Siostra nożownika z Zakopanego ostrzegała policję przed bratem. "To oni spowodowali tę tragedię"

- Ostrzegałam służby, ale nikt nie udzielił mi pomocy. To oni spowodowali tę tragedię - mówi siostra 30-letniego Andrzeja Ł., który wczoraj zaatakował w Zakopanem dwie starsze kobiety, z których jedna umarła w wyniku poniesionych obrażeń.

Tragedia, do której doszło wczoraj w Zakopanem zszokowała mieszkańców. Choć nożownik przyznał się do winy, nie umiał powiedzieć, dlaczego zaatakował ponad 70-letnie kobiety; trafił na obserwację psychiatryczną.

Jak podaje TVN 24, siostra napastnika twierdzi, że w wieczór poprzedzający atak dwukrotnie dzwoniła na policję i pogotowie. Ostrzegała, że jej "brat stracił kontakt z rzeczywistością i jest w psychozie". Dodaje, że "dzień wcześniej był na mszy wieczornej i zachowywał się skandalicznie" oraz, że dzwonili do niej zaniepokojeni sąsiedzi.

Siostra nożownika o policji: To oni spowodowali tę tragedię

- Tłumaczyłam, że od dawna leczy się psychiatrycznie i ostatnio jego stan się pogorszył. Że policja musi wzmóc patrole. Ale nie zrobiono niczego. To oni spowodowali tę tragedię - oskarża kobieta.

Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji potwierdził, że siostra Andrzeja Ł. szukała pomocy. Zaznacza jednak, że na podstawie jej zgłoszenia nie można było spodziewać się, że 30-latek może dopuścić się zbrodni.

- Kobieta dopytywała, co ma zrobić w przypadku dziwnego zachowania pobudzonego brata - mówi asp. sztab. Wieczorek i tłumaczy, że "policja zawsze interweniuje, jeżeli ktoś stwarza realne zagrożenie dla otoczenia".

- W tym przypadku zgłoszenie dotyczyło pobudzonej osoby, która nie robiła nikomu krzywdy. Mężczyzna samowolnie oddalił się z domu, a po powrocie zażył lekarstwa - tłumaczy policjantka.

Co zdarzyło się w Zakopanem?

14 marca dyżurny komendy w Zakopanem otrzymał telefoniczną informację, że na posesji przy ul Smrekowej znajduje się nieznany mężczyzna, który rzuca kamieniami w okno zgłaszającej. Kolejne zgłoszenie z tego samego adresu zostało nagle przerwane, lecz dyżurny usłyszał odgłosy dramatycznych wydarzeń.

Na miejsce niezwłocznie skierowano patrole policyjne, które jeszcze na posesji zatrzymały 30-letniego mieszkańca Zakopanego podejrzewanego, jak się później okazało, o dokonanie zabójstwa. Mężczyzna w chwili zatrzymania był bardzo agresywny i pobudzony.

Kolejne patrole policyjne i służby ratunkowe skupiły się na udzielaniu pierwszej pomocy pokrzywdzonym w wyniku ataku nożownika kobietom. Jeszcze na miejscu zdarzenia rozpoczęła się akcja reanimacyjna prowadzona przez policjantów. Walkę o życie kobiety podjęli następnie ratownicy i strażacy. Niestety w zakopiańskim szpitalu 72-letnia kobieta zmarła od doznanych ran. Jej 76-letnia siostra przeszła operacje ratującą jej życie i obecnie przebywa w szpitalu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do których przyznał się, odmawiając składania wyjaśnień. Pod eskorta policyjną zatrzymany 30-latek z Zakopanego został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Krakowie. Obecnie przebywa na obserwacji psychiatrycznej. Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (113)
Siostra nożownika z Zakopanego ostrzegała policję przed swoim bratem. "To oni spowodowali tę tragedię"
Zaloguj się
 • 4boel

  Oceniono 48 razy 38

  PISowska policja nie wyciągnęła żadnych wniosków po zabójstwie prezydenta Adamowicza. Tam o zabójczych zamiarach uprzedzała matka, tutaj o pomoc prosiła siostra. W obu przypadkach bezskutecznie. Czas najwyższy na dymisje w MSWiA, czas na pozbycie się Zielińskiego

 • czechy11

  Oceniono 35 razy 29

  Państwo PiS:
  1. Policja jest ostrzegana onpotwncjalnym niebezpieczeństwie żadnej reakcji. Człowiek wiesza na pomniku koszulkę konstytucja a banda zamaskowanych policyjnych bandytów ;ibaczej nie można tego nazwać) wpada do jego domu o 6.00 rano strasząc rodzine
  2. Okradziony przez naczelnego mafiozo krsju Balbine Zoliborska przedsiębiorca traktowany jest jak przestępca a złodziej hodzi i wyglada w radiu i telewizji teksty ze jest niewinien
  3. Banda niedouczonych agentów wiezie Chytra babę z Brzeszczy przez pół Polski do chałupy na weekend maja w d... wszelkie przepisy a potem próbują zrobić z chłopaka winnego

  Trzy sprawy (at Alicja jest tysiące) pokazują jak patologicznym zdemoralizowanym kuriozum jest państwo PiS. To państwo trzeba zmieść i zniszczyc na nadchodzących wyborach aby nonenklatura PiS już nigdy nikogo skrzywdzić ani zabić nie mogła,

 • cleryka

  Oceniono 41 razy 27

  Z tej relacji wynika,że Policja ponosi w tym przypadku całkowitą winę.

 • koment22

  Oceniono 32 razy 26

  Policja zakopiańska to ta, która pozwala oszukiwać swoich mieszkańców na 3 kubki ? Hmm super policja ! Troskliwa taka :)

 • mlody_dron

  Oceniono 28 razy 22

  E tam. Polska policja tak ma. Mi grozili śmiercią przez smsy, wskazałem kto nawet nie trzeba było szukać. Policjantka przyjmująca zgłoszenie po moim naleganiu z szyderstwem w głosie: "ale to żyje pan czy stało się coś panu? bo co pan właściwie chce zgłosić? jakieś smsy? policja jest od smsów, tak?".

 • baca124

  Oceniono 26 razy 18

  Policja potrafi tylko wystawiać mandaty osobom przechodzącym przez ulicę w "miejscu niedozwolonym" -nawet jak nie jedzie żaden pojazd !!!

 • obeznany

  Oceniono 22 razy 16

  Co tam kulsony się będą zajmować jakąś "waryjatkom".

 • cezar85

  Oceniono 29 razy 15

  proszę tego nie zrzucać na psy brudzińskiego

  oni tak ładnie wycinali konfetti

 • burek_polny

  Oceniono 15 razy 13

  Bo Milicja w tym PiSS.dzielskim kraju to jest zajeta aresztowaniem kobiet z bialymi rozami i nie maja czasu na takie pierdoly.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX