Wichury nad Polską. Dziesiątki tysięcy odbiorców bez prądu, alarm sztormowy w Świnoujściu

Przeszło 46 tysięcy odbiorców pozostaje bez prądu po nocnych wichurach w całej Polsce.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w Wielkopolsce nie mają prądu 23 tysiące odbiorców, na Pomorzu 6700, a w Łódzkiem 5800. Straż Pożarna odnotowała 616 interwencji związanych z silnym wiatrem.

Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa poinformował, że ze względu na siłę wiatru w woj. zachodniopomorskim i pomorskim wprowadzono pogotowie przeciwsztormowe dla portów Darłowo, Kołobrzeg, Dźwirzyno oraz Ustka, Rowy i Łeba. Alarm sztormowy ogłoszono dla Portu Świnoujście oraz rejonu IV portu Dziwnów. 

W całej Polsce, oprócz województw lubuskiego, warmińsko-pomorskiego i podlaskiego, obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. W zachodniej i środkowej części kraju obowiązuje ono do 10-tej, we wschodniej do 13, a na Podkarpaciu do 16.

Pogoda na niedzielę 17 marca. Długo wyczekiwane ocieplenie - termometry pokażą nawet 20 stopni!

Synoptycy prognozują, że dziś wiatr osłabnie, a niedziela ma być już w niektórych regionach typowo wiosenna.

W sobotę zapowiadane jest zachmurzenie umiarkowane, słabnące w ciągu dnia. Przelotne opady mogą pojawiać się na terenie całego kraju, a termometry pokażą od 7 do 13 stopni.  

Niedziela będzie o wiele cieplejsza i bardziej słoneczna od soboty. W Opolu, Krakowie i Wrocławiu będzie nawet 20 stopni. Wiosenna temperatura prognozowana jest także dla województw mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego - tam termometry pokażą od 18 do 19 stopni. Najchłodniej będzie na Pomorzu, w Gdańsku około 14 stopni. W pozostałych regionach temperatura wahać się będzie od 15 d 17 stopni. 

Więcej o:
Komentarze (13)
Wichury nad Polską. Dziesiątki tysięcy odbiorców bez prądu, alarm sztormowy w Świnoujściu
Zaloguj się
 • mjunhy

  Oceniono 3 razy 1

  ładnie wieje że teraz mam nadmiar prądu z wiatraka

 • cuki.cuki

  Oceniono 3 razy 1

  Mega był cyklon tornada!

 • eski57

  Oceniono 2 razy 0

  - wydaje mi się , że najwięcej zerwań sieci energetycznych powodują przewracane przez wichury , - albo osady śniegu na gałęziach - drzewa i dziwię się , że służby NIE obcinają konarów , albo NIE skracają drzew , by przewody uchronić od zerwania – TO chyba taniej wyjdzie niż usuwanie awarii . W pobliżu sieci drzewa powinny być niskopienne ….. – Pożary powodowane wypalaniem traw ! ? Dlaczego NIE ustanowi się Ustawą nakazu Koszenia traw późną jesienią ? ! ……...

 • nada83

  Oceniono 4 razy 0

  "oprócz województw (...) warmińsko-pomorskiego“. Mamy nowe województwo 😁!

 • remislanc

  Oceniono 4 razy -2

  "Dziesiątki tysięcy odbiorców bez prądu"
  Odbiorców czego: przesyłek, telewizji, przelewów bankowych, sms-ów? Czy wy czytacie to co piszecie?

 • astralmagus

  Oceniono 6 razy -2

  W historii Ziemi pewnie nastąpiło nagłe uwolnienie metanu i znaczne ocieplenie, które powaliło drzewa. Powodzie utworzyły stosy, które następnie przykrył lodowiec. To jak teraz będzie?
  Gwałtownie czy powoli?

 • 1karo_ka

  Oceniono 6 razy -4

  W całej Polsce, oprócz województw lubuskiego, warmińsko-pomorskiego i podlaskiego, obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

  Ten kto zatwierdza wpisy, niech to poprawi.
  Już nie wiadomo, czy śmiać się, czy od razu do Tworek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX