Czołówka na krajowej "trójce". "Przerażający widok doszczętnie zniszczonych pojazdów"

W sobotę późnym wieczorem, na drodze krajowej numer 3 w okolicach Gaworzyc koło Polkowic na Dolnym Śląsku, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. - Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce zastali przerażający widok doszczętnie zniszczonych pojazdów - relacjonuje Dolnośląska Policja.

Według ustaleń funkcjonariuszy, kierująca samochodem bmw 28-letnia kobieta, wykonując manewr wyprzedzania ciężarówki, zderzyła się czołowo z samochodem tej samej marki, jadącym w przeciwnym kierunku, którym kierował 30-letni mężczyzna. 

- Zazwyczaj zdarzenia z tak poważnymi skutkami niestety niosą za sobą ofiary śmiertelne – powiedziała asp. szt. Aleksandra Urban, która wykonywała czynności na miejscu opisywanego zdarzenia. W tym wypadku było na szczęście zupełnie inaczej. Dwójka kierowców uczestniczących w zdarzeniu została, co prawda przewieziona do pobliskiego szpitala, jednak jak ustalili lekarze, nie odnieśli oni obrażeń zagrażających ich życiu - czytamy w komunikacie na stronie policji

Zatrzymane prawo jazdy

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobiecie, która okazała się być mieszkanką powiatu, zostały zatrzymane prawo jazdy. Pozostałe okoliczności zdarzenia mają być wyjaśnione w postępowaniu.  

Policjanci podsumowują, że publikują ten komunikat jako ostrzeżenie i apelują do kierowców o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas jazdy.

Więcej o:
Komentarze (75)
Czołówka na krajowej "trójce". "Przerażający widok doszczętnie zniszczonych pojazdów"
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 34 razy 28

  apelowanie o zdrowy rozsądek do kierowców BMW to jak siać na Antarktydzie ...

 • kmosb

  Oceniono 32 razy 24

  Samochód ciężarowy za wolno jechał bo tylko 89km/h więc co się będzie za nim ślimaczyć.

 • cozano

  Oceniono 17 razy 15

  Kobieta powinna świętować drugie urodziny. Przy okazji dla jej dobra, jak i dobra innych użytkowników dróg, powinna na dłuższy czas pożegnać się z prawem jazdy.

 • antares777

  Oceniono 24 razy 12

  I tak trzymać! Kolejne dwie BMWice przestały nam zagrażać. I róbcie tak dalej: powybijajcie się między sobą.

 • maxwywar2

  Oceniono 11 razy 11

  Apelowanie do polaka i rozwage to mniej wiecej taki sens jak odprawianie modlitwy o deszcz

 • junk92508

  Oceniono 8 razy 8

  Na szczęście trafiła na podobny samochód.

  Jakby trafiła na Fabię lub Tico to zabiłaby niewinnych ludzi.

 • kater-11

  Oceniono 10 razy 8

  Dwa BMW . Nieźle jak na BMW , czekam na trzy lub nawet cztery. Aut nie szkoda , mam nadzieję że drzewa nie ucierpiały , no i asfalt. Szkoda by było asfaltu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX