twitterze w sobotę, brzmiało: czy akceptujesz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne?

Zaskakujące okazały się wyniki: przeważała opcja na "tak". Ostateczny rezultat głosowania opublikowany ma zostać w niedzielę o 20.50. 

Sonda usunięta. Przez farmę "anonimowych trolli"?

W sieci pojawiły się jednak zarzuty o kupowanie głosów. Portal Politykawsieci.pl zajmujący się analizą polityki w internecie stwierdził, że "wartość rynkowa 25K (tysięcy - red.) głosów w tej sondzie przekłada się na około 30.000 PLN", więc "wygra ten, co więcej zapłaci". 

TVP usunęło sondę. "W związku z uzyskanymi konkretnymi informacjami o kupowaniu głosów, czujemy się w obowiązku ostatnią sondę zamknąć. Szanujemy głosy widzów, dlatego jest dla nas niezmiernie ważne, żeby wynik sondy odzwierciedlał ich punkt widzenia, a nie wykupionych farm anonimowych trolli" - napisano na profilu programu.

Więcej o:
Komentarze (336)
TVP usuwa sondę o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. W tle "farmy anonimowych trolli"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 119 razy 95

  Dzieci Jarosława nie zagłosowały :-)
  Stąd taki wynik :-)
  Ani dzieci Pawłowicz oczywiście :-)

 • fakiba

  Oceniono 102 razy 78

  Na początek fałszują ankietę a potem wezmą się za fałszowanie wyborów , wprawa czyni mistrza

 • ruchla

  Oceniono 95 razy 77

  Sonda to pikuś, można usunąć. A co zrobicie gdy wybory nie będą po waszej myśli?

 • dziadekjam

  Oceniono 86 razy 64

  Wyniki sprzeczne z linią partii - sfałszowane. Zgodne z linią partii - prawdziwe. Skąd ja to znam?

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 72 razy 60

  TVP wie najlepiej ile kosztują głosy i jak się tworzy farmy trolli he he he

 • caius1

  Oceniono 71 razy 55

  Widać, że wbrew ogłupianiu pisowskiemu i kościelnemu naród jest coraz bardziej oświecony i to nie światłem gromnic bynajmniej. A swoją drogę Q-bels z pewnością dostanie naganiaj od Jarosława że nie potrafił sondażu przeprowadzić tak żeby potwierdzić tezy pisu i piskupów.
  NiePiS

 • miecztemidy

  Oceniono 60 razy 48

  Jestem ojcem i dziadkiem. Ponosiłem i ponoszę trudy wychowania moich potomków.
  Podnoszony temat adopcji przez pary jednopłciowe jest sztucznie dmuchany przez kaczą szczujnię w ramach kampanii wyborczych. To świrnięte środowisko kaczo-katolicko-faszystowskie potrzebuje stale jakiegoś wroga. Stale potrzebuje z kimś walczyć, "dochodzić do prawdy". Stale łże jak bura suka, oszukuje, przekupuje, dzieli Polaków. Żadne synekury rzucane społeczeństwu jak ochłap , nie zrównoważą strat spowodowanych zbrodniami naruszeń postanowień K O N S T Y T U C J I jak i przestępstw podczas kaczego nierządu rozwalając fundament naszej państwowości.
  Delegalizacja tego środowiska jest nieunikniona. Kraj nad WISŁĄ będzie musiał rozpoczynać swoją państwowość niemalże od zera.

 • gebe14

  Oceniono 57 razy 43

  jak im nie pasuje to przekupione

 • walkirrr

  Oceniono 60 razy 42

  pisobolszewicy zaczynają fałszować wyniki wyborów, nie spodoba im się rezultat to je unieważnią i ogłoszą nowe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX